Skocz do zawartości
filip_b

Problem z DHCP w Windows Server 2012 R2

Polecane posty

Pewnie przeoczyłem coś prostego ale teraz już zgłupiałem i nie wiem za co się chwycić.

 

Na DC mam uruchomiony DNS i DHCP jedna z czterech kart sieciowych jest aktywna i wszystko śmiga, do czasu gdy aktywuję drugą kartę sieciową (niezależnie czy z ręcznie podaną adresacją czy też czystą). Po kilku sekundach DHCP głupieje tzn. w konsoli konfiguracyjnej przestaje widnieć jako <nazwa_kontrolera.domena.com> tylko zmienia się na IP który akurat ma ustawiony druga karta sieciowa i przestaje rozdawać adresy. Jakieś sugestie na co powinienem zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, do czego każda z kart sieciowych jest podłączona i jakie adresy IP są ustawione na poszczególnych interfejsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz, do czego każda z kart sieciowych jest podłączona i jakie adresy IP są ustawione na poszczególnych interfejsach.

Najśmieszniejsze jest to że 2 karta sieciowa nie jest wcale podłączona, to wszystko dzieje się po włączeniu karty nawet jeśli ta nie ma podpiętego kabla.

 

Chciałem uruchomić drugi NIC z kolejnym adresem LANowym aby za chwilę skonfigurować na nim Virtual Switch z Hyper-V

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dla testów na tej drugiej sieciówce adres IP z jakiejś zupełnie innej podsieci i sprawdź, czy też wtedy będzie głupieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw dla testów na tej drugiej sieciówce adres IP z jakiejś zupełnie innej podsieci i sprawdź, czy też wtedy będzie głupieć...

ustawiłem, ponownie DHCP zmienił się na 192.168.2.2 (na pierwszej karcie 192.168.1.2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nadal (zakładając, że drugi interfejs nie jest podłączony do niczego) DHCP przestaje na pierwszym przydzielać adresy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nadal (zakładając, że drugi interfejs nie jest podłączony do niczego) DHCP przestaje na pierwszym przydzielać adresy?

dokładnie, zachowuje się tak jak opisałem wcześniej czyli traci swoją normalną nazwę i na jej miejsce wpada IP z kolejnej karty sieciowej, niezależnie czy aktywuję 2 czy 4. Poza tym konsola konfiguracyjna znacznie dłużej się uruchamia i działa wyraźnie wolniej. Na jednym NICu wszystko idzie od strzała to jest nowiutki R530.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i z tego co pamiętam próbowałem już tego wcześniej. Więc tak gdy aktywna jest tylko jedna karta w bindach widzę tylko NIC1, pomyślałem więc że może dopiero na popsutym DHCP będę mógł odznaczyć NIC2, ale niestety po aktywowaniu drugiej karty tracę jakąkolwiek kontrolę oto zrzut ekranu...

post-19647-0-20870800-1475018106_thumb.png

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na drugiej sieciówce adres 10.0.0.2 z maską 255.0.0.0 bez bramy domyślnej, zrestartuj Windowsa i wtedy spróbuj wejść do ustawień bindowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak radziłeś, po restarcie rzeczywiście mimo zepsutego DHCP mogłem wejść w opcje bindowania ale nadal widoczny jest tam tylko NIC1 nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×