Skocz do zawartości

Zdjęcie

Serwer dedykowany kimsufi

Serwer dedykowany kimsufi serwer dedykowany kimsufi

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

Serwer dedykowany kimsufi

#1 michlop

michlop

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 15:50

Witam,

potrzebuję wydajnego serwera dedykowanego. Myślę nad ofertą kimsufi KS-4C lub KS-5. Proszę o poradę, który serwer będzie wydajniejszy? Ewentualnie czy może ktoś polecić coś w innej firmie w podobnej cenie?

• 0

#2 WireBoot

WireBoot

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 39 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 16:53

jakbym miał kupowac to wybrałbym KS-4C , natomiast za ~150zł netto ciezko Ci bedzie znaleźć coś lepszego

Musisz zwiekszyć swój budżet

A, no i pamietaj ze te kimsufi wcale nie sa dobre na dłuższą mete - maja tylko 1xHDD , przez co niezawodność bardzo spada. Warto od razu ogarnąć sobie dość częsty system backupów 

• 0

#3 Vasthi

Vasthi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 650 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 16:57

Online.net ma lub miało podobną ofertę ale również z jednym dyskiem
  • 0

#4 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 10 listopad 2016 - 17:06

Przy takim wyborze bym już wolał dopłacić kilka złociszy i wziąć najtańszy z soyoustart i mieć chociaż tego rajda.

https://www.soyousta...wery-essential/ SYS-IP-1 148zł brutto, możesz dodatkowe IP dobierać itp.

• 0

#5 Pan Kot

Pan Kot

Mrrr

• Zbanowani
  • 2819 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 17:19

Z tego budżetu warianty są tylko dwa.

Albo 2x kimsufi, zrobić sobie RAID przez internet (tak, network file system na przykład), a następnie ładnie to sobie zintegrować np. load-balancując na DNS żeby niejako zsumować moc obydwu dedyków, albo dołożyć do najtańszego SYSa (SYS-IP-1) i tam mieć wszystko na jednych blachach.

Nic innego się nie opłaca z punktu minimalnego bezpieczeństwa, a zarówno dobrej wydajności i ceny. Jeśli ktoś nie potrzebuje 100% stabilności, tak jak ja, to zawsze zostaje wariant kimsufi + backupy we własnym zakresie, ale masz możliwy przestój jak HDD siądzie, i mówimy tutaj raczej o jego wymianie i ponownej reinstalacji systemu, aniżeli o uptimie samym w sobie. Przy SYS takiego problemu nie masz, zakładając brak pecha w postaci uszkodzenia 2 dysków w tym samym czasie.

Ja bym brał 2x kimsufi jak masz ambicje i chcesz to sobie ładnie zintegrować w load-balancing, albo SYS w przeciwnym wypadku.

• 1

#6 robcom

robcom

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 9 postów
  • Firma:Robcom

Napisany 10 listopad 2016 - 21:49

Moja propozycja:

- Dell R610
- CPU 2xE5504 8 rdzeni, 8 wątków
- RAM 16GB
- SATA 2x1T Kontroler RAID PERC6/I 256MB
- dwa redundantne zasilacze
- zlokalizowane w Warszawie
- port 100Mb/s
- bez limitu pobieranych i wysyłanych danych
- pełne zarządzanie serwerem przez iDRAC DELL, zdalny monitor, klawiatura
- możliwość instalacji systemu lub własnej maszyny wirtualnej
- standardowo jeden publiczny IP, każdy kolejny + 10zł od sztuki
- możliwość dokupienia pamięci RAM
- możliwość dołożenia dysków w zależności od wolnych kieszeni w wybranym serwerze, również SSD
CENA 200 zł brutto miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy + ewentualne opłaty za dodatkowe IP

Jeśli jest Pan zainteresowany zapraszam do kontaktu info( małpa )robcom.net.pl

• 0

#7 diceboy

diceboy

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 29 postów

Napisany 10 listopad 2016 - 22:39

So You Start oferuje także szybszy internet - 250Mbps , Kimsurfi 100... 

• 0

#8 Kszysiu

Kszysiu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1423 postów
  • Firma:Tiktalik.com
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wojciechowski

Napisany 11 listopad 2016 - 13:57

Z tego budżetu warianty są tylko dwa.

