Skocz do zawartości
kawasaki

VestaCP problem z roundcube IMAP

Polecane posty

Witam Serdecznie,
Mam wielki problem z panelem vestacp i konfiguracją roudcube.
Dokładniej chodzi o to, że utworzyłem sobie użytkwonika i zrobiłem swój sklep internetowy postawiny na prestashop. Aby zakładka kontakt i automatyczna korespondencją emailowa zadziałała trzeba skonfigurować w panelu prestashop połączenie imap z pocztą.
Według VestaCP dane są podawanę, maile wysyłane bezpośrednio z roundcube i wszystko mailowo działa jak powinno, natomiast wpisując wszystkie dane do presty nie łaczy się z imap roudcube.
Dodatkowo VestaCP nadpisuję wszystkie dane które chciałbym zmienić, port imap itd.
Chciałbym zmienić podstawowy 143 na inny, jednak nawet zmiana w pliku konfiguracyjnym roudcube po zapisaniu nadal jest port taki sam.
Poomocy błagam, bo sie mecze z tym serwem mailowym od kilku dni i juz kompletnie 0 pomyslow w glowie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podajesz w Prescie użytkownika w formie pełnego adresu e-mail, hosta jako localhost i hasło takie jakie ustawiłeś podczas dodawania konta pocztowego.

 

Nie wiem co ma do tego roundcube i po co chcesz zmienić port imapa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś kiedy wpisuję wszystko tak jak mi podałeś i na pewno prawidłowo.
Dlatego chciałem zmienić port imapa, aby może coś zaskoczyło, tak doradzano komuś na innym forum, jednak nie wiem już na jakim.
Mam z tym cholerny problem i nie mogę tego skonfigurować w zaden sposob.
Mail i caly rouncube dziala prawidlowo, wysyla i odbiroe maile.
Użytkownika tworze poprzez veste i tam podczas tworzenia uzytkownika podaje wszystkie jego dane ktore podaje w prescie i nie dziala niestety. Jakieś pomysły ?

P.S
Miałem kiedyś taką sytuację, że zainstalowałem serwer teamspeak3 i podczas instalacji i włączania nie było w ogóle problemów, 0 informacji o jakimś błędzie, ale serwer nie działał, okazało się, że trzeba było wpisać coś takiego: iptables -P INPUT ACCEPT
Co pomogło, dodam że pomogli mi ludzie z tego forum i chwała wam za wszystko !
Wtedy blokowało serwer przez veste, przynajmniej tak mi się wydaję.
Bardzo prosze was o pomoc, bo juz prawie tydzien codziennie nad tym siedze i juz nie mam pomyslow za cholere :(.
Dodam na samym koncu jeszcze, ze jestem poczatkujacym i ucze się dopiero w obsludze vps :)

 

 

 

post-16156-0-90422100-1477866067_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale rozumiem że sprawdziłeś że zainstalowany masz php-imap? Bo to co sobie vesta miała na liście do instalacji to jedno a to co ty potrzebujesz to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vesta chyba jednak ma imapa przynajmniej w CentOS-ie. Kilka dni temu instalowałem i właśnie sprawdziłem, że jest.

php -m | grep imap
imap

Co nie zmienia faktu, że wypadałoby to sprawdzić. Jak nie to trzeba obadać logi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla Debiana 8 też jest po instalacji.

Nie za bardzo rozumiem co ma roundcube do tego?

Jak w roudcube chcesz zmienić port imap?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dla Debiana 8 też jest po instalacji.

Nie za bardzo rozumiem co ma roundcube do tego?

Jak w roudcube chcesz zmienić port imap?

 

Jak ci auto nie odpala to wymieniasz klamki.

 

Obstawiam że w skrypcie ma podane porty bez SSL a ma zaznaczone szyfrowanie i się krzaczy skrypt.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie znam się tak na tym, odpowiadam na wasze pytania tak jak potrafię, a zmienianie portów itd. to moje własne kombinacje, które zapoczątkowane były odpowiedziami innych użytkowników wyszukanych na forach w googlach. Starałem się najpierw sam rozwiązać problem, potem z googlem a na końcu zostaliście wy, jako ostatnia deska ratunku.
Z tego co wiem imap jest w vescie, przynajmniej na to wskazują wszystkie znaki na niebie.
Co mam robić, jakie czynności wykonać, aby wyeliminować problem i jak sprawdzić czy ten cały imap działa prawidłowo?
Przy poczcie nic nie kombinowałem, bo działało wszystko od instalacji vesty, nic więcej nie potrzebowałem, dopiero teraz się problem pojawił, kiedy chce podpiąć pocztę pod presta z racji kontaktu po przez formularz kontaktowy z biurem obsługi klienta.
Pozdrawiam Serdecznie i dziękuję za tyle odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam w załączniku informacja o serwerze moim.
Jeżeli coś nie tak, prosze od razu poradę jak to naprawić?
Pozdrawiam

post-16156-0-02731900-1478038658_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem połączyć poczte wp.pl, dane wzięte z opcji poczty, tez 100% prawidłowe i dalej nie dziala i jest ten sam błąd o nie zainstalowanym imap. O co chodzi:o :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowało się, tylko teraz coś dalej jest nie tak, bo nie dochodzą do mnie maile z zewnątrz, podeśle ktoś moze czysty plik?: "oryginalny"
etc/roundcube/main.inc.php
Pozdroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie paczkę roundcuba i zobacz jak wyglada plik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, dlatego prosiłbym o jakąś podpowiedź, z czym to może być związane,że żadne wiadomości nie dochodzą do mnie, natomiast moje wysłane maile trafiają dość sprawnie do adresata?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, dlatego prosiłbym o jakąś podpowiedź, z czym to może być związane,że żadne wiadomości nie dochodzą do mnie, natomiast moje wysłane maile trafiają dość sprawnie do adresata?

Pozdrawiam

Dla jasności bo nie chce mi się czytać:

 

1.jaka wersja systemu

2.czy był instalowany spamassassin

3.czy był instalowany clamav

4.czy serwer ma prawidłowo ustawione hostname (+ punk 5)

5.czy jest ustawiony prawidłowo DNS (głównie rekord MX)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak nie masz ochoty czytać to na wstępie mówie, że jestem słaby i laik totalny.

1. Debian
2. Nie (chyba, że jest oryginalnie w panelu VESTACP)
3. Nie (chyba, że jest oryginalnie w panelu VESTACP)
4. Jak to sprawdzić ?
5. Wydaję mi się, że jest to prawidlowo ustawione, natomiast ja sam to robilem, bez niczyjej pomocy, dlatego też w 100% tego potwierdzić nie mogę - bo to grzech.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak nie masz ochoty czytać to na wstępie mówie, że jestem słaby i laik totalny.

 

1. Debian

2. Nie (chyba, że jest oryginalnie w panelu VESTACP)

3. Nie (chyba, że jest oryginalnie w panelu VESTACP)

4. Jak to sprawdzić ?

5. Wydaję mi się, że jest to prawidlowo ustawione, natomiast ja sam to robilem, bez niczyjej pomocy, dlatego też w 100% tego potwierdzić nie mogę - bo to grzech.

 

Pozdrawiam.

Punk drugi i trzeci zależy od wyboru jakiego dokonałeś i sposobu instalacji. Warto przejrzec logi ale tylko gdy punk 4 i 5 jest nieprawidłowy. Hostname dotyczy rekordu rDNS który pomoże by poczta nie była klasyfikowana jako spam. Najprościej tu: http://mxtoolbox.com/ReverseLookup.aspx

Bez konkretnej domeny nic nie zdziałam ale jak nie chcesz jej podawać to możesz sprawdzić tu: http://mxtoolbox.com/ - wskaże gdzie masz serwer pocztowy a co najważniejsze czy on po prostu fizycznie jest wskazany?

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vesta jest zainstalowana w podstawie, nic co zaawansowane sie do tego nie dotykalem,bo sie na tym nie znam. Jednak przeglądałem każdy krok po kolei co mi instaluję na serwer i takich nazw któe podałeś tam nie widzialem, więc moim zdaniem nic takiego zainstalowanego nie mam.
Co do domeny to B-Moto.pl, w oddzielnym poście już się wypowiadałeś na jej temat i wiem na pewno, że mam źle skonfigurowany DNS, bo 2 rekordy nie działają. Moje sprawdzenie dzięki stronie która podałeś wygląda następująco:

post-16156-0-22164500-1479229255_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×