Skocz do zawartości

Zdjęcie

Centrum OVH w Polsce!

Centrum OVH w Polsce!

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
479 odpowiedzi na ten temat

Centrum OVH w Polsce!

#21 theONE

theONE

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1253 postów
  • Firma:Dataspace.pl

Napisany 13 sierpień 2016 - 09:19

Pewnie nieprodukcyjnie
  • 0

#22 przemon

przemon

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów
  • Imię:Przemyslaw
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisany 13 sierpień 2016 - 09:34

Ceny łącz, a zawłaszcza prądu będą sporo większe niż we Francji, więc i cena pewnie będzie wyższa.

Co wy z tym prądem. Patrzę na statystyki i według parytetu siły nabywczej faktycznie prąd jest drogi, ale  cena za energię dla odbiorców indywidualnych jak i przemysłowych EUR  kWh jest bardzo zblliżona i to nie są moje teorie z palca wyssane, tylko dane eurostatu. Równie dobrze OVH może mieć umowę ramową z dostawcą energii elektrycznej dostępnym w PL i dostanie identyczne ceny.

No chyba że o czymś nie wiem z tym prądem.

• 0

#23 behemoth

behemoth

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1236 postów
  • Firma:swhosting.pl
  • Imię:Jakub

Napisany 13 sierpień 2016 - 10:37

No tak, jak napisałem, to było tylko do nauki i zabawy. Przy rebalansie dyski ledwo zipały. Ale przy dużych dyskach, dużym klastrze ze storkami i upchnięciu 2 osd na dysk, rebalans też potrafi nieźle dociążyć dyski.
  • 0

#24 OneDistrict

OneDistrict

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 159 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 12:12

A ludzie zapomnieli, że OVH jest jednym z nielicznych DC (w skład, których wchodzi również Google i zapewne też Amazon) posiadających autorską technologię do redukcji zbędnego zużycia energii? :P To może mieć istotne znaczenie w kontekście ceny.

PS. Co do łącza, to przecież oni mają własną sieć światłowodów w całej Europie ;x

Edytowany przez OneDistrict, 13 sierpień 2016 - 12:38.

• 0

#25 chmuri

chmuri

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 752 postów
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Chmurzyński

Napisany 14 sierpień 2016 - 06:32

Jak już tak wszystkie cebule i cebulaki się ślinią na więść o TANIO TANIO TANIO to niestety musze im przyznać rację. Na start zobaczycie coś extra od Olesa specialnie na otwarcie.

• 2

#26 Dzejkob

Dzejkob

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 111 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 07:54

Nice. Przyda się jakiś cebulowy serwerek. :D
  • 0

#27 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 972 postów
  • Firma:Może kiedyś...
  • Imię:Damian

Napisany 14 sierpień 2016 - 08:24

chmuri a wiesz coś więcej? :)

• 1

#28 przemon

przemon

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 23:04

wołam @Pokuć @behemoth w sprawie cen energii, bo padły tutaj jakieś słowa odnośnie drogiej energii PL bez argumentów

• 0

#29 behemoth

behemoth

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 1236 postów
  • Firma:swhosting.pl

Napisany 14 sierpień 2016 - 23:16

Tak długo, jak nie mamy atomu w PL, jestem przekonany, że nawet przy zapotrzebowaniu OVH, nie uzyskają takiej ceny za KWh jak we Francji.
Oczywiście to tylko moje przypuszczenia.
  • 0

#30 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 15 sierpień 2016 - 00:42

Upierałem się i to nawet bardzo bo sprawdzałem to z dwa lata wstecz ze względu na pewną inwestycję. Na tamten okres różnica była znacząca. Nie dawało mi to jednak spokoju i sobie kolejny raz sprawdziłem że koszt wytworzenia energia w Polsce i Francji jest obecnie o dziwo bardzo zbliżony.

Nie wiem na czym polega ta sztuczka bo dotyczy to jak napisałem kosztów wytworzenia energii 1 kwh w przeliczeniu na US - cent. Ale szczerze wprawia mnie to w zakłopotanie. Wygląda to mniej więcej tak:

U.S. 10.00

UK 15.40
France 10.74
Poland 10.46

• 2

#31 przemon

przemon

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 148 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 07:46

Upierałem się i to nawet bardzo bo sprawdzałem to z dwa lata wstecz ze względu na pewną inwestycję. Na tamten okres różnica była znacząca. Nie dawało mi to jednak spokoju i sobie kolejny raz sprawdziłem że koszt wytworzenia energia w Polsce i Francji jest obecnie o dziwo bardzo zbliżony.

Nie wiem na czym polega ta sztuczka bo dotyczy to jak napisałem kosztów wytworzenia energii 1 kwh w przeliczeniu na US - cent. Ale szczerze wprawia mnie to w zakłopotanie. Wygląda to mniej więcej tak:

U.S. 10.00

UK 15.40
France 10.74
Poland 10.46

Dlatego mękolenie o drogim prądzie w Polsce i rzekomo tanim w Niemczech czy Francji bo atom, bo kraj rozwinięty energetycznie  to na dzień dzisiejszy mit . I nie podpieram się tutaj na 100% danymi eurostatu czy innych instytucji robiących analizy, tylko po prostu podpytałem kuzyna który mieszka w Kolonii i znajomego który prowadzi firmę pod Paryżem jaka cena za kWh. Ja też się dziwię, bo myślałem że jest duże odchylenie. Kilka procent to praktycznie żadna różnica.

Tani prąd to jest w Norwegii, gdzie ludzie domy całe ogrzewają podłogowo plus czasem sobie drewnem w kominku palą dla dobrego klimatu. Szwagra tam mam i siostrę, jak mu zadałem wczoraj pytanie ile płaci za prąd to nie umiał mi odpowiedzieć od razu i stwierdził że jest znikomy w kontekście budżetu domowego. Potem napisał mi że płaci 0,44 korony za kWh co daje przy kursie niech będzie na okrągło 50gr NOKPLN  22 grosze za kWh. Bo to kraj rozwinięty technologicznie nie będący w unii, chroniący swój rynek, wytwarzający eko-energię (wiatr, woda, słońce), gdzie Teslę na każdym kroku widzisz nie mówiąc o innych elektrykach które za darmo łądujesz w centrum miasta (jestem tam co roku 2-3 razy).W Polsce to widziałem jedną jak na razie, w Niemczech kilka. Norwegia kraj fajny, ale dla mnie zbyt mocno poszli w lewo, gdzie nie możesz powiedzieć na murzyna że jest czarny, chińczyka że jest skośny, geja że jest pedałem, pakistańczyka że jest kebabem,  dziecku dać klapsa bo ci go zabiorą..... dobra rozgadałęm się za bardzo.

W odniesieniu do tematu OVH mając technologie obniżającą zużycie jak pisał @OneDistrict , czy jakąkolwiek inną redukującą koszty przy zbliżonych cenach za energię, zbliżonych także cenach za ip transit (plus to że OVH bardzo chętnie peeruje) i niższych kosztach zatrudnienia pracowników w DC uważam, że ceny będą takie same.

A Francja i Niemcy to mają już coś bardzo taniego dla obywateli - wzbogacanie kulturowe (chociaż można tutaj też polemizować odnośnie ostatecznej ceny)

Edytowany przez przemon, 15 sierpień 2016 - 07:47.

• 2

#32 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 15 sierpień 2016 - 11:22

U.S. 10.00

UK 15.40
France 10.74
Poland 10.46

Chyba że ci za przesył dowalą dużą opłatę :D

• 0

#33 MateuszCODE

MateuszCODE

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 214 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 13:04

Czekam na ofertę OVH trzeba będzie ją przetesować :)

• 0

#34 Gość_krzysiek1991_*

Gość_krzysiek1991_*
  • Goście

Napisany 15 sierpień 2016 - 14:29

Ja osobiście byłbym mile zaskoczony ofertą DC w azji(Singapur) bo to byłaby chyba pierwsza oferta na DC na tamtym kontynencie z polskim supportem.

Co do OVH w Polsce patrząc jak duży jest sektor MŚP w Polsce to wartym uwagi byłoby rozwiniecie ich ofery hostingowej.

Swoją drogą może zwiększa godziny pracy BOK-u w Polsce dzięki tej inwestycji.

• 0

#35 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 14:42

Rynek na usługi hostingowe na Dalekim Wschodzie z polskim supportem jest mikroskopijny. Na dodatek support to najsłabsza część oferty OVH.

Edytowany przez blfr, 15 sierpień 2016 - 14:42.

• 0

#36 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 972 postów
  • Firma:Może kiedyś...
  • Imię:Damian

Napisany 17 sierpień 2016 - 06:55

Jeśli ceny będą takie same jak lokalizacja FR to pewnie się skuszę na hosting CLOUD :)

• 0

#37 Kostek32

Kostek32

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 3 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 14:59

Jak już tak wszystkie cebule i cebulaki się ślinią na więść o TANIO TANIO TANIO to niestety musze im przyznać rację. Na start zobaczycie coś extra od Olesa specialnie na otwarcie.

Cebule i cebulaki... Ja piernicze... Co poniektórzy mają interesujące zdanie o własnych rodakach. A co do OVH - pożyjemy, zobaczymy. W końcu założyciel jest Polakiem.

• 3

#38 GT_Lukasz

GT_Lukasz

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 01:48

BH - będzie miał spokój z nieletnimi klientami.

• 0

#39 Rolej

Rolej

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 615 postów
  • Firma:Profil prywatny
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Jagielski

Napisany 24 sierpień 2016 - 13:04

Albo i nie, jeżeli dzieciaki będą w siebie naparzać.

• 0

#40 pt91

pt91

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 21:32

Na Plnogu gosc z Allegro mowil ze ceny pradu w DE ciagle rosna i wycofuja sie ze swoim DC kolo FRA do PL. Bodajze do Skawiny

tapniete..
  • 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników