Skocz do zawartości
ignas

Konto Pod Mailing

Polecane posty

Witam!

 

poszukuję konta na ktorym nie byloby przyblokowane masowe wysylanie maili (potrzebuje wysylac za jednym razem 25 000 maili). Na wiekszosci serverow sa ograniczenia do XX maili na dzien, a ja poszukuje konta bez ograniczen. Mailing wysylam okolo 4/5 razy w miesiacu wiec max jest to 125k maili/mc

Czy ktos ma jakas ciekawa oferte ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie znajdziesz, musisz dedyka znaleźć na to. Popytaj się w goodhost.pl i site24.pl (mi w 98 % idą na ręke). Może się zgodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

25K e-maili jednorazowo :) niezly spam :)

Mysle, ze wiekszosc firm hostingowych bedzie sie przed tym wzbraniala, nikt nie lubi wpasc na blacklisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie moga byc ograniczenia na hostingah? Ktory z takich w przystepnej cenie ma najwiekszy limit? bo poze bym wysylal to na raty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą miec np 200-500 maili na godzine , zwyklli ludzie zresztą 100 na miesiąc często nie wysyłają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyślij z domowego komputera i po sprawie. Przez noc się zrobi. Nie musisz od razu kupować dedyka jak ktoś polecał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyślij z domowego komputera i po sprawie. Przez noc się zrobi. Nie musisz od razu kupować dedyka jak ktoś polecał :)

 

A znasz jakis dobry programik do mass mailingu ? :) To zaryzykuje i wysle ze swojego kompa, tylko tak jak ostatnio poprzez swojego kompa wysylalem to posiadalem program w ktorym w ustawieniach trzeba bylo wpisac serwer smtp i dane do skrzynki, czyli i tak konto na serverze jest potrzebne. Chyba ze postawie u siebie na kompie server email i rozesle, tylko nie wiem jak to bedzie to ja jestem za natem, ale za 2 tyg juz nie bede bo zmieniam lacze.

ps. czy providerzy nie daja bana jak sie wysyla spam ze swojego kompa? bo juz slyszalem o takich sytuacjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, ze mailing jest w PL zabroniony, wiec jak provider dostanie duzo complaintow od spamhausu, badz innej organizacji antyspamowej, to Cie przyblokuje.

 

Poczytaj umowe providera, tam na pewno jest uwzgledniony zakaz wysylania masowych maili. Przypuszczam, ze dostaniesz kare i dopiero wtedy ponownie Cie podlacza.

 

Ja jeszcze jak bylem na studiach to slalem 10k maili dziennie no i po kilku dniach admin odcial mi net. Wytlumaczylem sie tak, ze musze miec jakiegos spyware'a. Po ciezkich bolach podlaczyl mnie znowu, ale kazal sformatowac dysk i zainstalowac jakiegos firewalla.

 

Predzej czy pozniej Cie przyblokuja, tym bardziej, ze lista chyba nie spelnia standardow Can-spam'u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyślij z domowego komputera i po sprawie

 

Braaawo. Oczywiście pomijamy fakt, że spora część odbiorców nie dopuszcza maili wysyłanych z adresów dynamicznych lub w ogóle z połączeń "domowych". To bardzo głupi pomysł.

 

Jak wyślesz z konta od jakiegoś providera to przynajmniej będzie się dało cię ścigać za spam (a nie sądzę, że wszyscy odbiorcy uznają informację za pożądaną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braaawo. Oczywiście pomijamy fakt, że spora część odbiorców nie dopuszcza maili wysyłanych z adresów dynamicznych lub w ogóle z połączeń "domowych". To bardzo głupi pomysł.

To ciekawe. Masz jakiś dowód? Bo jakimś dziwnym trafem nie mam z tym problemów. Równie dobrze można zablokować dowolny serwer nawet od znanego dostawcy bo ktoś uzna że dostaje za dużo spamu z danego IP.

 

Jak wyślesz z konta od jakiegoś providera to przynajmniej będzie się dało cię ścigać za spam (a nie sądzę, że wszyscy odbiorcy uznają informację za pożądaną).

Jeżeli się gdzieś rejestrowali to wyrazili pewnie także zgodę na otrzymywanie maili. Więc w czym problem? Oczywiście przyjmuję że autor rozsyła do swoich użytkowników i nie zdobył adresów np. kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste: operatorzy, którzy nie chcą mieć problemów z nadmiarem syfu wykorzystują albo blacklisty potencjalnych źródeł spamu np. dynamicznych adsli / open proxy itp. albo wywalają ręcznie. Jakieś 99,9% hamu przychodzi z bramek SMTP operatorów/firm i to jest przepuszczane. Jeśli natomiast mail przyjdzie z serwera umieszczonego na jakimś dynamicznym adresie, to można z niemal stuprocentowym prawdopodobieństwem założyć, że to spam, a nie ham. Nikt normalny nie stawia serwera do wysyłania normalnej korespondencji na neostradzie albo jakimś dialupie. Jak masz wątpliwości to poprzeglądaj raporty na spamcopie albo zajrzyj na pl.internet.mordplik i poszukaj dyskusji na takie tematy.

