Skocz do zawartości
d

Co Ludzie Widzą W Cpanelu?

Polecane posty

Spotykam sie z postami, ze "hosting ma DA więc bez rewelacji", co ludzie widzą w cpanelu?

Co ma cPanel czego nie ma DirectAdmin?

Więcej ikon?

Fantastico - jest installatron.

 

DirectAdmin jest szybszy, nie wiem czemu ludze go niedoceniaja (mówię raczej o tych młodszych, dla ktorych ilosc kolorow, wszelkich ikonek czy przycisków jest wyznacznikiem jakości).

 

//ps, nie wiem, być moze był juz podobny temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mnie to też denerwuje / dziwi... mi osobiście DA bardziej odpowiada... ale małolaty wolą cPanel, bo jest chyba "trendy" :)

 

 

Był chyba podobny post, albo gdzieś był offtopic na ten temat heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ma więcej ikonek :| i myślą że jest bardziej funkcjonalny. Mnie Direct admin zaspokaja w 100 % jeśli chodzi o panel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie właśnie o trendi chodzi. Dużo opcji, dużo ikonek, można sobie poklikać nawet jak się nie wie co to - najwyżej admin poprawi. Dużo "skryptów - w tym skryptów internetowych, systemów blogowych i portalowych" (reklama klatka.pl na radioparty) i jest cool. Czego więcej potrzeba małolatom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Jakby nie było to cPanel ma najwięcej opcji dostępnych dla zwykłego użytkownika. To, że większość nie wykorzystuje nawet 50% to już inna sprawa.

 

Z takim przekonaniem musimy walczyć i przekonywać, że inne panele nie ustępują cPanel'owi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tma nawet lubie DA :) mam z nim styczność od okolo roku. Jedynie co mi się tak sobie podoba to, to że subdomeny są tworzone na osobny katalog, tzn że nie można samemu ustawić katalogu :]

 

A cpanel hmmm kijowo dodaje sie domeny :) bo czasami trzeba było najpierw zmienić DNSy a potem dopiero było mozna dodać domene :(

 

 

Co do Fantastico to akurat oto ma dla mnie najmnijsze znaczenie cy jest czy nie ma :) i tak z tego nie korzystam/korzystałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fantastico to oszczednosc czasu - ile razy chcialem zainstalowac cos to nawet nie patrzylem skad to sie bierze tylko w fantastico 2 klikniecia i bylo gotowe do zabawy.

 

nie uzywalem DA ale np w porownaniu do pleska cpanel jest dla mnie duzo lepszy (z punktu widzenia uzytkownika i admina).

 

pozatym do cpanela chyba jest wiecej dodatkow jak fantastico , rvskin , rv sitebuilder. ladnie sie integruja - dodac do tego awbs skrypt billingu i logowanie userow z rvskina bezposrednio do panela klienta awbs.

 

skrypty w cpanelu sa bardzo funkcjonalne dla admina. poprostu jest to panel ktory ma wszystko co do szczescia potrzebne (prawie bo apache 2.x dopiero w wersji beta).

 

musze zobaczyc co ten DA ma bo cena jego jest jakas taka mala.

 

co do tego dodawania domen w cpanelu to zalezy jak admin ustawi - bo jak wylaczy wymuszanie przeniesienia najpierw dns to spokojnie mozna dodawac - ale jest to zabezpieczenie bo jak ktos pododaje np. hotmail.com , yahoo.com itp. to system maila sie zwali - poprostu te domeny zostana dodane do listy lokalnych i nikt nie wysle na nich maila bo system bedzie myslal ze sa na lokalnym serwie. takze wszystko ma swoja racje bytu i jesli DA nie udostepnia takiej opcji to lipa...

 

//edit

oblukalem demo DA i bez rewelacji ale za taka cene sie ich nie spodziewalem zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Direct Admin jest o wiele lepszy od cPanelu. Jest prosty i czytelny, oraz posiada wszystkie najbardziej potrzebne funkcje. Jest dużo szybszy w działaniu i co najważniejsze można go bardzo łatwo dostosować do własnych potrzeb oraz przerobić. Jeśli chodzi o Installatrona, to jest o wiele bardziej czytelny i prosty w obsłudze niż pakiet Fantastico...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cPanel jest strasznie dziurawym panelem, ale o tym wie już raczej każdy... DA pod tym względem jest o niebo lepszy... Choć planujemy złączyć oba te panele, ponieważ cpanel ma ciekawe skrypty (/scripts) które czasami się przydają ;-) Myślę również, że DA jest bardziej profesjonalny, gdyż tam wszystkiego się nie wyklika jak w cpanelu... DA można łatwiutko dostosować i nie będzie z tym żadnych problemów :-) DA r0x i już :( Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem się Direct Adminem... Szczerze, cPanel jest jednak o niebo lepszy. Na przykład na moją stronę wskazują 4 domeny. Gdybym miał serwer z DirectAdminem musiał bym zrobić 4 kopie strony (dla każdej domeny jest inny public_html) - dno! Reszta to mniej więcej równa. No i nie podoba mi się rozkład funkcji w DA - jest nieczytelny. Moim zdaniem nie warto kupować DA.

Sorry, że chaotycznie napisałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba DA ładny, funkcjonalny i szybki. Z tego co mi wiadomo to w DA nie ma statystyk AWStats a w cPanelu jest i to chyba jest jeden z głównych powodów dla których ludzie wybierają cPanel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się podoba DA ładny, funkcjonalny i szybki. Z tego co mi wiadomo to w DA nie ma statystyk AWStats a w cPanelu jest i to chyba jest jeden z głównych powodów dla których ludzie wybierają cPanel...

