Skocz do zawartości

Zdjęcie

Centrum OVH w Polsce!

Centrum OVH w Polsce!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
481 odpowiedzi na ten temat

Centrum OVH w Polsce!

#41 przemon

przemon

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów
  • Imię:Przemyslaw
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisany 25 sierpień 2016 - 00:59

Oooo

Może Polcom chca łyknąć

• 0

#42 pt91

pt91

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 06:59

Tzn opowiadał to ok 2 lata temu więc pewnie już są w Polcomie..

Edytowany przez pt91, 25 sierpień 2016 - 07:02.

• 0

#43 JakubC

JakubC

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów
  • Firma:Prywata INC
  • Imię:Jakub
  • Nazwisko:Chmiel

Napisany 25 sierpień 2016 - 07:28

Jak czytam niektórych wywody / szacowanie "prądu" na podstawie szwagra albo jedynie kw  to aż mnie ściska .

Niektórzy myślą, że jak podłączą 3 czajniki po 1000W, do tego żona pralkę i jeszcze cebula plasma 60 cali i im nie wywali korków to można stawiać data center.

Należy mieć na uwadze fakt, że DC nie jest zasilane z gniazdka w domu, doprowadzenie (zazwyczaj indywidualnej) infrastruktury przez całe miasto, do tego jakaś redundancja zasilania na poziomie miasta (pomijając agregat lub dwa, upsy, baterie).   Zazwyczaj (Albo tylko) jest to też dodatkowa opłata za dzierżawę kabla  :)

Pomijając w ogóle stan infrastruktury elektrycznej w PL :P

Nie wspomnę, że w PL Państwo się wtrąca dosłownie wszędzie co rok to wymyślając gównolicencje na wzór EU, atesty itp. nawet do klimatyzacji biurowej powoli oczekuje się licencji na nią przedłużaną niczym przegląd na samochód.

A ceny wszędzie wyjątkowo enterprajsowe.

• 0

#44 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 25 sierpień 2016 - 07:42

Jak czytam niektórych wywody / szacowanie "prądu" na podstawie szwagra albo jedynie kw  to aż mnie ściska .

Niektórzy myślą, że jak podłączą 3 czajniki po 1000W, do tego żona pralkę i jeszcze cebula plasma 60 cali i im nie wywali korków to można stawiać data center.

Należy mieć na uwadze fakt, że DC nie jest zasilane z gniazdka w domu, doprowadzenie (zazwyczaj indywidualnej) infrastruktury przez całe miasto, do tego jakaś redundancja zasilania na poziomie miasta (pomijając agregat lub dwa, upsy, baterie).   Zazwyczaj (Albo tylko) jest to też dodatkowa opłata za dzierżawę kabla  :)

Nie wspomnę, że w PL Państwo się wtrąca dosłownie wszędzie co rok to wymyślając gównolicencje na wzór EU, atesty itp. nawet do klimatyzacji biurowej powoli oczekuje się licencji na nią przedłużaną niczym przegląd na samochód.

No i weź pod uwagę że prądu do DC nie mogą od tak sobie wyłączyć bo "wymieniają kable", albo "bo jest burza" :)

• 0

#45 theONE

theONE

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1253 postów
  • Firma:Dataspace.pl

Napisany 25 sierpień 2016 - 08:10

Mogą

• 0

#46 przemon

przemon

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 08:43

No dobra teraz odnieś się do statystyk. Bo ja porównuję rachunki PL z rachunkami w DE czy FR oraz dane statystyczne dwóch instytucji i wg tego twierdzę, żę koszt energii jest zbliżony. Przeczytaj posta dokładnie i potem się do tego odnieś, bo jak na razie nie wniołeś niczego treściwego do wątku.

