Skocz do zawartości


 

Zdjęcie

Aplikacja ASP.NET a wybór hostingu.

Aplikacja ASP.NET a wybór hostingu. asp.net hosting vps ovh

  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

Aplikacja ASP.NET a wybór hostingu.

#1 Pawlo

Pawlo

    Nowy użytkownik

  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisany 04 październik 2016 - 22:17

Cześć wszystkim.

 

Aktualnie piszę aplikację do zapisów na pewne wydarzenie. Generalnie będzie to strona internetowa typu "single-page" (z jakimś javascriptem i angularem, jakieś zdjęcia i informacje) gdzie użytkownicy będą mogli rejestrować się (czyli zapisywać do bazy danych). Po stronie backendu jest ASP.NET MVC z Entity Framework, do którego dostęp będzie miało tylko kilku użytkowników, do zarządzania tymi zapisanymi. Aplikacja będzie też wysyłała maile z potwierdzeniem rejestracji. 

Nie planuję dużego ruchu na stronie, może w szczytowych momentach po 50-60 osób online maksymalnie, i to tylko na tej jednej stronie, z ewentualnym wysłaniem danych rejestracji. Poza tym, ruch będzie raczej mały, może z 15-20 osób online. Sama baza też nie będzie duża, maksymalnie 350 rekordów.

 

Ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z hostowaniem aplikacji ASP.NET, to nie wiem za bardzo gdzie taką aplikację umieścić i jakie zasoby potrzebuję.

Podejrzewam, że darmowa wersja Azure (dreamspark) może tego nie uciągnąć i zastanawiam się nad wyborem jakiegoś hostingu.

Jest webio - jednak tutaj nie znalazłem dokładnej informacji, czy np. pakiet standardowy kosztuje 110 zł rocznie czy miesięcznie. Dodam, że aplikacja będzie potrzebowała hostingu przez jakieś 2 miesiące max.

Zastanawiam się również nad VPSem z windowsem z OVH, kosztuje jakieś 50 zł na miesiąc, czyli koszt jaki akceptuję.  Jednak tutaj mam pytania: jak to jest z tym vpsem? czy baza danych jest zainstalowana, czy trzeba samemu wszystko konfigurować i dodatkowo opłacać licencję? I czy nie będzie to niepotrzebny wydatek, w przypadku tak małego ruchu?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

 

PS. Chcę także założyć domenową skrzynkę mailową


Edytowany przez Pawlo, 04 październik 2016 - 22:19.

  • 0


Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: asp.net, hosting, vps, ovh

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników