Skocz do zawartości
backshift

Problem z dodaniem bloga

Polecane posty

Witam.

Mam pytanie w kwestii dodawania bloga w wordpress. Przykładowo, mam wykupioną domenę www.backshift.pl zainstalowałem na hostingu wordpressa i teraz chcę by dodać jeszcze oddzielną stronę z przyciskiem blog tak żeby po kliknieciu w ten przyciski otwierała się strona www.backshift.pl/blog. Czy na hostingu muszę tworzyć folder podpisany blog, bo nie mam pomysłu jak to wykonać i czy jeśli już zrobię to muszę instalować wordpressa w tym folderze?

Pewnie dla was zadaję głupie pytanie, ale bardzo proszę o podpowiedź.

P.S.

Potrzebuję jeszcze informacji. Jeśli będzie już to działało to czy mogę w jakiś sposób nałożyć na tego bloga hasło tak że użytkownik wchodzący musi wpisać hasło żeby obejrzeć zawartość tego bloga.

Edytowano przez backshift (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Witam.

Mam pytanie w kwestii dodawania bloga w wordpress. Przykładowo, mam wykupioną domenę www.backshift.pl zainstalowałem na hostingu wordpressa i teraz chcę by dodać jeszcze oddzielną stronę z przyciskiem blog tak żeby po kliknieciu w ten przyciski otwierała się strona www.backshift.pl/blog. Czy na hostingu muszę tworzyć folder podpisany blog, bo nie mam pomysłu jak to wykonać i czy jeśli już zrobię to muszę instalować wordpressa w tym folderze?

tak, tak, sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :)

 

Co do drugiej części Twojego pytania, gdy już będzie postawiony Wordpress wystarczy zainstalować np tą wtyczke: link

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz zainstalować w tym folderze jeszcze raz wordpressa, żeby wyświetało się to blackshift.pl/blog
Ewentualnie możesz dodać subdomenę do swojej aktualnej domeny, będzie to wyglądało wtedy blog.blackshift.pl

Co do hasła też nie ma problemu, ale to już robisz sobie z poziomu panelu administracyjnego w wordpressie instalując daną wtyczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak stronę (www.backshift.pl) masz też na WP nie musisz instalować WP w www.backshift.pl/blog, to nawet bezsensu. W takim wypadku wystarczy skonfigurować odpowiednio link do bloga w WP, a co do hasła poszukaj jakiegoś pluginu, na pewno coś się znajdzie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Rafiki możliwe że odpowiedziałem sam sobie, ale wolę zapytać was tutaj bo wiem że wiecie lepiej, a ja mogę coś źle rozumieć. Więc myślę że pytałem nie bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Miałem dzisiaj zły dzień, więc dla odmiany pomogę. Z chęcią Ci wszystko wyjaśnię i skonfiguruję. Następnym razem będziesz wszystko wiedział. O ile potrzebujesz takiej pomocy - jak tak, napisz do mnie :)

 

 

//edit: oczywiście, za darmo.

Edytowano przez mFilmy.com (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×