Skocz do zawartości
d

Powiadomienie O Mailu..sms'em

Polecane posty

Jak mogę takowy bajer skonfigurować na serwerze dedykowanym?

 

Czy duzo byłoby przy tym zabawy?

CHodzi o powiadamianie smsem o nowym mailu na danej skrzynce (panel directadmin, ale nie ma chyba znaczenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duży problem to limity operatorów np 10smsow z ip i dlatego 99% tego nie stosuje firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

np. procmail + prosty skrypt wysylajacy maila.

 

Tylko polecam wykupic u operatora usluge skrzynki pocztowej (zazwyczaj 5 zl miesiecznie) - wtedy mozna wysylac dowolna ilosc maili na dzien/miesiac/itd.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem, po co wysylac maile?

Ponieważ przy obecnych zabezpieczeniach operatorów,

jedyna sensowna, dająca jakąś gwarancję otrzymania smsa z notką metoda,

to wysłanie maila na skrzynkę pocztową oferowaną w ramach pakietu usług GSM.

Ceny takich dodatków nie są zbyt wygórowane.

 

Plus: najtańsze konto(mam takie 1) kosztuje Cię tylko smsa za 5 zł

Era: sms za 9 zł raz na 90 dni( czy tam 60 dni)

Orange: tu już chyba jest jakiś abonament o ile mnie pamięć nie zawodzi ( wybacz, nie chce mi się szukać ile...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wysyłam smsy z 7937 :] Kto chce niech poda numer a mogę zademonstrować. abonament miesięczny 11zł za 50 smsów z tego numeru a każdy następny sms kosztuje ok 7 groszy może i drogo ale w końcu 4 cyfrowy numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wprowadził prawdziwy fizycznie telefon komórkowy podłączony pod RS-232. Przy obecnych groszowych cenach SMS-ów nie powinno być drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko musisz mieć raczej własny kolokowany serwer ponieważ wątpie czy DC zgodzi się na takową operację na własnych serwerach które dzierżawi klientowi...

A Jeżeli już piszesz o takowym rozwiązaniu to oczywiście masz dokładny "plan" jak to zbudować od strony programistycznej oraz sprzętowej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

probowalem sobie zrobic kiedys te maile na plusa

najpierw nic nie przychodzilo a potem jak zaczelo to do rana powiadomienia o mailach przychodzily

po sesji napisze programik odpalany z crona i sprawdzajacy poczte po czym wysylajacy sms z bramki (100 SMS - 16 PLN)

smsy przychodzly co pol h po przefiltrowaniu domeny nadawcy przez "czarna liste" (fora i mniej wazne domeny)

 

+tego taki ze przydzi max 1 sms na pol h - nie da sie 'zaspamowac' komorki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@moron... na podanym przez Ciebie przykładzie wychodzi na to, że SMS'y wysyłane są za pomocą skryptów (np bash) - z tym nie ma żadnego problemu (sam mam u siebie zrobione takie mini. "sterowanie serwerami via SMS"

natomiast @gość8 pisał o fizycznym telefonie komórkowym podłączonym przez RS-232 który by wysyłał SMS'y :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PlusGSM & SimPlus można tak:

 

Wersja 4beginners:

1. Zakładasz PlusNet (http://www.plusnet.pl) lub SimPlusNet.

2. Na swoim koncie (serwerze) robisz forward, który przesyła kopię maila na PlusNet.

Voila :) I już można szpanować przed koleżankami z podstawówki. Prawie każda Twoja ;)

Pamiętaj tylko, żeby regularnie kasować maile na +n

 

Wersja Basic:

1. jw.

2. Zamiast zwykłego forwardu piszesz skrypt przesyłający sam temat. Możesz rzadziej kasować śmieci na +n

 

Wersja Medium:

1. jw, ale nie darmówkę tylko dorzucasz 5 zł + VAT na konto z możliwością filtrowania powiadomień i jeszcze paroma fiuczerami.

2. jw.

 

Wersja Advanced:

1. jw.

2. Piszesz skrypt, który forwarduje co chcesz (np. nadawca + temat), kiedy chcesz (np. 8-22) i od kogo chcesz (np. *news* = nie). Jednym słowem filtrowanie na Twoim serwerze.

 

Wersja Multi:

1. jw. Dodajesz sobie dodatkowy alias (free) i:

- pełnego adresu używasz jako normalnego maila na +n

- powiadomienia wysyłasz na alias

W swoim programie pocztowym (POP3) przenosisz filtrami albo regułami maile gdzie odbiorca=alias do kosza i usuwasz z serwera.

2. Dowolny wariant z powyższych

 

Wersja Hardcore:

1. Podpinasz terminal GSM do serwera po RS

2. Dostosowujesz soft dostarczony z terminalem

3. Bulisz za każdy SMS

 

Wersja Max Hardcore: :lol:

1. Podpinasz terminal GSM do serwera po USB...

2. Piszesz soft do obsługi tego

3. jw.

 

To działa prawie fajnie (nie dotyczy wersji *Hardcore), tylko:

1. Na +n przychodzi dużo spamu :) (ostatnio trochę mniej), z którego też dostajesz powiadomienia

2. Powiadamianie SMSem też nie zawsze działa

 

Jeśli ktoś z tego skorzysta, niech się podzieli uwagami. Aha, i nie róbcie tak wszyscy, bo serwery +n znów będą przeciążone (service temporarily unavailable) :P

 

Pozdr

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając bellerofont. W Orange ok. 6zł/miesiąc. Forward na konto pocztowe w O i w panelu ustawienie powiadomień. Tylko samo docieranie smsów działało różnie. Czasami od razu a czasami po pół dnia kilka na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w komórce jest możliwość odbierania maili, zakładasz tajne konto w ochronie przed spamem i tylko odbierasz, teraz prawie każda komórka ma obsługę poczty e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko samo docieranie smsów działało różnie. Czasami od razu a czasami po pół dnia kilka na raz.

i to wlasnie w +n jest najgorsze - po co mi powiadomienie o 2 w nocy o mailu z godziny 15. ? (mialem taki przypadek)

 

HaMtAr0, ale za GPRS (bo chyba o to chodzi? - nie znam sie) placi sie (co prawda nie wiem ile :lol:) no i co jak ktos ci zwinie komorke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×