• 0

#47 JakubC

JakubC

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 09:51

Statystyki mówią, że 4 252 PLN to średnia wypłata w sektorze przedsiębiorstw w Polsce. Jak jest wszyscy widzimy. Jeżeli ktoś nie wierzy zapraszam na warmińsko mazurskie lub południowe okolice "dobrobytu w Polsce"

"porównuję rachunki"

Tylko, że ja o kosztach energii wspominam tylko na początku poruszam kwestię kosztów infrastruktury, a dokładniej do kosztów wybudowania tego (brak konserwacji)

Ja wiem, że jest przyzwyczajenie konsumenckie, typu, mam internet 120Mbit i płacę za ten internet, nikt kto nie pracuje jako ISP nie zdaje sobie sprawy ile wymaga wybudowanie infrastruktury, a jak ktoś się potknie (padnie) albo będzie "jeden ping straty" to omg.

Tutaj to samo: "interesują mnie tylko PLN/kWh

Chyba nie ma lepszego przykładu niż projektowanie data center jeżeli chodzi o redundancję. Redundancja klimy, prądu, sieci, alarmu, systemu przeciwpożarowego, monitoringu, nawet drzwi  :)

Osobiście nie kojarzę żadnych innych instytucji / organizacji które by wymagały jeszcze bardziej upierdliwej redundancji. Nawet szpitale mają mniej zabezpieczeń na wypadek fuckupów.

Czy te instytucje o których wspominasz posiadają conajmniej:

- precyzyjną klimatyzację z redundancją (wyżej wspomniałem o papierologii i kosztach w PL jeżeli chodzi o urzędy)

- jedno indywidualne trafo

- redundancję na poziomie miasta (dostawa energii conajmniej dwoma niezależnymi indywidualnymi torami)

- conajmniej jeden agregat wysokiej mocy zapewniający pracę conajmniej 48h bez przerwy

- baterie pozwalające podtrzymać wszystko

- upsy (conajmniej 2 i to nie mam na myśli podstawki pod nogi przy biurku)

Każdy z tych punktów wymaga wizyty serwisu conajmniej raz na roku do przeglądu (pomijam konserwację)  a serwisant to nie "heniek" od którego czuć codzienną tatrę lub harnasia.

Edytowany przez JakubC, 25 sierpień 2016 - 10:03.

• 1

#48 przemon

przemon

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 10:25

Ja poruszyłem kwestię cen energii  bo ktoś zarzucił, że w Niemczech jest prąd drogi a w Polsce tani.

Nie przeczytałeś poprzednich postów i pijesz do mnie że porównuję to do tamtetego szwagra do cebuli i że to jest z dupy porównanie. Niech cię ściska, ale ja odnoszę się do sytuacji realnej detal-detal oraz hurt-hurt. Pisałem w poście którego nie czytałeś z 13 sierpnia 2016 - godz 10:34 że prąd mamy drogi wg parytetu siły nabywczej, ale nie odbiega on od cen za kWh w Niemczech czy Francji. Dla Francuza to są te same pieniądze. Nie chce mi się więcej komentować twojego szczekania zwłaszcza, że nie wnosisz nic nowego do dyskusji i masz swoje teorie na ten temat nie poparte ani konkretnymi argumentami, ani informacjami. Koszty o których piszesz są kosztami jednorazowymi (wybodowanie infrastruktury) i są tak samo zbliżone w PL jak i w innych krajach. Koszty utrzymania także są zbliżone (serwisy).

• 0

#49 JakubC

JakubC

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 151 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 10:40

Ja poruszyłem kwestię cen energii  bo ktoś zarzucił, że w Niemczech jest prąd drogi a w Polsce tani.

