Skocz do zawartości

Zdjęcie

Screen PPTP

Screen PPTP

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

Screen PPTP

#1 eska97

eska97

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisany 27 październik 2016 - 19:00

Cześć. 2 tygodnie temu Hosteam zablokował ruch UDP z biznes-hostu. W hosteamie mam postawionego Teamspeaka, a w biznes-hoście boty muzyczne do niego. Już trochę czasu minęło, a support obu firm mnie olewa. W związku z tym chciałbym łączyć się poprzez VPN PPTP do serwera TS. Czy istnieje możliwość, aby jedynie screeny łączyły się poprzez VPN? Proszę o pomoc!

• 0

#2 assasin

assasin

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisany 27 październik 2016 - 21:43

Nie możesz wybrać obydwu usług w jednej firmie?

• 0

#3 DreamPL

DreamPL

Nowy użytkownik

• Niepotwierdzeni
  • 9 postów
  • Firma:multigaming.pl
  • Imię:Adam

Napisany 28 październik 2016 - 07:55

Moim zdaniem źle zadane pytanie.

Wystarczy podać w danych połączenia bota muzycznego IP serwera TS3 w sieci VPN.

Jeżeli korzystasz z VPS bizneshost tylko dla bota muzycznego to czemu nie pomyśleć nad alternatywą -> https://www.multigam...erwer/music_bot

• 0

#4 eska97

eska97

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisany 29 październik 2016 - 16:48

multigaming? nie, dziękuję. już miałem u was postawionego ts i restartowanie VPS po kilka razy w godzinach 18-22 to był standard. Raz nawet wpuściliście mi (bez pytania) bota, który sam zmieniał liczbę slotów na 32. W dodatku potrafię skonfigurować sobie sinusbota.
Hosteam jest 4 razy droższy, a bizneshost nie ma skutecznego firewalla

Edytowany przez eska97, 29 październik 2016 - 16:54.

• 0

#5 Gość_Spoofy_*

Gość_Spoofy_*
  • Goście

Napisany 29 październik 2016 - 17:10

multigaming? nie, dziękuję. już miałem u was postawionego ts i restartowanie VPS po kilka razy w godzinach 18-22 to był standard. Raz nawet wpuściliście mi (bez pytania) bota, który sam zmieniał liczbę slotów na 32. W dodatku potrafię skonfigurować sobie sinusbota.
Hosteam jest nieco droższy, a bizneshost nie ma skutecznego firewalla

Po pierwsze - restarty na pewno nie były wykonywane w godzinach 18-22 - jeżeli tak było to były to jednostkowe przypadki a nie "kilka razy". Od ponad pół roku trzymamy uptime serwerów na wysokim poziomie - wcześniejszy restart w godzinach porannych (7-8 rano w tygodniu) powodowany był aktualizacją jak wiemy dziurawego oprogramowania jakim jest TeamSpeak (bezpieczeństwo przede wszystkim).

Po drugie - ten "bot" sprawdza ustawienia każdej instancji i jeżeli nie przeczytałeś jak działa nasz panel zarządzający to prawdopodobnie nie zmieniłeś też liczby slotów - stąd też ta ciągła zmiana slotów.

Co do sinusbota - jego konfiguracja jest bajecznie prosta, lecz u nas otrzymujesz wygodny panel, możliwość wgrywania dodatków (+ pełno dodatków dostępnych out-of-the-box) i 100% pewność że będzie on działał z serwerami w HT i OVH i to w cenie dużo mniejszej niż zwykły VPS (nie będę tutaj wspominać również o bezpieczeństwie takiego rozwiązania).

Na koniec tylko dopowiem że w HosTeam'ie MultiGaming zajmuje szczególne miejsce i posiadamy najmocniejszą możliwą ochronę przed atakami DDoS - nieosiągalną dla zwykłych, szarych klientów z VPS'ami. Polecam również zasięgnąć wiedzy, czym jest tzw. "firewall" w odniesieniu do wymienionych przez Ciebie firm hostingowych, bo wydaje mi się że błędnie używasz tego określenia.

Odnosząc się do Twojego problemu - "screeny" nie "łączą się" ze sobą - screen to tylko wirtualny terminal. Najprościej byłoby skonfigurować sinusbota który łączyłby się po interfejsie ppp + ewentualną magię w iptables (snat/dnat) po obu stronach.

Serdecznie pozdrawiam.

• 2

#6 eska97

eska97

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 45 postów

Napisany 30 październik 2016 - 00:10

Byłem waszym klientem jakiś niecały rok temu. Może się zmieniło u was, ale wolę przepłacać w net-speaku. Przepraszam bardzo, za negatywną opinię, ale zirytowalo mnie to, że gdy szukam pomocy w nauce obsługi linuxa, przychodzi mi gościu z podpisem firma: multigaming.pl pisać o swoich usługach i to w dodatku po tym jakie mam z wami doświadczenia. Restarty o tych godzinach się zdarzały, a co do 32 slotow... nie wiem co ten wasz bot miał kontrolować na vps. Sam pan z supportu zawitał na zobaczyć dlaczego to zmienia sloty i przyznał że to błąd nowej wersji tego bota, który był (może i nadal jest) u was obowiązkowy.

Wracając do tematu. Wiem że screeny to osobne terminale, ale kompletnie nie wiem jak zabrać się za wszystko związane z tymi vpn-ami tak, aby nie odciąć sobie dostępu do ssh. Kierując się poradnikami które znalazłem, zawsze odcinalem sobie dostęp.
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników