Skocz do zawartości
KrzysztofTy

Najdziwniejsza awaria serwera dedykowanego ?

Polecane posty

Opłaciłem serwer z administracją na rok z góry w firmie netdc

Otrzymałem serwer, skonfigurowali mi go tak jak chciałem. Jednak zainstalowane oprogramowanie okazało się przestarzałe, a więc wrzuciłem nowy skrypt, ale kazało się, że trzeba zaktualizować ffmpeg, PHP-cli oraz ustawić max_execution_time = 7200 .

Od tego momentu zaczęły się problemy. Najpierw nic się nie odzywali, a od jakiegoś czasu piszą mi, że mają jakąś awarie nad którą pracują i jak naprawią to problem z ffmpeg minie. Trwa to już ok. 20 dni.

Ja się pytam jaka awaria może być na serwerze dedykowanym, którą tak długo naprawiają, a serwer działa normalnie :)

Osobiście odnoszę wrażenie, że oni mnie zwyczajnie oszukują. Serwerów dedykowanych, w swojej karierze, miałem kilkadziesiąt, wszystkie z zarządzaniem, i nigdy nie spotkałem się z czymś takim, że serwer działał normalnie, a ktoś twierdził, że on ma jakąś awarię.

Serwer wykupiłem w konkretnym celu, a przez 20 dni nic nie mogę zrobić i ponad 200 poszło na zmarnowanie. Tutaj nawet nie chodzi o te pieniądze, ale sam fakt.

Nie mogę pojąć jaką awarie może mieć działający poprawnie serwer ?

 

 

Edytowano przez KrzysztofTy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinie na temat tej firmy są dość "nieprzystępne" - z wpisów innych widać że od 2 lat nie potrafią naprawić własnego systemu przyjmowania zgłoszeń - co dopiero myśleć o administracji serwerami ;)

 

Konfiguracja serwera nie trwa 20 dni, żadna wymiana dysków lub naprawa również tyle nie zajmuje - więc olewają cię lub ściemniają ;)

 

Na forum jest dużo pracowników H88 S.A. - niech się wypowiedzą ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu Cię ładnie oszukuje :) .

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oczywiście nie jest wszystko.

Serwery z administracją miałem także w biznes-host, a teraz mam także dedyka w hekko i za każdym razem, wykupując serwer pytałem się czy za dodatkowe prace administracyjne będę musiał płacić. Oczywiście uzyskiwałem informację, że nie. W biznes-host z administracji korzystałem przynajmniej kilka razy i zawsze zrealizowali to co chciałem, za darmo i do tego wszystko było realizowane wręcz w tempie ekspresowym. Biorąc pod uwagę fakt, że netdc to ta sama spółka H88, to liczyłem na te same standardy i nie pytałem już czy za zlecenia dodatkowe będę płacić, i w sumie to tez był mój błąd.. Za pierwszą konfigurację policzyli mi 150 zł. Zapłaciłem, stwierdziłem, że jednak standardy są inne oraz uznałem że jednak nie będę się czepiał. Mimo tego, że tak reklamują swoje usługi

"W ramach opcji administracyjnej świadczymy kompleksową obsługę serwera poczynając od podstawowej konfiguracji i rozwiązywaniu problemów technicznych, kończywszy na wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań i dodatkowego oprogramowania. Dysponując tą opcją możesz skupić się na rozwoju Swojego projektu, pozostawiając piecze obsługi technicznej na NetDC.pl"

Dobra, zapłaciłem i zapomniałem. Po jakimś czasie okazało się, że muszę zastąpić wcześniej używane oprogramowanie nowym, a nowe oprogramowanie do poprawnego działania potrzebuje tych samych komponentów, ale w nowszej wersji. Oczywiście poprosiłem o aktualizację oprogramowania, które sami mi zainstalowali. Zgodzili się, ale tym razem za 200 :). Jednak do realizacji tego nie doszło i czekam.

Nie wiem, a może to ja jestem zbyt wymagający ? Może ja chcę, żeby na serwerze dedykowanym ktoś zainstalował mi jakieś kosmiczne oprogramowanie NASA ?

Powiedzcie mi, czy zainstalowanie skryptu clipbucket wg. określonej specyfikacji, to jest coś tak trudnego, że wymaga wręcz interwencji u twórców aplikacji ? Dzisiaj otrzymałem od nich odpowiedź, że sprawa jest tak skomplikowania, że prowadzą rozmowy z twórcą aplikacji.

"Kura", a ja kilka dni temu wykupiłem VPS, poprosiłem o konfigurację i na drugi dzień miałem poprawnie działającą stronę opartą o skrypt clipbucket, ale tym razem VPSa nie brałem w polskiej firmie, a w niemieckiej.

Żeby było zabawniej, zmienili mi hasło do DA, oczywiście bez mojej zgody, bo po co pytać ? Hasło odzyskałem, ale dodatkowo mam do nich dzwonić, bo chcą mnie weryfikować, czy ja to ja.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

> Biorąc pod uwagę fakt, że netdc to ta sama spółka H88, to liczyłem na te same standardy

 

Pierwszy błąd. Różne firmy, różne oferty, różne cenniki, różne zasady. Nie po to ma się kilka marek aby każda była kopią 1:1

 

 

> W ramach opcji administracyjnej świadczymy kompleksową obsługę serwera

 

No świadczą, ale sugerowali gdzieś, że za darmo? Jeszcze "w ramach OPCJI" jest zaznaczenie, że chodzi o coś dodatkowego.

