Skocz do zawartości
sara-narat

Portal z kreatorem stron

Polecane posty

Cześć wszystkim, chciałam was zapytać o to czy mieliście styczność z firmami które oferują strony z kreatorem? Bo natknęłam się na taką firmę :http://pl.mfirma.eu/ i może już ktoś z was się z nimi zetknął i wie jak przebiega współpraca. Nie znam się na robieniu stron dlatego pytam. A szukam czegoś prostego i też nie mam specjalnych wymagań co do strony. Ma być prosta, informacyjna. U nich mi się podoba bo można sobie przez tydzień popróbować możliwości kreatora i też łatwo się tam poruszać. Też widziałam że jest tam coś takiego jak monitorowanie fraz. Może znacie jakieś inne proste kreatory które mogłabym sobie porównać? Z góry dziękuje za wszelką pomoc i radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strony z kreatorów niestety nie są najlepszej jakości. Same szablony nie są powalające ponieważ są robione w większości na ilość, a nie na jakość.

 

Zamiast wydawać 300zł na rok na taki kreator, lepiej dołożyć 200 i zapłacić komuś za zaprojektowanie strony. Potem zostaje tylko płacić za domenę i hosting, więc koszt strony poza jej utrzymaniem jest jednorazowy, a nie jak w tym przypadku miesięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie brałam pod uwagę takiego rozwiązania. :) Chciałabym mieć dostęp zawsze do swojej strony bez osób trzecich. Nie raz słyszałam historie, że ktoś zlecił wykonanie strony i później nie miał dostępu do edycji albo musiał ponownie komuś zlecać aktualizację strony a tego chciałabym uniknąć. Możliwe że jestem trochę przez to przewrażliwiona dlatego nastawiłam się na kreator żeby mieć nad wszystkim kontrolę od początku do końca. Swoją drogą nie myślałam, że obecnie zlecenie wykonania strony jest teraz takie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie brałam pod uwagę takiego rozwiązania. :) Chciałabym mieć dostęp zawsze do swojej strony bez osób trzecich. Nie raz słyszałam historie, że ktoś zlecił wykonanie strony i później nie miał dostępu do edycji albo musiał ponownie komuś zlecać aktualizację strony a tego chciałabym uniknąć. Możliwe że jestem trochę przez to przewrażliwiona dlatego nastawiłam się na kreator żeby mieć nad wszystkim kontrolę od początku do końca. Swoją drogą nie myślałam, że obecnie zlecenie wykonania strony jest teraz takie tanie.

Zależy komu zlecasz i czego potrzebujesz. Przerobienie motywu przez freelancera balansuje w takich granicach, podczas gdy agencja hapnie sobie to za 2k. Stronę od podstaw FL postawi za 1.5-2k, AR - 3-4k. No i często większa cena to darmowy support, hosting, domena, jakieś tam nieodpłatne poprawki i tak dalej. Mimo wszystko lepiej dać już studentowi zarobić parę groszy żeby się czegoś nauczył niż wywalać pieniądze na coś, co w końcu przestanie ci wystarczać, a przebudowa tego będzie wiązała się z niepotrzebnie wysokimi kosztami.

Edytowano przez Artix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie brałam pod uwagę takiego rozwiązania. :) Chciałabym mieć dostęp zawsze do swojej strony bez osób trzecich. Nie raz słyszałam historie, że ktoś zlecił wykonanie strony i później nie miał dostępu do edycji albo musiał ponownie komuś zlecać aktualizację strony a tego chciałabym uniknąć. Możliwe że jestem trochę przez to przewrażliwiona dlatego nastawiłam się na kreator żeby mieć nad wszystkim kontrolę od początku do końca. Swoją drogą nie myślałam, że obecnie zlecenie wykonania strony jest teraz takie tanie.

 

Strony z kreatorów wcale nie muszą być drogie, np za darmo masz tutaj z opcją płatną: np http://kliksite.pl/

Edytowano przez Kynsz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie brałam pod uwagę takiego rozwiązania. :) Chciałabym mieć dostęp zawsze do swojej strony bez osób trzecich. Nie raz słyszałam historie, że ktoś zlecił wykonanie strony i później nie miał dostępu do edycji albo musiał ponownie komuś zlecać aktualizację strony a tego chciałabym uniknąć. Możliwe że jestem trochę przez to przewrażliwiona dlatego nastawiłam się na kreator żeby mieć nad wszystkim kontrolę od początku do końca. Swoją drogą nie myślałam, że obecnie zlecenie wykonania strony jest teraz takie tanie.

 

Wszystko zależy od tego co jest w takiej ofercie. Bardzo często studenci/uczniowie nie mają dość wiedzy i robią proste, a zarazem tanie strony które wymagają znajomości przynajmniej HTMLa przy późniejszej edycji. Często ludzie decydują się na takie strony bo kusi ich cena. Nie myślą oni o problemach które później wynikną, a które opisałaś sama.

 

Prawda jest taka że najlepiej mieć do wydania te 700zł na zrobienie strony, w tej cenie powinnaś uzyskać już produkt który jest indywidualnie zaprojektowany i bazuje na jakimś CMS. Dzięki CMS możesz za pomocą przyjaznego panelu edytować wszystkie strony, menu i co tam strona będzie posiadała.

Jednak i tutaj trzeba uważać ponieważ wybranie osoby/firmy która używa własnego CMSa może być ryzykowne i kosztowne ponieważ taki system trzeba aktualizować, a jeśli firma przestanie go rozwijać pojawia się dla Ciebie problem. Kolejna kwestia jest w tedy gdy chcesz zmienić coś na stronie, zazwyczaj przy autorskich CMSach uzależniasz się na łaskę i nie łaskę (oraz cenę) tej jednej konkretnej firmy. Mało kto będzie chciał zagłębiać się w kod i działanie czyjegoś CMSa dla zmian wartych kilka set złotych.

 

Dlatego ja osobiście polecam do tworzenia małych i prostych stron używania CMSa jakim jest WordPress, jest on darmowy i rozwijany przez niezależną społeczność, dzięki temu za rok czy dwa strona dalej będzie dostawała aktualizacje, a w razie problemów czy chęci zmian możesz zlecić wykonanie ich komuś spośród naprawdę sporek grupy ludzi ponieważ wielu freelancerów i firm zna tego CMSa i w nim pracuje.

Żeby nie było że gadam jedno, a robię drugie to dodam że sam robię strony właśnie przy użyciu WordPressa. Należy pamiętać jedno, nie zawsze WordPress jest opłacalny, moim zdaniem warto go używać do prostych stron, wizytówek firmowych, blogów, małych sklepów czy jakiś innych takich prostszych rozwiązań. Nigdy nie użyłbym WordPressa do większych sklepów, a już na pewno do tworzenia aplikacji webowej.

 

Ja dzięki temu że przygotowałem kilka własnych wtyczek do WordPressa, jestem w stanie zaoferować całkiem sporo funkcjonalności na stronie niskim kosztem. Na pw wysłałem Ci więcej szczegółów, może będziesz zainteresowana, a jeśli nie przynajmniej będzie to już jakiś punkt odniesienia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×