Skocz do zawartości
infamous

Przeciążone łącza?

Polecane posty

Witam panowie. Na sam początek dodam, że nie wiem czy dobrze trafiłem, ale czytając forum dochodzę do wniosku, że znajdę tu odpowiedź na moje pytanie. Przechodząc do konkretów: Od pół roku mam problem z wieczornymi skokami pingu. Właściwie internet dobrze działa tylko w nocy, bo podczas dnia też ping skoczy w górę raz na jakiś czas, ale to co się dzieje wieczorami to jakaś amba. Skoki do 200ms co chwilę, a co jest najśmieszniejsze równo o 23:00 zaczynają się mega utraty pakietów lub ping do 2000ms. Ok. 1 w nocy wszystko wraca do normy. Najśmieszniejsze jest to, że mam taką sytuację już 4 raz od 3 lat, ale zazwyczaj po miesiącu czy dwóch wszystko wracało do normy. Pisząc i dzwoniąc do dostawcy dowiaduję się, że trwają prace w "udrażnianiu łącza w mojej lokalizacji". Ja sam podejrzewam, że po prostu za dużo ludzi napchali na serwer na którym jestem i wieczorami przy dużym obciążeniu on nie wytrzymuje. O co chodzi i co dalej robić? Nie wystarczy mnie jakoś przerzucić czy to nie takie łatwe? Pozdrawiam i przepraszam jeśli źle trafiłem :).



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.webhostingtalk.pl/topic/55059-przeciazone-lacza/ ... czemu spamujesz 2 te same tematy na forum ? Rozumiem że testujesz na ethernet a nie na wifi (szczególnie w dużym skupisku sieci). Powiedz jaki dostawca.

 

Daj wynik tego: http://winmtr.net/how-to/.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecę klasykiem, który otrzymałem od pomocy technicznej mojego dostawcy:

 

Problem będzie występować, ponieważ prawdopodobnie korzysta Pan z dużej ilości telefonów w domu bądź z mikrofalówki, które zakłócają działanie naszego sprzętu.

Taką odpowiedź dostałem - padłem ze śmiechu, jak szukali u mnie mikrofalówki w domu.

 

Idąc już na poważnie - być może ich infrastruktura sieciowa nie wyrabia. Co w tym momencie robisz jak masz skoki pingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A sprawdziłeś czy jednak nie jest to wina routera? Kiedyś miałem straty pakietów przez uszkodzony router. W innym wypadku był to spalony port na centralce. Powodów jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Więc tak, po pierwsze przepraszam za dubel tematu, ale uznałem, że tutaj się nada lepiej i tamten można skasować. Po drugie, Rolej padłem po tym co napisałeś i zbieram szczękę z podłogi.

 

Powiedz jaki dostawca.

 

Internet mam od osiedlowego dostawcy, więc tym bardziej wydaje mi się, że powinno im zależeć na kliencie. Testuję zarówno na kablu jak i wifi.

 

 

Idąc już na poważnie - być może ich infrastruktura sieciowa nie wyrabia. Co w tym momencie robisz jak masz skoki pingu?

 

Zazwyczaj nic. Gaszę wszystko i badam sytuację, ale jak mamy być skrupulatni to po prostu gram i doskonale widzę w którym momencie ping podskakuje ;).

 

A sprawdziłeś czy jednak nie jest to wina routera? Kiedyś miałem straty pakietów przez uszkodzony router. W innym wypadku był to spalony port na centralce. Powodów jest dużo.

 

1000% nie. Pisałem już, że w nocy jest wszystko dobrze. Mam przez to rozumieć, że za dnia router płata mi figle, a w nocy idzie spać i wszystko działa? Jeśli byłaby taka sytuacja to internet działałby cały czas do niczego, a nie tylko wieczorem. Poza tym ja pakietów nie tracę za dnia, tylko podskakuje mi ping. Punktualnie o 23:00 zaczynają się u mnie takie 2 sekundowe disconnecty, które trwają dobrze ponad godzine, a kiedy pinguję coś w tym czasie we wierszu to mam albo utrate pakietu albo ping rzędu 1200ms

Edytowano przez infamous (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale co to może znaczyć, że udrażniają łącze w mojej lokalizacji? Bo ja z tego co wiem to udrażniać można kanalizację, a nie łącze :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zwiększają przepustowość sieci na osiedlu, chociaż wątpliwe to jest jeśli trwa 4 lata :)

Sprawdzałeś połączenie bezpośrednio przez modem dostarczony przez operatora?

Jeśli winy w skokach pingu nie ponosi Twój router to operator po prostu sobie nie radzi i polecałbym go zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 lata nie, miałem tak 4 razy w ciągu trzech lat ;). Najpierw maj 2013, później listopad 2013, lipiec 2014 i obecnie, więc i tak miałem dobrą passę, ale dziwi mnie, że to przychodzi tak z dnia na dzień. Pamiętam, że te sytuacje poprzedził tylko jakiś magiczny disconnect i internet wrócił już w takim stanie w jakim jest obecnie czyli przeciążony.

 

 

Sprawdzałeś połączenie bezpośrednio przez modem dostarczony przez operatora?

 

No tak. Pisałem, że sprawdzałem zarówno na kablu jak i przez router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 lata nie, miałem tak 4 razy w ciągu trzech lat ;).

 

Wybacz, źle przeczytałem Twój pierwszy post ;)

Być może rzeczywiście operator tak jak pisze prowadzi jakieś prace i dlatego są straty na łączu. Wątpię, żebyś samodzielnie mógł coś z tym zrobić, po prostu musisz poczekać na koniec tych "prac". Możesz też ubiegać się u operatora o jakieś zmniejszenie opłaty za łącze w miesiącu w którym występują problemy.

 

No tak. Pisałem, że sprawdzałem zarówno na kablu jak i przez router.

 

Do routera można podłączyć się też kablowo przez port LAN, dlatego myślałem, że może podłączyłeś się do swojego routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za bardzo o co chodzi, nie umiem tego rozczytać, ale łapcie. Może coś doradzicie. To z takich godzin szczytu jak teraz, a bywało czasami jeszcze gorzej.

 

4a5799008be04a191c95e0b8a0335d2f.png

 

Jeszcze puszcze o 23:00 jak się zaczną te disconnecty co zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz skoki między każdym węzełkiem, tzn. jak Twój pakiet leci do hosta docelowego.

 

Spróbuj puścić MTRa do serwera Twojego ISP, bo to raczej po drodze do niego jest problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×