Są w DA awstats ;-) jest plugin, który należy zainstalować i jest pięknie :) Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydaje że to przyzwyczajenie...

Prześledzcie historie: Tanie hostingi najpierw pochodzily s US a dopiero pozniej zaczely sie prznosic do EU. Tak wiec jesli ktos sie zaczynał bawić z cPanelem to w wiekszosci przypadków mu tak zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I popularności nie zmienia fakt, że cpanel uchodzi za powolny i dziurawy. Ale, jest napakowany świecidełkami, więc zdecydowanie przypada do gustu użytkownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

imho znaczenie tutaj ma jasny i przejrzysty układ, który np. w Direct Admin nie jest taki jasny, nie mówiąc już o Plesku. Osobiście nie darze sympatią cPanela ale trudno mu odmówić tego, że w sekundkę da się znaleźć to czego się szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w sumie dziwne, ze wolaja, az tyle za paczke w wiekrzej czesci darmowego oprogramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co ludzi widzą w McDonalds'ie?? Cpanel jest po prostu wygodny i dostosowany do wszystkich jak leci oprócz największych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cPanel ma chyba najwieksza liczbe opcji, z tego wzgledu osoby nie znajace sie na komputerach wybieraja inne panele :). Dla takich osob wystarczy prosty panel z mala iloscia opcji, bo jak ma za duzo, to sie gubia (zaslyszane od klienta ;)). Im prymitywniejszy, tym lepszy. Ci nie wybieraja cPanela.

 

cPanel tez mozna rozbudowywac o swoje skrypty, zarowno panel klienta, jak i administracyjny.

 

Co do wygladu samego cPanela i ukladu - mozna tworzyc wlasne skorki. Jak rozne moga byc, to mozna zobaczyc sobie XPskin (chyba tak sie nazywal) - ma jeszcze wiecej mozliwosci niz rvSkin. Nie widzieliscie tez chyba jeszcze x3, ktory jest juz inaczej poukladany niz x czy x2. Znow zaznacze - elementy mozna poukladac inaczej.

 

W cPanelu sa trzy systemy statystyk: awstats, wbalizer i analog. Dwa ostatnie proste, ale niektorym takie potrzebne (bo awstats za bardzo rozbudowane).

 

Co do poprawek cPanela na bezpieczenstwo, to nie pojawia sie ich zbyt wiele :>. Wiekszosc jest poprawkami funkcjonalnosci.

 

Co do szybkosci DA/cPanel - nie wynika to przypadkiem z tego, ze cPanel wystepuje glownie w USA, a DA w Europie i jest dlatego "szybszy", bo pakiety szybciej kraza? :) Zdarza sie tez czasami, ze wystepuje jakis problem na serwerze (np. przerwana zostala aktualizacja panela) i cPanel bardzo wolno chodzi. Wtedy jednak administrator moze to poprawic. Mam nadzieje, ze nie taka sytuacje opisujecie? Poza tym nie klocmy sie jak zwykle o ulamki sekund... akurat w przypadku paneli to nie ma takiego znaczenia jak przy stronach WWW.

 

Poza tym, tu moje pytanie, bo nie znam DA, czy DA ma mozliwosc zakladania kont typu reseller??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, tu moje pytanie, bo nie znam DA, czy DA ma mozliwosc zakladania kont typu reseller??
tak

sa 3 poziomy:

-Admin Level

-Reseller Level

-User Level

 

mi cpanel strasznie sie wlekl no ale fakt ze byl na ssl i w usa :/

tera mam DA bez ssl i w polsce wiec smiga ;)

 

 

cPanel ma chyba najwieksza liczbe opcji, z tego wzgledu osoby nie znajace sie na komputerach wybieraja inne panele . Dla takich osob wystarczy prosty panel z mala iloscia opcji, bo jak ma za duzo, to sie gubia (zaslyszane od klienta ). Im prymitywniejszy, tym lepszy. Ci nie wybieraja cPanela.
popieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Im prymitywniejszy, tym lepszy. Ci nie wybieraja cPanela.
Nie zgodzę się z tym. To uważasz że każdy kto ma inny panel niż cpanel jest niezdolny do myślenia ;) . Ja tam uwielbiam DA, za prostotę i szybkość :) Tak naprawde to miałem chrzest bojowy na cpanelu i DA i uważam że DA jest lepszym panelem. Oczywiście ma pare minusów, ale to jest margines ;) awstats też da się zainstalować B) Byłem firmie site24.pl i były statystyki awstats.

 

Poza tym, tu moje pytanie, bo nie znam DA, czy DA ma mozliwosc zakladania kont typu reseller??

 

MirandaInternet - jeśli takie pytanie zadajesz to chyba wogóle nie masz pojęcia o DA ;) to jak możesz porównywać je i oceniać. Najpierw przetestuj DA i dopiero mów o

 

Im prymitywniejszy, tym lepszy
Co do szybkosci DA/cPanel - nie wynika to przypadkiem z tego, ze cPanel wystepuje glownie w USA

 

A ja chyba słyszałem że leaseweb oferuje i DA i cpanel ;) a oni chyba są w Europie. Hmm a może w Azji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awstats też da się zainstalować
mozna prosic jakies info :>
Byłem firmie site24.pl i były statystyki awstats.

wiesz dlaczego zwineli zabawki? zapowiadali sie bardzo dobrze :/

Nie zgodzę się z tym.
a ja sie zgodze ;)

to tak samo z windowsem - wiekszosc ludzi woli prostote

zreszta sam napisales

Ja tam uwielbiam DA, za prostotę i szybkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×