Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Darmowy hosting

Polecane posty

Cześć,

 

Na czym to oprzeć? Musi mieć panel klikalny dla użytkowników. Musi być opart na Debianie.

 

Ktoś z Was może świadczy taką usługę?

 

Nie - nie będzie to hosting ogólnie dostępny.

 

 

BTW. Gdyby ktoś miał w zakładkach link do jakieś templatki www - będę wdzięczny :)

Edytowano przez Jarosław Szmańda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Co dokładnie chcesz osiągnąć?

 

Szukasz panelu coś jak DA czy bardziej billingowy? Czy samego szablonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś w stylu DA, szablon strony - było by miło chociaż nie koniecznie.

 

VestaCP, ISPconfig? Co używacie?

 

Chcę osiągnąć nieodpłatny hosting z ręczną weryfikacją i rejestracją klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Używam vestacp i jest tam trochę zabawy. Generalnie jak nic nie ruszasz to działa :)

 

W wersji 16stej jest trochę bugów, ale pod domowe zastosowanie wystarcza. Od strony administracyjnej to... Dużo łatwiejszy jest DA i naprawdę zaoszczędzisz sobie problemów zwłaszcza że DA ma przewagę prostego update przez CB np. wersji PHP, serwera webowego czy innych ważnych rzeczy. Obsługuje też 2 wersje PHP.

 

Osobiście zastanawiam się nad przejściem z vesty do DA właśnie chociażby przez PHP, funkcji reseller itp. Vesta niby miała w tym miesiącu wprowadzić kolejny upgrade, ale się to opóźnia.

 

Osobiście boję się na produkcyjnym serwerze cokolwiek ruszyć bo już raz mi się wysypał cały panel przez zmianę jakiejś konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Zainstaluj sobie ISPConfig na jakiejś wirtualce na swoim desktopie i przeklikaj. Jak dla mnie był/jest OK. Również obsługuje wiele wersji php ale nie aktualizuje/komiluje tego z automatu. Kolejny to również i-MSCP - internet - Multi Server Control Panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale przy DA muszę związać się z jakimś usługodawcą to raz, a dwa podnosi mi znacząco koszta.

Na prawdę nie ma nic OS godnego?

 

Nie musisz się związać z usługodawcą - po to jest licencja external.

 

A jeśli te 29$/miesiąc to dla ciebie za dużo, to za połowę tej ceny masz cpanel, z tym że na centosie a nie preferowanym przez ciebie debianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Albo możesz kupić lifetime i mieć z bani. W ciągu roku przestajesz odczuwać ten koszt bo już ci się zwrócił w porównaniu z miesięcznym abonamentem a dodatkowym atutem jest że jak projekt zakończysz to licencję masz na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie musisz się związać z usługodawcą - po to jest licencja external.

 

A jeśli te 29$/miesiąc to dla ciebie za dużo, to za połowę tej ceny masz cpanel, z tym że na centosie a nie preferowanym przez ciebie debianie.

 

Gdzie masz cPanel za połowę tej ceny?

Albo możesz kupić lifetime i mieć z bani. W ciągu roku przestajesz odczuwać ten koszt bo już ci się zwrócił w porównaniu z miesięcznym abonamentem a dodatkowym atutem jest że jak projekt zakończysz to licencję masz na inny.

 

No faktycznie przy darmowym projekcie dla tz "ludu" płacić za panel?

Zainstaluj sobie ISPConfig na jakiejś wirtualce na swoim desktopie i przeklikaj. Jak dla mnie był/jest OK. Również obsługuje wiele wersji php ale nie aktualizuje/komiluje tego z automatu. Kolejny to również i-MSCP - internet - Multi Server Control Panel.

Dokładnie ISPConfig jest rozsądnym rozwiązaniem zważywszy że dodatkowych skryptów jest naprawdę wiele.

vestacp zupełnie nie nadaje się pod współdzielony, nie oszukujmy się po prostu jeszcze nie jest gotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie masz cPanel za połowę tej ceny?

 

Licencja dla vps-a za 14,95$:

 

https://www.licensepal.com/products/cpanel.php

 

No faktycznie przy darmowym projekcie dla tz "ludu" płacić za panel?

Dokładnie ISPConfig jest rozsądnym rozwiązaniem zważywszy że dodatkowych skryptów jest naprawdę wiele.

vestacp zupełnie nie nadaje się pod współdzielony, nie oszukujmy się po prostu jeszcze nie jest gotowy.

 

 

Osobiście dla mnie darmowy hosting = jak najmniej obsługowy, więc jeśli znam dobrze directadmin/cpanel to lepiej zapłacić i mieć spokój, niż wdrożyć veste i szukać w nim opcji czy poznawać gdzie co trzeba kliknąć , bo i tak nikt nie zapłaci za ten czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ISP jest najlepszy, serio. Vesta ładnie wygląda ale jest okropna w kwestii nisko-poziomowej integracji - ISP nie psuje za dużo, a przy tym ma ogrom możliwości i jest bardzo stabilny. Vesta nie dość, że ma bardzo specyficzne wymagania, to ma również bardzo wąski zakres kompatybilności i bardzo łatwo doprowadzić do sytuacji, gdy jedna lub więcej usług poprawnie działać nie będzie z takiego powodu czy innego. Aktualizuję wersję dev ISP od co najmniej 2 lat na moim Debianie Testing i do tej pory nie miałem takiej sytuacji, żeby coś się popsuło czy nie działało, a jestem na takie rzeczy przygotowany z szeroko otwartymi oczami, z racji że jadę na bleedingu edge'u i wspieram development. Nie ma takiej mocy, żeby to coś się posypało przy wersji stabilnej czy to debiana czy ubuntu, skoro jest w stanie "nadążyć" za często zmieniającą się strukturą testinga.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Archi widziałem w demo: "PHP Version". Można mieć więcej niż jedną wersję PHP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Można mieć więcej niż jedną wersję PHP?

 

Jeśli masz na myśli ISPConfig'a to tak, można. Jak wspomniał Łukasz, trzeba tyko go samemu skompilować.

https://www.howtoforge.com/how-to-use-multiple-php-versions-php-fpm-and-fastcgi-with-ispconfig-3-debian-wheezy

http://www.ispconfig.org/blog/tutorial-how-to-use-multiple-php-versions-php-fpm-fastcgi-with-ispconfig-3-ubuntu-12-04-lts/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeśli sam sobie skompilujesz to tak.

 

 

 

 

Kompilacja to jedno, ale mi chodzi czy każdy z użytkowników może zmieniać wersję PHP i nie ma z tym problemu.

 

Edit:

w sensie czy nie występują z tym jakieś problemy z którymi trzeba się męczyć.

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Z tego co pamiętam, to dodając domenę (vhosta) wskazujesz, z której wersji php ma korzystać i działało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Będzie trzeba przetestować :)

 

Nigdy mi się nie przyjął ten panel bo zawsze coś źle robiłem, ale to było X lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×