Skocz do zawartości
t9omek

nju internetowy (40 GB za 29 zł/mies)

Polecane posty

Witam, zastanawiam się nad zakupem internetu w nju mobile, mam w związku z tym kilka pytań.

 

Czy ktoś korzysta z takiej oferty i jakie są wasze opinie ?

 

Jak wygląda sprawa zasięgu może ktoś z was korzystał z tego na terenie szczecina lub zachodniopomorskiego ?

 

Czy ten internet muszę zarejestrować (jak pre paid)? Jeśli tak to gdzie ? (orange ?)

 

Słyszałem że karty nju posiadają PIN którego nie można "zdjąć" czy to prawda ? i czy utrudni mi to jakoś korzystanie z internetu ?

 

Czy powinienem uważać na jakieś "kruczki" za które zostaną naliczone dodatkowe opłaty ?

 

 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

urządzenie powinno zapamiętać pin

w play za 45zł masz 100gb, w redbull mobile to samo prawie za darmo, ale trzeba wiedzieć co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play mam teraz i strasznie "muli" wiec nie wchodzi w grę, jak sprawdzić czy mój router zapamiętuje PIN ? Teraz mam ZTE MF 60 ale chciałbym go zmienić na coś bardziej domowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź sobie jakie masz nadajniki blisko, a najlepiej weź jak można na próbę coś.

Ja długo walczyłem z internetem po LTE, i żaden dostawca nie dawał rady, o ile jeszcze w godzinach nocnych i porannych było ok, to w godzinach 15-23 tragedia co mnie nie dziwi z jednej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicy są nadajniki plus, Orange i T-mobile (są dość gęsto) Play jest jeden i to dość daleko. Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa z tym PINem ? czego mam szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nju mobile korzysta z nadajników Orange (w sumie to to samo jest). Z zasięgiem i transferem nie mam problemów a korzystam z LTE na abonamencie.

 

Zależy od rejonu miasta - w jednym leci 20mbps, ale w innym potrafi 80-90. Najlepiej kup najtańszą simkę z kiosku od nich (5zł chyba kosztuje) i sprawdź jak to działa u Ciebie. Od razu sprawę pinu sobie wyjaśnisz. A jak Ci się spodoba to na kupiony numer czy tam inny podpiszesz ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej kupić kilka sim od różnych operatorów za kilka złoty i wytestować sieć w różnych porach. Co z tego jak obok nas jest nadajnik danej sieci skoro operator podczepia tam taką ilość klientów że lepsze prędkości osiągamy u innego operatora i bardziej oddalonym nadajniku. Najważniejsza jest polityka operatora dot. obciążenia danych nadajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie zawsze jak wygląda kwestia priorytetu na BTS np w przypadku takiego Orange-nju. Czy nju chodzi tak samo dobrze jak orange czy może priorytezują?

 

Orange i T-Mobile na 99% mają ten sam nadajnik i prawdopodobnie priorytet ten sam(spółka NetWorkS!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie zawsze jak wygląda kwestia priorytetu na BTS np w przypadku takiego Orange-nju. Czy nju chodzi tak samo dobrze jak orange czy może priorytezują?

 

Orange i T-Mobile na 99% mają ten sam nadajnik i prawdopodobnie priorytet ten sam(spółka NetWorkS!).

Nju to marka Orange więc priorytet na BTS'ach jest taki sam, podobnie jest z takim Play'em i marką RedBullMobile.

 

Do autora:

Jeśli chodzi o Orange to jest to chyba najmniej obicążona sieć w Polsce, razem z T-Mobile i ich wspólną siecią NetWorkS! wygrywają w testach średniej prędkości pobierania, natomiast tak jak mówią przedmówcy powienieneś zakupić startery różnych operatorów i sprawdzić jak sobie radzą w Twoim terenie. Dobry moment jest do tego bo przy rejestracji kart otrzymuje się dużą liczbę GB do wykorzystania przez miesiąc (plus 50gb, orange 100gb)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy plus przypadkiem nie ma tam dobrych anten? Zawsze jak bywałem w tych okolicach to miałem full zasięg i internet działał bezproblemo, a znajomi marudzili, że są odcięci ( play / orange ).

 

Może Aero2? Na tablecie korzystam z ich pakietów i powiem szczerze mało kiedy mogę na nich pomarudzić ( śląsk ).

 

https://sklep.aero2.pl

Edytowano przez GyniO (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczecin, Żelechowo - Ping 49ms Down 4.1 Mb/s Upl 1,14 Mb/s (ZTE MF 60).

Maksymalnie osiągnąłem Download ok 20 Mb/s gdzieś w centrum, Średnio od 3 do 8-9 Mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×