 

 

> Nie wiem, a może to ja jestem zbyt wymagający ?

 

Jeżeli dana oferta nie zakładała darmowej (wliczonej w cenę) obsługi admina to owszem.

 

 

> Powiedzcie mi, czy zainstalowanie skryptu clipbucket wg. określonej specyfikacji, to jest coś tak trudnego, że wymaga wręcz interwencji u twórców aplikacji ?

 

Nie wiem. Zapytaj o konkrety, teoretycznie wszystko jest możliwe, jakiś problem niekompatybilności czegoś też - no ale to j.w. trzeba podać konkretny powód problemu, przecież to wszystko da się zweryfikować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No świadczą, ale sugerowali gdzieś, że za darmo? Jeszcze "w ramach OPCJI" jest zaznaczenie, że chodzi o coś dodatkowego.

 

 

 

 

Jeżeli dana oferta nie zakładała darmowej (wliczonej w cenę) obsługi admina to owszem.

Opcja Administracja serwerem, to oczywiście płatna usługa.

Nawet nie chodzi o to, że kazali sobie płacić za coś co powinien mieć w ramach tejże płatnej administracji, ale te kwoty z dupy, to juz przesada. Za zainstalowanie określonego oprogramowania zapłaciłem 150, a za ok. 2 tygodnie praktycznie za to samo 200 zł.

 

Nie wiem. Zapytaj o konkrety, teoretycznie wszystko jest możliwe, jakiś problem niekompatybilności czegoś też - no ale to j.w. trzeba podać konkretny powód problemu, przecież to wszystko da się zweryfikować.

 

 

Clipbucket ma swoje forum. Na forum odpowiadają osoby, które korzystają z tego skryptu oraz osoby które są odpowiedzialne za rozwój tego skryptu. Napisałem tam i otrzymałem odpowiedź, że w pierwszej kolejności trzeba zaktualizować ffmpeg do wersji 2., php-cli do wersji 5.4 i ustawić max_execution_time = 7200, to wszystko.

Osoba zajmująca się administracją mojego serwera, napisała mi dzisiaj, że kontaktują się z twórcami aplikacji i w ogóle ciężko pracują, żeby skrypt zaczął działać, a z tego co widzę wszystkie wymienione komponenty są niezaktualizowane, gdzie ffmpeg jest w wersji 0.100, php-cli jest w wersji 5.3.2, a max_execution_time = 180 .

To jest jakieś szaleństwo, czy jak to inaczej nazwać ? Nie chcą tego zrobić ? Nie potrafią, ?

Dobra, ja się na tym nie znam, ale cholera, pracę powinno rozpocząć się od tego co sugerują osoby tworzące ten skrypt.

W takim razie jeszcze jedno, ale tym razem dotyczące ataków brute force .

Praktycznie od pierwszego zalogowania do DA pojawiają się informacje o atakach brute force. Skąd one się biorą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To daj ja Ci to za 150 pln zrobię i po problemie . W zasadzie płacisz za kogoś czas i wiedzę . A cene mają podaną taka bo różnorakie są złożoności zleceń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie lubię dyskusji, które poruszają się w obszarze samych niedomówień. Żeby coś OBIEKTYWNIE ocenić potrzeba więcej informacji.

 

 

> te kwoty z dupy, to juz przesada. Za zainstalowanie określonego oprogramowania zapłaciłem 150

 

Nie wiem czy z tyłka, po prostu zapytaj skąd taka kwota. To może być np. 1-2h pracy administratora i nie jest niczym niezwykłym.

 

 

> Nie chcą tego zrobić ? Nie potrafią, ?

 

J.w. Zapytałeś o konkrety? Nie jakieś baju-baju "jest problem" tylko niech Ci napiszą konkretnie co się dzieje (technicznie). Masz rację, że 2 tyg to długo, ale jak pisałem na wstępie, teoretycznie różne sytuacje są możliwe.

 

 

> Skąd one się biorą ?

 

Biorą się od złych ludzi? ;) Nie bardzo wiem co odpowiedzieć ;D W necie NONSTOP lata "milion-bilion-tryliard-sto-dziewięćset" różnych botów, które przeprowadza różne ataki.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaciłem serwer z administracją na rok z góry w firmie netdc

Otrzymałem serwer, skonfigurowali mi go tak jak chciałem. Jednak zainstalowane oprogramowanie okazało się przestarzałe, a więc wrzuciłem nowy skrypt, ale kazało się, że trzeba zaktualizować ffmpeg, PHP-cli oraz ustawić max_execution_time = 7200 .

Od tego momentu zaczęły się problemy. Najpierw nic się nie odzywali, a od jakiegoś czasu piszą mi, że mają jakąś awarie nad którą pracują i jak naprawią to problem z ffmpeg minie. Trwa to już ok. 20 dni.

Ja się pytam jaka awaria może być na serwerze dedykowanym, którą tak długo naprawiają, a serwer działa normalnie

 

Opłaciłeś na rok z góry? A miałeś wcześniej styczność z tą firmą. Bo spore ryzyko ;)

Ja bym kupił na rok z góry tylko u w 100% sprawdzonej firmy.

I co teraz radzić skoro powinieneś zmienić firmę? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×