Skocz do zawartości
Westbam

Centrum OVH w Polsce!

Polecane posty

Gość Roothek

Ciekawi mnie czy ceny jakie mają w DC we Francji przyjdą wraz z serwerownią do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ceny jakie mają w DC we Francji przyjdą wraz z serwerownią do Polski.

 

Wątpię:D Zapewne mają zniżki na sprzęt u różnych producentów a teraz pomyśl jak on ma znaleźć się w Polsce? :D Przez twój portfel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To się zacznie wysyp pytań o sponsoringi maszyn pod ce esika albo timspika i cała masa biznesów z niskimi pingami. A technik wymieni ci dysk jak wytrzeźwieje/ wróci z kościoła/ imprezy albo go nie wymieni bo go ukradł i uciekł :D Będzie wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ceny jakie mają w DC we Francji przyjdą wraz z serwerownią do Polski.

 

Też wątpię, nasza sytuacja B2B stoi na dużo gorszym cenowo poziomie niż we Francji, więc ceny prawdopodobnie będą wyższe, choć trudno powiedzieć bo Oles już wielokrotnie mówił, że na najtańszych kimsyfach nie zarabia (a pewno i dopłaca), bo głównie służą pod marketing. Jest szansa, że wraz z otwarciem nowego DC pojawi się masa dobrych cenowo ofert, która później zniknie lub zmieni się w droższe, więc ja osobiście czekam z niecierpliwością czy złapię coś lepszego niż mój 2 GB Atom N2800 w cenie 15.99 zł (netto) / mc ;). Choć szczerze wątpię, że wyjdzie z podobną ofertą, najtańsze kimsyfy nawet dzisiaj schodzą jak ciepłe bułeczki, a kosztują 1/4 więcej.

 

Oferta może być fajna dla osób chcących hostować usługi w konkretnej lokalizacji - Polsce, ale na pewno nie będzie lepsza niż ta we Francji, w najlepszym przypadku może dorównywać, tak jak ma to miejsce z Kanadą. Najbardziej ucierpią polskie firmy, bo prawdopodobnie OVH wyjdzie z najlepszą ofertą dedyków w całym kraju, a zapewne i VPSów.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Dobre info!

 

Bałbym się trochę na miejscu Beyond, bo oddali/oddają sporą inwestycje ;)

No i fajna alternatywa dla Atman, choć sam Atman raczej nie odczuje tego za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny łącz, a zawłaszcza prądu będą sporo większe niż we Francji, więc i cena pewnie będzie wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KONKURENCJA JEST DOBRA DLA KLIENTÓW , tyle warto wiedzieć :) sprzyja bardziej atrakcyjnym cenom i większej ilości promocji/okazji.

 

Ciekawe czy Warszawa czy inne miasto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Wątpię :D Zapewne mają zniżki na sprzęt u różnych producentów a teraz pomyśl jak on ma znaleźć się w Polsce? :D Przez twój portfel

 

 

Generalnie Intel, HGST i kilku innych partnerów im produkuje sprzęcik, więc mają ceny przystępne sprzętu.

 

Co do DC. Może to i dobrze bo dzieciarnia z ddosami będzie w jednym miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się , cena energii w Polsce jest znacząco wyższa jak we Francji co automatycznie przełoży się na cenę produktu końcowego który z tej energii musi korzystać. Co do samej ceny sprzętu i innego rodzaju inwestycji jak pomieszczenia, łącze itp w obliczu kredytów długoterminowych i wszelkiego rodzaju dotacji unijnych na bazie xxx papierowych spółek posiadając już znana markę jest łatwiej. Więc i sam koszt wytworzenia usługi w tym przypadku nie ma wpływu jak w przypadku energii o której wspomniałem.

Czy kogoś to zaboli? Dużych tak o ile nie podpiszą wewnętrznych umów tworząc kolejna papierową spółkę. Mniejsi i średni nie odczują.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Bałbym się trochę na miejscu Beyond, bo oddali/oddają sporą inwestycje ;)

To wszystko zależy od targetu jaki będzie tam trzymany. Jeżeli będzie trzymana dzieciarnia i ogólnie syf to ani Beyond ani Atman nie mają się czego obawiać. Jeżeli jednak będą trzymali poziom to mogą naszym rodzimym spółkom zrobić konkurencję. Zaporowe ceny łącza i prądu spowodują że nie będzie raczej to konkurencja bardzo agresywna, no chyba że pociągną z atomowej swój kabel...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od targetu jaki będzie tam trzymany. Jeżeli będzie trzymana dzieciarnia i ogólnie syf to ani Beyond ani Atman nie mają się czego obawiać. Jeżeli jednak będą trzymali poziom to mogą naszym rodzimym spółkom zrobić konkurencję. Zaporowe ceny łącza i prądu spowodują że nie będzie raczej to konkurencja bardzo agresywna, no chyba że pociągną z atomowej swój kabel...

 

 

A co komu do tego jaki klient kupuje serwer ? bez urazy ale nie bądź śmieszny twierdząc że klient mający 15 lat to zły klient ^^ , tak się nie zarabia tylko traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mający 15 lat to może i nie ale... mający 15 lat, durne pomysły i chęć pokazania jakim to się jest kozakiem to już najgorsza kategoria klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mający 15 lat to może i nie ale... mający 15 lat, durne pomysły i chęć pokazania jakim to się jest kozakiem to już najgorsza kategoria klienta.

 

Jest od groma ludzi mających bardzo ciekawe pomysły jak można efektywnie wykorzystać to co oferuje OVH. I nie mówię tutaj tylko o ich świetnym API, dzięki któremu mogę pisać własnego firewalla i wycinać ludzi przed serwerem, a raczej o łączeniu kilku dedyków w prywatną chmurę i robienie RAIDa przez internet. Nie ma firmy, która Ci do takiego celu udostępni 2 dedyki za 32 zł netto / mc.

 

Oczywiście ta cena idzie w parze z jakąś oczekiwaną jakością, bo jednak firma ma głównie za zadanie zarabiać, a nie dopłacać do biznesu. W przypadku OVH jednak, pod względem technicznym nie jestem im w stanie NIC zarzucić już od dobrych 5 lat, i jest to opcja perfekcyjna dla każdego admina, który oczekuje maszyny, a nie supportu robiącego za wujka google. Na dzień dzisiejszy konkurencji dla dedyków za 16 zł netto / mc nie ma, a jeśli jakość nie spadnie poniżej aktualnego poziomu to mogą zawojować całkiem znaczną część rynku.

 

Nie będę oceniać i porównywać innych firm do OVH, bo nie mam żadnych dobrych aktualnych danych, a nie chcę się opierać na opinii sprzed kilku lat. Prawdą jest jedynie to, że OVH można zarzucić support, a ten chociażby w sprawach technicznych nie zawiódł mnie od kilku lat, podczas gdy co jakiś czas mam przeboje z różnymi innymi firmami, głównie podczas administracji serwerami klientów. M.in dlatego właśnie taką sympatią darzę tą firmę, bo trafia 10/10 w moje oczekiwania maszyny, która ma działać, a niekoniecznie ludzi, z którymi mam styczność przy jednej maszynie raz na dwa lata lub rzadziej.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Offtop:

Archi, w online.net były maszynki za 2.99€.

Słabsze od kebabów, ale były.

Do zabaw spiąłem na nim klaster cephowy i dawało to radę.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Offtop:

Archi, w online.net były maszynki za 2.99€.

Słabsze od kebabów, ale były.

Do zabaw spiąłem na nim klaster cephowy i dawało to radę.

 

Na x86? Nie jakieś badziewne ARMy? Co tam było?

 

Musiałem jakoś pominąć tą ofertę :). A szkoda, bo na pewno bym wziął na testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Do zabaw spiąłem na nim klaster cephowy i dawało to radę.

 

Ceph na SATA bez journala na SSD po publicznym 100Mb/s jak to działało ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny łącz, a zawłaszcza prądu będą sporo większe niż we Francji, więc i cena pewnie będzie wyższa.

 

Co wy z tym prądem. Patrzę na statystyki i według parytetu siły nabywczej faktycznie prąd jest drogi, ale cena za energię dla odbiorców indywidualnych jak i przemysłowych EUR kWh jest bardzo zblliżona i to nie są moje teorie z palca wyssane, tylko dane eurostatu. Równie dobrze OVH może mieć umowę ramową z dostawcą energii elektrycznej dostępnym w PL i dostanie identyczne ceny.

 

No chyba że o czymś nie wiem z tym prądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak napisałem, to było tylko do nauki i zabawy. Przy rebalansie dyski ledwo zipały. Ale przy dużych dyskach, dużym klastrze ze storkami i upchnięciu 2 osd na dysk, rebalans też potrafi nieźle dociążyć dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ludzie zapomnieli, że OVH jest jednym z nielicznych DC (w skład, których wchodzi również Google i zapewne też Amazon) posiadających autorską technologię do redukcji zbędnego zużycia energii? :P To może mieć istotne znaczenie w kontekście ceny.

 

PS. Co do łącza, to przecież oni mają własną sieć światłowodów w całej Europie ;x

Edytowano przez OneDistrict (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak wszystkie cebule i cebulaki się ślinią na więść o TANIO TANIO TANIO to niestety musze im przyznać rację. Na start zobaczycie coś extra od Olesa specialnie na otwarcie.

 

 

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×