Skocz do zawartości


 

Zdjęcie

Cloudflare, aws cloudfront, aws s3 - Polska

Cloudflare, aws cloudfront, aws s3 - Polska

 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

Cloudflare, aws cloudfront, aws s3 - Polska

#1 areq

areq

  Nowy użytkownik

 • Użytkownicy
 • 22 postów

Napisany 29 październik 2016 - 17:48

Hej

Istnieją sensowne krajowe alternatywy dla powyższych ?
Dlaczego krajowe ? Bo serwis dedykowany dla odbiorców z PL
I liczę ze może być "lepiej" i trochę taniej niż aws.
No i trzeba wspierać krajowy biznes.

#2 devon

devon

  Stały użytkownik

 • Firma Bronze
 • PipPipPipPipPip
 • 327 postów

Napisany 29 październik 2016 - 18:40

Oczywiście że istnieją ... pytanie zależy do jakich celów zamierzasz wykorzystać dane usługi.

Storage (AWS S3) - https://www.oktawave.com/pl/storage, http://www.e24cloud....liki-w-chmurze/ (oba zgodne z S3 API, duże firmy z stabilną sytuacją finansowa).

CDN (Cloudfornt) - dostawcy CDN w Polsce praktycznie nie istnieją w ogólnym rozumieniu rozproszenia geograficznego do serwowania plików. Lokalne CDN to największy polski węzeł - http://www.atendesof...chnology/redcdn niestety nie jest to usługa dla Kowalskiego.

Cloudflare - tutaj można różnie to zrozumieć, CF to firewall aplikacyjny, CDN w jednym. Podobny pakiet all-in-one w Polsce świadczy https://greywizard.com/ - nie jest to rozwiązanie oparte o Cloudflare, dysponują własnym rozwiązaniem technicznym + własna sieć. Mają spore doświadczenie w branży (pracowali u "dużych") obecnie zabezpieczają sporo dużych polskich serwisów - świetnym przykładem jest wykop.pl - tam przecież ruch jest naprawdę spory.

Usługi antydoss w Polsce świadczy wiele podmiotów - https://www.redguardian.eu/pl/ oraz https://dataspace.pl/uslugi/ jednak są to usługi głównie skupione na antydoss i nie są tak kompleksowe jak oferta Cloudflare i Greywizard.

Mówiąc ogólnie - alternatywa dla storage oczywiście w polsce jest, dla CDN nie, usług all-in-one jak Cloudflare tak jednak CF ma znacznie lepszą sieć i możliwości techniczne - tutaj decyzja należy do ciebie. CF dba o ciebie tylko jak płacisz ponad 200$ mc, chłopaki z Greywizard przypuszczam że mogą lepiej dbać o mniejszych klientów bo mają ich mniej.

Edytowany przez devon, 29 październik 2016 - 18:45.


#3 Vasthi

Vasthi

  Weteran WHT

 • WHT Pro
 • PipPipPipPipPipPipPipPip
 • 651 postów

Napisany 29 październik 2016 - 19:20

Storage jeszcze oferuje Tiktalik

#4 areq

areq

  Nowy użytkownik

 • Użytkownicy
 • 22 postów

Napisany 29 październik 2016 - 19:45

Cloudfront używam głownie jako cache by odciążyć serwery aplikacyjne i czegoś takiego w polskich ofertach nie znajduje

#5 OneDistrict

OneDistrict

  Stały użytkownik

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPip
 • 159 postów

Napisany 29 październik 2016 - 21:00

Usługi antydoss w Polsce świadczy wiele podmiotów - https://www.redguardian.eu/pl/ oraz https://dataspace.pl/uslugi/ jednak są to usługi głównie skupione na antydoss i nie są tak kompleksowe jak oferta Cloudflare i Greywizard.

 

Jednym z elementów pomagającym odciążyć serwer docelowy i uchronić przed atakami DDoS jest wspomniane cache kojarzone z CDNami. Skuteczna ochrona możliwa jest tylko w przypadku rozbicia ruchu na wiele punktów, czyli CDN.

 

redGuardian działa inaczej, niż CloudFlare. I na pewno nie jest dla kogoś, kto przykładowo używa zwykłego serwera dedykowanego lub VPS-a, bo bardziej przeznaczone jest pod infrastrukturę, trzeba bawić się troszkę BGP. 

 

Natomiast w przypadku DataSpace, jest już reverse proxy, czyli to samo, co CF ma.#6 Saudarkar

Saudarkar

  Nowy użytkownik

 • Użytkownicy
 • 2 postów

Napisany 04 listopad 2016 - 10:35

Generalnie jeśli chodzi o DataSpace to z tego co czytam na ich stronie to oprócz  antyddosa mają również i WAF'a. Wyglądają sensownie ale na Twoim miejscu najpierw bym ich przetestował - podobnie jak resztę firm które zostały wymienione przez moich przedmówców.#7 KrzysztofSurgut

KrzysztofSurgut

  Nowy użytkownik

 • Nowy
 • 1 postów
 • Firma:Data Space Sp. zo.o.
 • Imię:Krzysztof
 • Nazwisko:Surgut

Napisany 04 listopad 2016 - 10:50

Jako że się znam na tym co ma DataSpace to się wypowiem.

 

ReverseProxy to jedno z wielu modeli świadczenia usługi antyDDoS.

 

Dostępne też są inne schematy realizacji usługi - usługa dopasowywana jest do wymagań Klienta (z uwzględnieniem także portfela :) ).

 

Generalnie usługi ochrony w naszym wydaniu nie jest rozwiązaniem "pudełkowym" tylko dopasowywanym do chronionych zasobów.  

Pełne dopasowanie wymaga najpierw podpisania Porozumienia o Poufności, a dopiero potem rozmawiamy o tym co kto chce chronić i prezentujemy możliwe warianty techniczne i cenowe.

 

Ponadto mamy też WAF.

 

Możliwe są także darmowe testy usług, które pozwolą w praktyce zweryfikować czy poszczególny profil ochrony (analizy ruchu IP) nie ma negatywnego wpływu na chronione zasoby.

 

W przypadku WAF potrzebny jest okres co najmniej 1 tygodnia, aby system ochronny samodzielnie zidentyfikował wszystkie podatności chronionej aplikacji i wygenerował wstępną politykę bezpieczeństwa. Po tym okresie dopiero można zacząć tuning profilu ochronnego (dedykowanego dla konkretnej aplikacji lub grupy aplikacji).

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników