Skocz do zawartości
Randy

przeniesienie domen na leaseweb.com

Polecane posty

Witam twórca moich sklepów coś nie mógł mi wrzucić na serwer tych sklepów bo coś leaseweb nie dał adresów DNS napisali maila takiego :

 

Thank you for getting in touch with us via LeaseWeb Live Chat.

We would like to inform you regarding adding external domains to our customer
portal. I think you would like to add a DNS only domain? In order to add nasionamarychy.pl to the LeaseWeb Customer Portal, we can either add it as an
''admin only'' domain, or transfer the domain.

Adding DNS only domains to LeaseWeb accounts is no longer an active service due
to the following.

In most cases, we are not able to help our DNS only customers as the domains
are not managed by LeaseWeb. To improve our services to customers, we no longer
support registering new DNS Only domains and require our customers to transfer
or register the domains with LeaseWeb. This will guarantee that we can give our
customers the support they expect.

In order to use the LeaseWeb DNS, we kindly request you to either initiate a
transfer or register the domains with us in the future. You may of course also
implement the changes with your current registry if necessary.

We will be glad to assist you with the move of the domains. To implement
changes in the DNS, please contact your current provider.

Please do not hesitate to contact us if assistance is required.

Kind regards,

 

To oznacza że musze te domeny które mam na home.pl przenieść na leaseweb.com ?? jesli tak to z tym jest jakiś problem bo twórca moich sklepów napisał mi tak :

 

Witam,
jestem w ciężkim szoku… .

Z wiadomości, którą przesłali wynika, że nie da się podczepić domeny pod serwer -> z czym spotykam się pierwszy raz w życiu.
Pozostaje nam przeniesienie domeny do nich .. a to znowu kupę papierkowej roboty… bo będzie musiał Pan na piśmie zmienić operatora domeny .. ręce opadają.

 

to aż tyle roboty papierkowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ustawić dowolny serwer DNS (np. cloudflare lub home który wymieniłeś), wybrać odpowiedni rekord A na adres hostingu który obecnie posiadasz - to nie ma nic wspólnego z miejscem wykupienia domeny. Chyba nie bardzo wiesz o czym mówisz - objaśnij dokładniej. Jaki hosting kupiłeś współdzielony/dedyk/vps? Z czym masz problem?

 

"Twórca twoich sklepów" raczej nie ma pojęcie o czym pisze - nie potrafi nawet przeczytać maila i go zrozumieć. To jakiś gimnazjalista? Bo jeżeli serwery DNS i rejestrator domeny w jakiś sposób są dla niego nierozłączne to wiedzę ma na poziomie gimnazjalisty.

 

Leaseweb raczej też udzieliło ci dość mało "jasnej" wiadomości. Chodziło tylko o to że kupując u nich domeny dostajesz również serwer DNS. Nie używając ich jako operatora domeny nie otrzymasz dostępu do DNS (co i tak nie ma znaczenia bo masz do nich dostęp u swojego operatora np. home lub skorzystać z innych dns). Kupując hosting współdzielony można wydelegować się do nich (chociaż ich współdzielony jest tragiczny). W przypadku VPS, dedyków, chmura to oczywiste że należy korzystać z zewnętrznych lub postawić je samodzielnie.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ten https://www.leaseweb.com/web-hosting Linux L i firma która mi zrobiła sklepy ma problemy żeby wrzucić mi je na serwer bo coś nie ma adresów DNS dostałem takiego maila :

 

Thank you for getting in touch with us via LeaseWeb Live Chat.

We would like to inform you regarding adding external domains to our customer
portal. I think you would like to add a DNS only domain? In order to add nasionamarychy.pl to the LeaseWeb Customer Portal, we can either add it as an
''admin only'' domain, or transfer the domain.

Adding DNS only domains to LeaseWeb accounts is no longer an active service due
to the following.

In most cases, we are not able to help our DNS only customers as the domains
are not managed by LeaseWeb. To improve our services to customers, we no longer
support registering new DNS Only domains and require our customers to transfer
or register the domains with LeaseWeb. This will guarantee that we can give our
customers the support they expect.

In order to use the LeaseWeb DNS, we kindly request you to either initiate a
transfer or register the domains with us in the future. You may of course also
implement the changes with your current registry if necessary.

We will be glad to assist you with the move of the domains. To implement
changes in the DNS, please contact your current provider.

Please do not hesitate to contact us if assistance is required.

Kind regards,

 

i to oznacza że domeny które mam na home.pl musze przenieść na leaseweb tak?? i to trudne czasochłonne jest bo firma mi odpisała tak:

 

Witam,
jestem w ciężkim szoku… .

Z wiadomości, którą przesłali wynika, że nie da się podczepić domeny pod serwer -> z czym spotykam się pierwszy raz w życiu.
Pozostaje nam przeniesienie domeny do nich .. a to znowu kupę papierkowej roboty… bo będzie musiał Pan na piśmie zmienić operatora domeny .. ręce opadają.

 

jakiej papierkowej roboty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadnej papierkowej roboty ... nie wklejaj znów tego samego bo robisz śmietnik.

 

Lesaweb mają świetne serwery dedykowane, chmurę, CDN - niestety hosting współdzielony traktują jak zapychasz do oferty. Nie wiem kto ci go polecił ale działa on tragicznie w każdym momencie.

 

Napisz żeby lesaweb dostarczyło ci adresy serwerów DNS tak abyś mógł przedelegować na ich bez transferu domeny. Jeżeli ich nie posiadają serwerów DNS to napisz jakie rekordy umieścić na obecnym serwerze DNS (w twoim przypadku możesz skorzystać z wymienionego przez ciebie home lub darmowego cloudflare) - i tyle. Żaden transfer domeny nie ma nic wspólnego z serwerami DNS.

 

Nie wiem jaka "firma" ci to robi ale tak jak wspomniałem raczej sami nie wiedzą co piszą ;)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o uzyskanie kodu authinfo/EPP niezbędnego do transferu domen z home do leasewebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak :) ale co to ma wspólnego z tym że chcesz "wskazać" domenę na hosting - transfer trzeba robić? :D

 

Pewnie napisał ktoś do nich łamanym angielskim i zrozumieli że domena nie wyświetla się w panelu - to odpisali zróbcie transfer to się pokaże i zmienicie DNS ;)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy rejestracji/zakupie w Leaseweb powinieneś dostać na maila lub móc odczytać w panelu adres IP serwera współdzielonego na którym masz konto. W panelu lub przy rejestracji musiałeś podać domenę twojego sklepu czyli nasionamarychy.pl. Upewnij się że tak to masz faktycznie ustawione w Leasweb i następnie w Home dodaj/zmień rekord A tej domeny wskazujące na IP serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czytasz to co ktoś do ciebie pisze? W panelu home w rekordach DNS wystarczy zmienić rekord A - na adres IP który otrzymałeś. Zrobiłeś to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×