Nie przeczytałeś poprzednich postów i pijesz do mnie że porównuję to do tamtetego szwagra do cebuli i że to jest z dupy porównanie. Niech cię ściska, ale ja odnoszę się do sytuacji realnej detal-detal oraz hurt-hurt. Pisałem w poście którego nie czytałeś z 13 sierpnia 2016 - godz 10:34 że prąd mamy drogi wg parytetu siły nabywczej, ale nie odbiega on od cen za kWh w Niemczech czy Francji. Dla Francuza to są te same pieniądze. Nie chce mi się więcej komentować twojego szczekania zwłaszcza, że nie wnosisz nic nowego do dyskusji i masz swoje teorie na ten temat nie poparte ani konkretnymi argumentami, ani informacjami. Koszty o których piszesz są kosztami jednorazowymi (wybodowanie infrastruktury) i są tak samo zbliżone w PL jak i w innych krajach. Koszty utrzymania także są zbliżone (serwisy).

Sam szczekasz to raz

dwa skorzystałeś z opcji cytowania mojego posta więc raczej do mnie, gadasz też o statystykach i instytucjach to Ci odpisałem.

"do dupy" to do dupy tamto, wykazujesz profesjonalizm :)

"wybodowanie" - co?

idź na wykop z taka argumentacja, ortografia oraz kultura :)

kończ waść, wstydu (Sobie) oszczędź

Edytowany przez JakubC, 25 sierpień 2016 - 10:50.

• 0

#50 Gość_krzysiek1991_*

Gość_krzysiek1991_*
  • Goście

Napisany 25 sierpień 2016 - 11:03

Z tego wątku wychodzi ta słynna Polska przedsiębiorczość...

- Liczenie kosztów dostarczenia energii do profesjonalnego DC metodą "na szwagra".

- Marudzenie o jakiś nieletnich klientach(rozumiem, że chcielibyście tylko klientów biznesowych płacących krocie ale żeby zasobów nie wykorzystywali...więc życzę powodzenia bo poważna firma potrafi wybrać ofertę pod swoje potrzeby w odróżnieniu od małych firm, które siłą rzeczy nie mogą się na tym znać, będąc na rynku łakomym kąskiem).

- Pisanie jak z ukrytą zawiścią że będzie OVH wciskać po niższych cenach produkty niż niektórzy z was.

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich tylko mówię o pewnej części osób, więc prosiłbym żeby każdy nie brał tego do siebie.

Ale Polska konkurencja mam wrażenie, że opiera się tylko i wyłącznie na kosztach...tylko jest pewien poziom ceny i jakości poniżej którego zejść nie można. OVH ma niskie ceny nie z powodu kosztów ale dzięki stosowaniu innowacji. Produkują własne serwery, optymalizują swoje serwerownie pod kątem zużycia energii itd. dzięki temu mają zapewnioną niską cenę i efekt skali...

I właśnie dzięki profesjonalnemu podejściu kiedyś z małej firemki wybili się do głównego rozgrywającego w Europie. A wy dalej sobie liczcie koszta metodą na szwagra....

• 2

#51 devon

devon

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 17:00

Całkowicie popieram @krzysiek1991 - ovh wybierając kolejne miejsce na DC ma pewnie doskonale przeliczoną opłacalność tego biznesu. Jestem pewien że znajdą klientów zarówno w segmencie biznesowym jak i indywidualnym.

Wasze rozważania o super potężnych DC za miliony .... Przypomnijcie sobie historię z 2012 roku: https://www.ovh.pl/n..._centrum_danych zawsze próbowali coś zmieniać :)

Czy inwestycje w tym stylu: https://www.ovh.pl/w...e-lacze-dla-ovh

https://www.ovh.pl/onas/produkcja.xml
Beta: https://www.ovh.pl/community/betas/
https://www.runabove.com/index.xml
Roadmap: https://www.ovh.pl/community/roadmap/

O OVH można powiedzieć dużo ale nikt nie zaprzeczy w ich rozwój który trwa nieprzerwanie od wielu lat, przykro to mówić ale porównując z polskimi dostawcami (z mała ironią w OVH też teoretycznie polskich korzeni można się doszukać ... ;) ) ich rozwój jest znacznie bardziej intensywniejszy co daje im dziś praktycznie pozycję lidera w pewnej części Europy.

Edytowany przez devon, 25 sierpień 2016 - 17:07.