Albo 2x kimsufi, zrobić sobie RAID przez internet (tak, network file system na przykład), a następnie ładnie to sobie zintegrować np. load-balancując na DNS żeby niejako zsumować moc obydwu dedyków, albo dołożyć do najtańszego SYSa (SYS-IP-1) i tam mieć wszystko na jednych blachach.

Nic innego się nie opłaca z punktu minimalnego bezpieczeństwa, a zarówno dobrej wydajności i ceny. Jeśli ktoś nie potrzebuje 100% stabilności, tak jak ja, to zawsze zostaje wariant kimsufi + backupy we własnym zakresie, ale masz możliwy przestój jak HDD siądzie, i mówimy tutaj raczej o jego wymianie i ponownej reinstalacji systemu, aniżeli o uptimie samym w sobie. Przy SYS takiego problemu nie masz, zakładając brak pecha w postaci uszkodzenia 2 dysków w tym samym czasie.

Ja bym brał 2x kimsufi jak masz ambicje i chcesz to sobie ładnie zintegrować w load-balancing, albo SYS w przeciwnym wypadku.

Z tego co kojarzę, cloudflare oferuje już load balancing z health check :) No i przydałoby się coś trzeciego do takiego clusterka, nawet jakiś vps za kilka zł, co by było quorum i split brain'a się nie dorobić :)
  • 0

#9 michlop

michlop

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 13:42

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi, myślę że zdecyduję się jednak na ofertę soyoustart. Teraz jednak mnie ciekawi czy nie lepszym wyborem będzie E3-SSD-1? Cena właściwie ta sama, z tym że na dysku SSD. Jak jest z procesorem, który będzie wydajniejszy? - aplikacja głównie obciąża procesor zapytaniami do bazy.

//Edit
(wziąłbym od razu SYS-IP-1S, jednakże jest niedostępny - wiecie Panowie jak często oferta jest aktualizowana?)

Edytowany przez michlop, 12 listopad 2016 - 13:48.

• 0

#10 devon

devon

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 14:09

Jeżeli nie masz zbyt dużo plików to wybranie HDD to głupota, SSD to niemal standard dziś ;) Również jeżeli chodzi o SSD łatwiej jest trafić na dysk z "dobrą przeszłością" - może tylko ja nie mam szczęścia ale zazwyczaj dostawałem od OVH dedyki z mocno przepracowanymi HDD.
  • 0

#11 Pan Kot

Pan Kot

Mrrr

• Zbanowani
  • 2819 postów

Napisany 12 listopad 2016 - 14:30

Jak nie masz wymagań powierzchni to SSD będzie zawsze lepszym wyborem. Tyle tylko, że nikt tu nie wywróży czy je masz czy niekoniecznie. IMHO 120 GB+ powinno wystarczyć na naprawdę wiele rzeczy, ale HDD nadal ma wiele zastosowań w przechowywaniu dużych ilości danych.

• 0

#12 michlop

michlop

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 21:24

Spokojnie mi wystarczy dysk 120, a widzę że nawet jest 3x tyle. Widzę iż pojawił się SYS-IP-1S, zatem proszę jeszcze o jedną poradę. Lepszym wyborem będzie SYS-IP-1S z Intel Xeon W3520 2.66 GHz+, czy E3-SSD-1 z Intel Xeon E3 1225v2 3.2 GHz+?

• 0

#13 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 862 postów
  • Imię:Bartosz

Napisany 14 listopad 2016 - 00:56

E3 :)
  • 0

#14 Pan Kot

Pan Kot

Mrrr

• Zbanowani
  • 2819 postów

Napisany 14 listopad 2016 - 00:59

A ja bym brał 1S ze względu na większy SSD, który może się przydać, i w pewnych zastosowaniach bardziej responsywny CPU. Ale obydwa wybory są dobre.

• 0

#15 Gość_Mruczek_*

Gość_Mruczek_*
  • Goście

Napisany 14 listopad 2016 - 20:11

W3520 ma większy wybór systemów operacyjnych od E3. Przynajmniej tak było jak miałem takie maszyny. Na E3 był tylko ESXi w wersji 5.0. Nie było, ani 5.5, ani 6.0, które były dla W3520.

Edytowany przez Mruczek, 14 listopad 2016 - 20:12.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: serwer, dedykowany, kimsufi

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników