Skocz do zawartości
bybunny

Procesor pod bazę danych i pod serwer www

Polecane posty

Składamy usługę dla klienta pod duży sklep bo stary serwer już ledwo lata zresztą 8GB pamięci ram i i3 dostaje czkawki a zbliżają się święta. Według waszej opinii który procesor wybrać:

 

2x Intel Xeon E5620 2.40Ghz

 

czy

 

Intel Xeon E3-1240v3 3.40Ghz

 

Docelowo 32GB pamięci ram (to jest maksymalna dla E3-1240) i 2 x SSD + sprzętowy kontroler. Odrobię testowałem oba zestawy ale mimo to chce poznać waszą opinię w tym temacie bez podawania mojej obserwacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

E3 wygląda rozsądnie :) Ewentualnie coś podobnego co obsłuży ci więcej pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E3v5 ma 64GB

 

Cena usługi z 64GB RAM przekracza budżet , mam na zbyciu jeszcze zestaw z E5-1650 3.2Ghz ale niestety sztywne ramy kwoty nie pozwalają na inny wybór jak podany wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał 2x Intel Xeon E5620 2.40Ghz, może słabsze taktowanie ale więcej pamięci cache oraz więcej wątków. Poza tym nie ma ograniczenia do 32 GB RAM.

 

A jak wychodzi z Twoich testów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

+1 dla E3. W zależności od konfiguracji i tego co tam ma być, ale mimo wszystko E3 będzie IMHO najodpowiedniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał 2x Intel Xeon E5620 2.40Ghz, może słabsze taktowanie ale więcej pamięci cache oraz więcej wątków. Poza tym nie ma ograniczenia do 32 GB RAM.

 

A jak wychodzi z Twoich testów?

 

Korzystamy ze sprawdzonego skryptu ,który buduje nam gotową konfigurację pod ciężkie zastosowania typu duże sklepy , duże witryny oparte na wordpress itp. Gotowa ale zawsze ją dodatkowo dopracowujemy/dopieszczamy. Teoretycznie 2 x E5620 powinien być słabszy jak E3-1240 ale wychodzi że jest wydajniejszy , lepiej sobie radzi z bazą danych i z redis cache. Co mnie zaskoczyło. Natomiast pod duży strzał UU lepiej zareagował E3-1240, łagodniej tak jak by miał potężny zapas mocy natomiast jest słabszy jeżeli chodzi o przeszukiwanie bazy danych produktów. Kilka operacji wykonał znacznie wolniej.

Niby jestem za E3-1240 , nawet lubię ten procesor bo dość dużo go używamy i potrafi wiele. Zestawów z 2 x E5620 mamy mniej bo zazwyczaj 64GB RAM w górę odbija się na cenie ale jak napisałem sprawniej operuje na nim baza danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam również E3 głównie ze względu na zużycie energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz tam trzymać serwer bazodanowy to wybierz E3-1240v3.

Sam na takim trzymam MySQL i widzę, że zdecydowanie skrócił się czas wykonywania zapytań w mojej aplikacji w porównaniu do poprzedniego procesora(AMD, 2GHz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×