Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
filip_b

Backup danych offsite - co polecacie

Polecane posty

Panowie codziennie wykonuję kopię różnicową około 1.5 TB danych (miesięczny przyrost niewielki do 5%) na serwery NAS, dokładnie 2 sztuki QNAP 12 HDD po dwie pule RAID 6 każdy. Chciałbym dodatkowo raz na jakiś czas, powiedzmy w weekendy, wykonywać backup offsite. Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, jakie metody, serwisy polecacie. Czy warto zainteresować się usługami dedykowanymi typu Crashplan, SpiderOak czy może chmury Google/OVH/AWS czy kolokacja własnego sprzętu. Jeśli chodzi o budżet to chciałbym się zmieścić w 1k netto/mies ale wiadomo im mniej tym lepiej aczkolwiek w tym przypadku jakość jest dla mnie najistotniejsza dlatego nie chcę niczego istotnego poświęcać tylko po to aby zaoszczędzić 2 stówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz backupu "ostatniej szansy", to pewnie Amazon Glacier Ci się spodoba.

Bardzo mi się podoba, szczególnie że są dedykowane moduły dla QNAP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się tylko jak będą wyglądać koszta odzysku danych :)

Ja planuję wrzucić tam kilkadziesiąt TB materiałów wideo i obym nie musiał z nich korzystać :P

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy typu Amazon czy Microsoft i ostatnie deski ratunku to troche porażka jeśli chodzi o odzysk, sam testowałem. Czasami taki starszy backup się przydaje po prostu, odzyskać jakąś pierdołę. Ja rozwiązałem to w sposób... Kupiłem tanią macierz QSAN za 5k pln z dyskami 6tb netto w raid5 i wpakowałem w koolokację do znajomego DC za 250zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie codziennie wykonuję kopię różnicową około 1.5 TB danych (miesięczny przyrost niewielki do 5%) na serwery NAS, dokładnie 2 sztuki QNAP 12 HDD po dwie pule RAID 6 każdy. Chciałbym dodatkowo raz na jakiś czas, powiedzmy w weekendy, wykonywać backup offsite. Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, jakie metody, serwisy polecacie. Czy warto zainteresować się usługami dedykowanymi typu Crashplan, SpiderOak czy może chmury Google/OVH/AWS czy kolokacja własnego sprzętu. Jeśli chodzi o budżet to chciałbym się zmieścić w 1k netto/mies ale wiadomo im mniej tym lepiej aczkolwiek w tym przypadku jakość jest dla mnie najistotniejsza dlatego nie chcę niczego istotnego poświęcać tylko po to aby zaoszczędzić 2 stówki.

 

https://www.online.net/en/c14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×