• 0

#52 przemon

przemon

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 149 postów

Napisany 25 sierpień 2016 - 20:58

Sam szczekasz to raz

dwa skorzystałeś z opcji cytowania mojego posta więc raczej do mnie, gadasz też o statystykach i instytucjach to Ci odpisałem.

"do dupy" to do dupy tamto, wykazujesz profesjonalizm :)

"wybodowanie" - co?

idź na wykop z taka argumentacja, ortografia oraz kultura :)

kończ waść, wstydu (Sobie) oszczędź

Kończę, przepraszam za literówki czy ortografy, akurat pisane było na kolanie. Ja tylko jedną rzecz próbowałem się dowiedzieć w tej dyskusji, ale nikt się nie odniósł bardziej konkretnie do cen energii elektycznej i potencjalnego wpływu na ceny samych serwerów dedykowanych DC. Ale najlepiej jest po prostu naciupać, wyśmiać, zgnoić, Jak kogoś uraziłem czymkolwiek to przepraszam. Dziękuję.

EDIT

Zgodnie z sugestią @JakubC robię - jak to mawiają na wykop.pl #usunkonto

Edytowany przez przemon, 25 sierpień 2016 - 22:07.

• 0

#53 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów
  • Firma:Może kiedyś...
  • Imię:Damian

Napisany 31 sierpień 2016 - 10:19

A może wiecie coś nt. startu nowej oferty? Kiedy dokładnie ma ona być?

• 0

#54 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 12:18

Dokładnie to pewnie nawet Oles nie wie.
  • 0

#55 Dzejkob

Dzejkob

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 112 postów

Napisany 31 sierpień 2016 - 12:26

Ciekawe czy gama Kimsufi będzie w Polsce. :)
  • 0

#56 Bartosz Z

Bartosz Z

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 863 postów
  • Imię:Bartosz

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:20

Tadaaam: https://twitter.com/...775736426795008

• 3

#57 Lokator

Lokator

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 871 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 21:24

Zaczęło się! ; o

• 0

#58 devon

devon

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisany 14 wrzesień 2016 - 07:58

No i pięknie :), zawsze fajnie przywitać dużego gracza wchodzącego do Polski - OVH inwestuje również w samą sieć więc wyjdzie na dobre :)

Jestem tylko ciekaw startu tej oferty, początki mogą być trudne. OVH pewnie zrobi promocję aby jak najszybciej "amortyzować" koszty sprzętu. Może być spory ruch :) Jednak można pewnie przypuszczać że za kilka miesięcy będziemy mieli kolejnego stabilnego dostawcę. Jestem ciekaw jak to wpłynie na rynek który niestety w obecnym kształcie ma już bardzo niskie ceny.

Edytowany przez devon, 14 wrzesień 2016 - 07:59.

• 0

#59 Gość_Spoofy_*

Gość_Spoofy_*
  • Goście

Napisany 14 wrzesień 2016 - 21:51

Nic się nie zaczęło - nie ma oferty - nie ma o czym gadać ;)

1) Cena (prąd)
2) AntyDDoS - ciekawe czy w permanentnej mitygacji będzie szedł przez Francję - wtedy o kant pupy takie rozwiązanie - o ile w ogóle będzie dostępny :D

Edytowany przez Spoofy, 14 wrzesień 2016 - 21:52.

• 0

#60 chmuri

chmuri

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 752 postów
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Chmurzyński

Napisany 17 wrzesień 2016 - 11:04

2) AntyDDoS - ciekawe czy w permanentnej mitygacji będzie szedł przez Francję - wtedy o kant pupy takie rozwiązanie - o ile w ogóle będzie dostępny :D

Ta usługa jest praktycznie tylko dla serwerów gier stron o grach team speakach itp. Malo który biznes jest "specialnie" atakowany. Oczywiście zdarzają się boty które skanują ale wówczas antyddos średnio  ogarnie taki rodzaj ataku.

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników