Skocz do zawartości
VeSteQ

Jaki silnik pod forum?

Polecane posty

Witam, poszukuję jakiegoś silnika, najlepiej darmowego pod forum.

Forum będzie głównie zajmowało się konsolami, nowinki, pomoc, wyceny, sprzedaż gier, opisy, gameplaye.

Myślałem nad nodeBB, używał może ktoś?

Edytowano przez VeSteQ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nodeBB, ale ja lubię phpBB, ale tylko w wersji 3.1. Jedyna konkurencja dla phpBB to chyba MyBB. Różnica jest taka, że MyBB od początku miało przyjazny system pluginów i szablonów przez co masz dużo gotowców, phpBB ma takie rzeczy dopiero od wersji 3.1, ale przy większych forach phpBB jest teoretycznie wydajniejsze. Teoretycznie ponieważ sam tego nie sprawdzałem, bazuję jedynie na opiniach innych użytkowników, ale moim zdaniem ma to sens ponieważ MyBB jest dużo bardziej rozpasłe o niekoniecznie potrzebne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby było śmieszniej tutaj masz jeszcze ciepłego newsa. Dosłownie sprzed paru minut :Phttp://www.dobreprogramy.pl/Szukamy-programisty-PHP-ktory-zmigruje-nam-IPB-do-phpBB-szykujemy-tez-inne-zmiany,News,76416.html

 

Dodam że forum dp wcześniej było na phpbb i migrowali oni na ipb, teraz wracają, ciekawe czemu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak teraz nodebb sie sprawuje ale pod wzgledem szybkosci zaproponowal bym ci uzyce tego silnika forum http://flarum.org

 

Flarum odradzam, wersje developerskie są tragiczne - nad kolejną publiczną betą pracują kilka miesięcy bez rezultatu. Rozwiązanie świetne, szybkie - jednak nie na "produkcje" tylko do zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno phpBB jak i myBB to świetne propozycje, i w zasadzie nie wiem jakie kryterium objąć, żeby je czymś wyróżnić. MyBB jest o wiele przyjaźniejsze zarówno pod kwestią administracji jak i dostępnych pluginów, skórek, poprawek i całego community. W porównaniu do phpBB jednak, jest nieco wolniejsze i wydaje się bardziej awaryjne zarówno pod względem kodu jak i samych modyfikacji.

 

Jednak prawda jest taka, że nic z tego co wymieniłem wyżej nie przechyla szali na jeden oczywisty wybór - obydwa skrypty są super i trzeba naprawdę specyficznego zastosowania, żeby z całą pewnością wybrać jedno lub drugie. Osobiście preferuję myBB, ale to tylko mój gust.

 

Edit: A żeby jeszcze wspomnieć coś o NodeBB - imho jest jeszcze zbyt niestabilne i wciąż pełni rolę zabawki dla hipsterów (czy tam "code artistanów" jak to się teraz mówi) - nic poważniejszego bym na tym nie stawiał, przynajmniej na tą chwilę jest sporo lepszych propozycji.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

myBB ma jedną niepowtarzalną zaletę - po instalacji skryptu mamy gotowe narzędzia zabezpieczające przed spamerami i botami. O ile w phpBB trzeba instalować i edytować sporo plików to w myBB mamy to od ręki gotowe.

 

Inna kwestia że myBB nie jest masowo wykorzystywane do stawiania for o ce esiku i innych śmieciowych usługach. Większość stawia takie śmieć-serwisy na phpBB. Nie oznacza to rzecz jasna że na phpBB nie stoja poważne serwisy - jest ich bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Edit: A żeby jeszcze wspomnieć coś o NodeBB - imho jest jeszcze zbyt niestabilne i wciąż pełni rolę zabawki dla hipsterów (czy tam "code artistanów" jak to się teraz mówi) - nic poważniejszego bym na tym nie stawiał, przynajmniej na tą chwilę jest sporo lepszych propozycji.

"code artistanów" to chyba laravel :D:D

 

Od siebie może dorzucę http://misago-project.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile w phpBB trzeba instalować i edytować sporo plików to w myBB mamy to od ręki gotowe.

Nie zgodzę się, taka sytuacja nie miała miejsce w phpBB 3, a tym bardziej nie ma miejsca w phpBB 3.1. W pierwszym nie musiałem edytować nic jedynie skonfigurować takowe zabezpieczenia, a w drugim odpada edycja jakichkolwiek plików.

 

 

Inna kwestia że myBB nie jest masowo wykorzystywane do stawiania for o ce esiku i innych śmieciowych usługach. Większość stawia takie śmieć-serwisy na phpBB.

Również się nie zgodzę, mało stoi forów o cs na phpBB bo jest za skomplikowane dla większości osób. Fora stoją na IPB albo właśnie na myBB bo nie wymaga to za dużo myślenia i pracy.

 

Jeśli ktoś odnajduje się w phpBB i nie przeszkadza mu lekko surowawy stan, wręcz jest dla niego zaletą - tak jak np dla mnie, to biorąc pod uwagę że jest dodatkowo szybsze od myBB, a jedyna wada nam nie przeszkadza wręcz jest zaletą to wybór jest jeden, phpBB. Ja wolę proste rozwiązania które dostosowuję pod swoje potrzeby, nie lubię kombajnów które mają milion rzeczy lub zbędne który nawet nie użyję.

 

Oczywiście to kwestia gustu, ale dla mnie trudniejszy w opanowaniu PA ma myBB niż phpBB. To może być jednak kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna kwestia że myBB nie jest masowo wykorzystywane do stawiania for o ce esiku i innych śmieciowych usługach. Większość stawia takie śmieć-serwisy na phpBB. Nie oznacza to rzecz jasna że na phpBB nie stoja poważne serwisy - jest ich bardzo dużo.

 

I przez to kto używa danego skryptu, automatycznie jest on lepszy/gorszy?

 

Osobiście również polecę MyBB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×