Skocz do zawartości
MarioPL98

Tani VPS 3-4 GB ram, min. 2 rdzenie pod server gry.

Polecane posty

Witam. Szukam możliwie najtańszego VPS pod hosting serwera gier, ts i apache. Potrzebuję minimum 3 GB ram i 2 rdzenie (fizyczne albo 4 hyper-threadowane) jakiegoś xeona. Pojemność dysku 10 GB wystarczy spokojnie. Koniecznie 64 bitowy Linux, Debian 8.4-8.5 albo coś równie świeże. Transfer wystarczy spokojnie 50 Mb/s 200GB miesięcznie ale trochę lepszym bym nie pogardził. Byle nie OpenVZ. Ze względu na ping najlepiej coś w centralnej Europie. Oferty tylko miesięczne, bez okresu wypowiedzenia. Najlepiej do 60 zł.

 

PS Nie musi być jakiś super-mega-stabilny i z 99,96+ uptime, bo to tylko dla mnie i kilku znajomych.

Edytowano przez MarioPL98 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu jest ta wirtualizacja/emulacja?

Te 2 rdzenie to są "rdzenie" z hyperthreadingu czy 2 fizyczne, czyli 4 ht?

Gdzie znajdują się serwery? Mógłbym prosić o dokładną specyfikację maszyn?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vps ma 4 wątki, serwery znajdują się we Francji, właśnie wziąłem sobie jeden bo dość ciekawa oferta,tak dla zabawy na miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zerknij na ofertę webh.pl - mają zarówno OpenVZ'y jak i KVM'y - zależy czego potrzebujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu jest ta wirtualizacja/emulacja?

Te 2 rdzenie to są "rdzenie" z hyperthreadingu czy 2 fizyczne, czyli 4 ht?

Gdzie znajdują się serwery? Mógłbym prosić o dokładną specyfikację maszyn?

Chcesz mozliwe najtanszy wiec co cie to interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do skorzystania z oferty Webh.pl (już ktoś nas tutaj polecił). Jeżeli nie chcesz OpenVZ'a to możesz kupić u nas serwer VPS na wirtualizacji KVM w dobrej cenie.

 

2 rdzenie Xeon'a E5 v2

4GB RAM

40GB dysk SSD

 

Taki serwerek dostaniesz u nas już za 49zł brutto miesięcznie, a przy płatności rocznej otrzymasz dodatkowe 20% rabatu. Warto zauważyć, że w każdej chwili możesz dokonać upgradu usługi kilkoma kliknięciami w panelu klienta ;).

 

 

Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą: https://webh.pl/serwery-vps-kvm

 

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Kamil

Edytowano przez k.kozak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest u was możliwość rozliczenia godzinnego/dziennego? Tak, abym mógł np. wykupić serwer na 40 albo 50 dni. Jaki jest okres wypowiedzenia? Czy jest w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej nie oferujemy rozliczania godzinowego/dziennego. Okresu wypowiedzenia nie ma, wystarczy nie odnawiać usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze standardami u nas (tiktalik.com) zmieścisz się w budżecie w 4u standard czyli 2 rdzenie z L5640/E5645 + 4gb ram + 20gb hdd. PRO są droższe i w budżecie zmieścisz sie tylko w 1u (2u nawet z jakimś rabatem naruszy budżet) czyli pół wątka E3 + 1gb ram +10gb ssd... (lub cały wątek E3 + 2gb ram +20gb ssd).

Rozliczanie godzinowe jest ;) Musisz pamiętać, że instancja musi być usunięta, żeby nie naliczać środków z konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą: http://mctb.pl .
Dodatkowo możesz zgłosić się do mnie na PW, a dam Ci 30% zniżki na pierwszą płatność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od aruba mam już vps za 4 zł i polecam. VMware działa na prawdę dobrze jak na taką cenę. U was brakuje mi praktycznie tylko naliczania dobowego/godzinowego w tych serwerach. Wiem, że w jakichś droższych już są ale szkoda, że tutaj nie ma.

 

Oferta mctb wygląda dosyć ciekawie ale wolałbym coś na SSD. Jakie macie procesory? Gdyby była możliwość wyboru lokalizacji, naliczania dobowego i zamiany dysku na 4 razy mniejszy SSD to byłoby idealnie jak dla mnie. Brałbym od razu.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez MarioPL98 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Od aruba mam już vps za 4 zł i polecam. VMware działa na prawdę dobrze jak na taką cenę. U was brakuje mi praktycznie tylko naliczania dobowego/godzinowego w tych serwerach. Wiem, że w jakichś droższych już są ale szkoda, że tutaj nie ma.

 

Ale czemu? Zróbmy naliczanie sekundowe jak przy telefonach, jak się bawić to się bawić. Przecież taki serwer za 4zł to 100% zarobku dla operatora, a skoro się go nie używa cały czas to czemu za niego płacić w czasie gdy jest "idle".

 

 

Oferta mctb wygląda dosyć ciekawie ale wolałbym coś na SSD. Jakie macie procesory? Gdyby była możliwość wyboru lokalizacji, naliczania dobowego i zamiany dysku na 4 razy mniejszy SSD to byłoby idealnie jak dla mnie. Brałbym od razu.

 

Czyli podsumujmy.

