Skocz do zawartości
agland

Serwer SSD na Linuxpl.com

Polecane posty

Dzień dobry,

Testuję obecnie w firmie linuxpl.com serwer www w wersji ssd. W związku z chęcią jego wykupienia mam kilka pytań.

Na początek zaznaczę, że podczas testów konto hostingowe wypada bardzo dobrze. Osiągi są lepsze niż w firmie w jakiej obecnie trzymam swoje trzy strony produkcyjne.

Główne moje pytanie związane jest z koniecznością wykupienia serwera na minimum pół roku a dedykowanego adresu IP na rok (hosting nie wspiera SNI). W związku z tym, że cena jak na hosting współdzielony nie jest mała do tego dochodzą trzy adresy IP (do każdego certyfikatu osobny) robi się spora suma, chciałbym zapytać jak oceniacie tego dostawcę? Nie chciał bym aby po miesiącu czy dwóch okazało się, że serwer nie działa jak należy a ja zostanę z kontem opłaconym na rok.

Wątpliwości mam jeszcze jeśli chodzi o geolokalizację serwerów (DE). Czy to ma jakiś wpływ na geolokalizację strony? Pingi są ok i wynoszą około 26ms co w porównaniu do mojego obecnego dostawcy 20ms z serwerownią w Polsce. Może lepiej aby maszyna i IP było w PL?

 

Ewentualnie może ktoś z Was może mi polecić dostawcę oferującego podobne parametry z maszynami w PL? Nie potrzebuję dużej powierzchni ani transferu. Memcached też nie jest konieczne. Wskazane wsparcie SNI. Strony cacheowane, ruch umiarkowany nie obciąża zbytnio maszyny. Wskazane litespeed i sprawnie działające keep-alive (u dotychczasowego dostawcy keep-alive według narzędzi sprawdzających nie działa a dostawca twierdzi inaczej).

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki przewidujesz budżet ale może opcją jest VPS SSD?

Wtedy wszystkie rzeczy o których piszesz rozstrzygniesz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam również do kontaktu z Hoste.pl

W standardowej ofercie mamy hosting z bazami na dyskach SSD, ale również możemy przygotować ofertę na hosting w pełni SSD. Myślę, że ceny będą zbliżone do wybranej przez Pana oferty. Proszę przesłać do nas wymagania co do dysku/transferu, zwrotnie prześlemy propozycję.
Co ważne:
- serwery zlokalizowane w PL,
- hosting wspiera SNI (na jednym IP wiele certyfikatów SSL dla różnych domen),
- 14 dniowy niezobowiązujący test (możliwość wydłużenia),

- możliwość płatności półrocznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zapraszam również do kontaktu z Hoste.pl

 

W standardowej ofercie mamy hosting z bazami na dyskach SSD, ale również możemy przygotować ofertę na hosting w pełni SSD. Myślę, że ceny będą zbliżone do wybranej przez Pana oferty. Proszę przesłać do nas wymagania co do dysku/transferu, zwrotnie prześlemy propozycję.

Co ważne:
- serwery zlokalizowane w PL,
- hosting wspiera SNI (na jednym IP wiele certyfikatów SSL dla różnych domen),
- 14 dniowy niezobowiązujący test (możliwość wydłużenia),

- możliwość płatności półrocznej.

 

Dzięki, założę testowe konto na podstawowym pakiecie i zobaczę czy wszystko mi pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój budżet roczny w przeliczeniu na miesiące to około 30-40 zł. Do utrzymania trzy strony, każda z ssl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też naszą ofertę, tu polecam naszą serią Basic z dyskami SSD pod bazy danych.

 

http://www.pl.mzone.uk/shared/basic

 

Serwery obsługują SNI, kilka wersji PHO, monitorowane, backupowane na najwyższym poziomie.

W tej chwili aktualna jest promocja -50%, kod znajdziesz na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×