Skocz do zawartości
andrzeej

Najtańszy serwer z GPU (CUDA/OpenCL )

Polecane posty

Witam,

Poszukuje najtańszego możliwego serwera z gpu, myśle że w okolicach gtx 960 / r390.

Planuje wykorzystać ten serwer do enkodowania i kompresji dużej ilości filmów (2-3 formaty) przy pomoc cuda/opencl. Jedyne rozwiązanie które znalazłem to https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/gpu/ lub dość drogie chmury , jednak troche wykracza poza mój budżet w okolicach 300-400zł miesc.

Kolejną moją myślą jest czy jest możliwość zakupu/wynajmu karty i dołożenia jej do aktualnych serwerów dedykowanych?

W takich przypadkach zastanawiam sie czy nie taniej byłoby skorzystać z kolokacji.

Moje wymagania to:GPU, Tani transfer. Cpu jest raczej beznaczenia

Zezwalam na oferty firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Do dedykowanych nikt poważny nie pozwoli na dołożenie Twojej karty.

Najlepszym wyjściem była by kolokacja własnego sprzętu, to można było by złożyć dokładnie to co jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imho taniej wyjdzie Ci kolokacja własnego sprzętu, nawet głupiego pcta. Też zależy jak długi okres planujesz, ale generalnie patrząc na OVHowskie koszty to zwraca Ci się ta maszyna w mniej więcej rok, a oferta sama w sobie też jakaś super wybitna nie jest, co tym bardziej przemawia za kolokacją.

 

Jeśli absolutnie chcesz jej uniknąć to polecam rozesłać maila do wybranych przez siebie firm z prośbą o zaoferowanie takiej specyficznej oferty, być może któraś z nich wyjdzie z jakimś sensownym rozwiązaniem na miarę twojego budżetu, bo sądzę ze 400 zł to jeszcze jest ten próg gdy można coś złożyć z grafiką, ale na maszynę serwerową nie masz co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka reszta podzespołów?

W sumie i5 / xeon, 32 gb i średni ssd w zupełności wystarczą. Szybkość karty graficznej to kilka razy szybciej od procesorów, choc tu zależy od sterowników, opencl, ffmpega i ogólnej zabawy min. z dokładnością kodowania (karty nie są tak dokładne).

 

Imho taniej wyjdzie Ci kolokacja własnego sprzętu, nawet głupiego pcta. Też zależy jak długi okres planujesz, ale generalnie patrząc na OVHowskie koszty to zwraca Ci się ta maszyna w mniej więcej rok, a oferta sama w sobie też jakaś super wybitna nie jest, co tym bardziej przemawia za kolokacją.

 

Jeśli absolutnie chcesz jej uniknąć to polecam rozesłać maila do wybranych przez siebie firm z prośbą o zaoferowanie takiej specyficznej oferty, być może któraś z nich wyjdzie z jakimś sensownym rozwiązaniem na miarę twojego budżetu, bo sądzę ze 400 zł to jeszcze jest ten próg gdy można coś złożyć z grafiką, ale na maszynę serwerową nie masz co liczyć.

Też tak mniej więcej zauważyłem.

 

https://express.ikoula.com/en/dedicated-server

 

Teraz masz fajne promo na serwer z xeonem i gt710 - nie wiem jednak czy podoła Twoim oczekiwaniom.

Dzięki, w sumie fajna maszynka.

 

Kolokacja to niestety duże koszta zakupu. A oferta od zagranicznych render farm?

Niestety koszty są ogromne, poniekąd dlatego że wykorzystują podwójną precyzje i liczenie od filmików / wywołań api. Ceny transcoding as a service to niestety rzeźnia. Choć przyczną może być właśnie precyzja i iście w pro, tesle czy inne quadro. A mój projekt przewiduje duża ilość małych filmów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety koszty są ogromne, poniekąd dlatego że wykorzystują podwójną precyzje i liczenie od filmików / wywołań api. Ceny transcoding as a service to niestety rzeźnia. Choć przyczną może być właśnie precyzja i iście w pro, tesle czy inne quadro. A mój projekt przewiduje duża ilość małych filmów .

Niestety tego nie przeskoczysz, dostałeś fajną ofertę z gt710 jednak czy coś ci to zmienia? Ta karta ma średnie wyniki w obecnych czasach. Najlepiej korzystać z platform tak jak wspomniałeś jednak za 1000 minut materiału wyjściowego możesz zapłacić nawet około 40$. Te platformy mają setki kart które niestety kosztują - musi się jakoś zwrócić. Zależy co dokładnie będziesz tam robił - jeżeli dłuższe plany to tylko kolokacja albo nawet lokalna inwestycja.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega mowi, lokalnie

coraz lepsze łącza mamy w domu, więc zacznijmy z nich korzystac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju Andrzeju - jaką szybkość transferu potrzebujesz?

jeśli nie wielka to nie lepiej postawić taką zabawkę u siebie w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×