"Brałbyś" serwer:

- z wyborem lokalizacji

- najlepiej 4zł/miesiąc z naliczaniem godzinowym

- z dyskami ssd

 

Coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale czemu? Zróbmy naliczanie sekundowe jak przy telefonach, jak się bawić to się bawić. Przecież taki serwer za 4zł to 100% zarobku dla operatora, a skoro się go nie używa cały czas to czemu za niego płacić w czasie gdy jest "idle".

Dla 4 zł to nie przeszkadza ale oferty za 100 zł miesięcznie mogłyby mieć chociażby naliczanie dobowe.

Czyli podsumujmy.

"Brałbyś" serwer:

- z wyborem lokalizacji

- najlepiej 4zł/miesiąc z naliczaniem godzinowym

- z dyskami ssd

 

Coś jeszcze?

Z tym 4 zł to przesadziłeś, ale gdyby takie coś było za 50-60 zł /msc to "brałbym".

 

Ten za 4 zł to jest absolutne minimum, które wziąłem aby się trochę pobawić vpsami. Nie mam tam nic konkretnego. Czasami server tsa włączę na 1-2 godziny.

Z kolei część operatorów oferuje np. dysk hdd 200 GB albo ssd 40 GB więc nie widzę tu problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ale czemu? Zróbmy naliczanie sekundowe jak przy telefonach, jak się bawić to się bawić. Przecież taki serwer za 4zł to 100% zarobku dla operatora, a skoro się go nie używa cały czas to czemu za niego płacić w czasie gdy jest "idle".

 

 

 

Czyli podsumujmy.

"Brałbyś" serwer:

- z wyborem lokalizacji

- najlepiej 4zł/miesiąc z naliczaniem godzinowym

- z dyskami ssd

 

Coś jeszcze?

 

VPSa z naliczaniem godzinowym mam sam podpiętego pod API w razie gdyby mój main padł na dłużej niż kilka minut - właśnie po to, żeby w razie awarii, maintenance'u czy upgrade'a (i ew. problemów) ktoś mógł przejąć pracę i dalej utrzymywać serwisy podczas gdy główny serwer jest niedostępny.

 

Więc tak, jest specyficzny use case, który mi osobiście bardzo się przydaje, bo płacę grosze za taki wyłączony serwer, a włączam go "na żądanie".

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym 4 zł to przesadziłeś, ale gdyby takie coś było za 50-60 zł /msc to "brałbym".

 

Jest całe mnóstwo firm które oferują coś takiego za 50-60zł/msc albo często nawet mniej. No może poza "wieloma lokalizacjami", bo na to sobie nie każdy może pozwolić z racji wielkości biznesu.

 

PS. Aruba ma chyba naliczanie godzinowe dla "droższych" opcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To samo napisałem wcześniej

 

No to zdecyduj się w końcu, najpierw piszesz że droższe posiadają a te tanie za 4zł nie i "szkoda że nie mają", a potem że chodziło Ci o droższe.... Nie rozumiem już czego dokładnie chcesz i chyba sam nawet nie wiesz.

 

VPSa z naliczaniem godzinowym mam sam podpiętego pod API w razie gdyby mój main padł na dłużej niż kilka minut - właśnie po to, żeby w razie awarii, maintenance'u czy upgrade'a (i ew. problemów) ktoś mógł przejąć pracę i dalej utrzymywać serwisy podczas gdy główny serwer jest niedostępny.

 

Więc tak, jest specyficzny use case, który mi osobiście bardzo się przydaje, bo płacę grosze za taki wyłączony serwer, a włączam go "na żądanie".

 

Jasne, ja wiem o co chodzi, ale z całym szacunkiem - przy VPS za 4zł/mc raczej nie ma już z czego "oszczędzić", a o tym była mowa :-P

 

Ogólnie trochę sarkazmem pojechałem, ale serio już mnie zaczyna przerażać to co się dzieje z rynkiem tych usług, za chwilę to naliczanie sekundowe z którego teraz się śmieję będzie faktem i firmy wyskoczą z ofertami 2zł mc/vps i naliczanie sekundowe bez opłat za stan idle. To już będzie chyba serio koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

VPSa z naliczaniem godzinowym mam sam podpiętego pod API w razie gdyby mój main padł na dłużej niż kilka minut - właśnie po to, żeby w razie awarii, maintenance'u czy upgrade'a (i ew. problemów) ktoś mógł przejąć pracę i dalej utrzymywać serwisy podczas gdy główny serwer jest niedostępny.

 

Więc tak, jest specyficzny use case, który mi osobiście bardzo się przydaje, bo płacę grosze za taki wyłączony serwer, a włączam go "na żądanie".

Z drugiej strony myśląc w ten sposób mógłbym wykupić serwer za nawet 100 zł miesięcznie na takich warunkach, po prostu by był on wyłączony od godziny około 2 do 14 w dni powszednie trochę by było roboty ze skonfigurowaniem tego bo jeszcze takiego czegoś nigdy nie robiłem ale można by kiedyś spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co te kombinacje kiedy mamy https://www.digitalocean.com/ - banalne API do zarządzania VPS (zatrzymywanie/wznawianie/kopie/kasowanie i inne)

 

https://education.github.com/pack - 50$ za darmo dla uczniów (jeżeli jesteś) + 10$ dostępne w kodach w internecie.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×