 

Jak komuś trzeba robić taką masową wysyłkę, to niech kupi sobie dedykowaną maszynę i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak komuś trzeba robić taką masową wysyłkę, to niech kupi sobie dedykowaną maszynę i po kłopocie.

Nie doczytałeś. Taką dedykowną maszynkę ktoś może uznać za niepożądaną i też zblokować dany IP. Kupujący wyrzuci tylko kasę w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem. To już problem nadawcy jeśli wyśle maile niezgodnie z prawem i takie tłumaczenie jest bez sensu, bo uczciwy wysyłający nie będzie miał takich problemów. Jeśli adres był pozyskany w odpowiedni sposób i zostanie też wykorzystany bez naruszenia pewnych zasad to nikt się nie przyczepi. Jeśli natomiast wysyłka będzie "na dziko" to bardzo dobrze, że ktoś zablokuje IP albo będzie interweniował u providera, chyba, że zamierzasz doradzać komuś jak uniknąć odpowiedzialności za działalność spamerską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shive uwazasz, ze serwery mailowe, wiedza czy dany IP jest dynamiczny? staly ? od providera ? czy od serwera ?

 

Na pewno dysponuja lista zbanowanych IP, keywordow, headerow oraz adresow zwrotnych, do tego blokuja bardzo szybko jesli dostaja duzo maili z jednego IP, ale nic ponad to, nie wyrobily by.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz na jakiej zasadzie to w ogóle działa? W pierwszym lepszym RBLu siedzą całe klasy dynamicznych ipków, open proxy, bramek HTTP które były raportowane za spam (a neo zdecydowanie do nich należy) i to wsio, blokada szybka i skuteczna, myślałeś że niby serwer za każdym razem pyta o pochodzenie IP? Jest na liście to REJECT i po krzyku. A dynamiczne adresy mają tą miłą cechę, że blokady zakłada się na całe klasy bo pojedynczych adresów z założenia nie ma sensu blokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym home ogólnie nic nie robi użytkownikom wysyłającym spam, więc może być. U nich dział "abuse" praktycznie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszałem, więc wiem ;) Całe home ma głęboko gdzieś spamerów, skoro płacą. Akurat nigdy nie miałem nawet byle konta pocztowego w tej spam-support-firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgłaszałem, więc wiem :)

Aha... i pewnie nie zareagowali w trzy minuty, przesyłając Ci dziękczynnego posta oraz głowę spamera pocztą kurierską? ;) Zgłoszenie od jednej osoby to jednak chyba ciut mało, żeby zablokować komuś konto.

Akurat nigdy nie miałem nawet byle konta pocztowego w tej spam-support-firmie.

No tak, to bardzo podnosi wiarygodność Twoich wypowiedzi i opinii na temat usług home.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie rób z siebie idioty dla zasady tylko poczytaj pl.internet.mordplik i nie wypowiadaj się na temat czegoś, o czym nie masz zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może nie rób z siebie idioty dla zasady tylko poczytaj pl.internet.mordplik i nie wypowiadaj się na temat czegoś, o czym nie masz zielonego pojęcia.

 

No coz - jak widac, ty wielki shive, dotad wielki programista i znawca rynku webhostingowego najlepiej wiesz tez jak pracuja wewnatrz poszczegolne firmy hostingowe i w jaki sposob reaguja one na zgloszenia dot. spamu...

 

Dla twojej wiadomosci - w home.pl do obslugi zgloszen dot. spamu (i odbieranego i wysylanego) przydzielone jest kilka osob... I wierz mi maja one co robic... Klienci, w sprawie ktorych dostajemy zgloszenia dostaja upomnienia wraz z referencjami do naszych stron home.pl/spam/ (ktora notabene jest jedna z lepiej opracowanych stron dot. tego tematu w serwisach polskich firm hostingowych)... Jezeli upomnienia nic nie daja i Klient dalej wysyla spam, to zegnamy sie z nim zgodnie z zapisami naszego regulaminu...

 

A to ze na zgloszenie biednego shiva nie rzucamy sie, wyrzucajac Klienta w trybie natychmiastowym... No coz - ale na rynku nie znajdziesz zadnej firmy, ktora tak robi.. I nie chodzi tu o kase - a jedynie o fakt ze w 95% wypadkow wystarczy prosta interwencja/przemowienie do rozskadku Klienta/poinformowanie go o skutkach tego co robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musicie reagować na moje zgłoszenia i nawet tego nie oczekuję. Wypadało by jednak czasem wykazać się jakąkolwiek reakcją na to co leci do was przez spamcopa. I to nie są jednostkowe przypadki. Tu nie chodzi o to co wy robicie tam w tle, tylko że tego w ogóle nie widać na zewnątrz i ludzie się czasem niesamowicie wkurzają. Wystarczyło by, żeby pierwszy czy dziesiąty raportujący dostał odpowiednią odpowiedź i już by nie było problemu... ale jeśli milczycie to ogólnie zakłada się, że macie tą kwestię gdzieś. I tylko w tym tkwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×