Skocz do zawartości
crotoan

Dedyk/VPS pod mały serwis społecznościowy

Polecane posty

Cześć,

krążę tak i krążę po tym internecie, szukam najlepszego i najkorzystniejszego rozwiązania, ale nadmiar wiedzy przytłacza. Takim sposobem trafiłem na to forum i chętnie poproszę o pomoc w doborze serwera.

 

Początkowo nie spodziewam się jakieś zatrważającej liczby użytkowników. Przewiduję w pierwszym miesiącu po odpaleniu ok 1000-3000 userów, do 5-7 miesięcy ok 20k-30k. Niestety są to tylko zwykłe wyliczenia, zobaczę jak w realiach. Będzie to pierwszy portal odpalany przeze mnie celowany w większą grupę użytkowników.

 

Głównie będą użytkownicy korzystać z aplikacji mobilnych, więc requesty będą stosunkowo małe do serwera. Jedynie co będzie najwięcej ważyć to zdjęcia do pobrania( ok 100KB ). Nie mam pojęcia jak wyliczyć obciążenie serwera, więc tutaj przydałaby mi się pomoc co dokładnie wybrać, jakie parametry będą potrzebne.

 

Przestrzeni dyskowej na sam początek potrzebuję ok 30GB, z możliwością późniejszego dołożenia( po 1-2 miesiącu ) .

 

Budżet? Wiadomo jak najniższy, sponsoruję z własnej kieszeni, więc niestety zasoby są dosyć ograniczone. Myślę o czymś w granicach 100zł-200zł Brutto na start. Jak zobaczę, że są użytkownicy i serwer przestaje wydalać, to przesiądziemy się na coś lepszego.

 

Póki co serwer mam wykupiony na linuxpl.com( shared ) , niestety często zamula i requesty sporą trwają - nie mogę sobie na to pozwolić. Więc na czym mi najbardziej zależy to szybkość zapytań i odpowiedzi od serwera.

 

Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto wspomoże mnie wiedzą techniczną.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hej, zerknij na ofertę webh.pl, powinna Cię zadowolić cenowo: https://webh.pl/serwery-vps-ssd

 

Śmiało możesz zacząć od najmniejszego pakietu i w razie czego w każdej chwili potem zwiększyć/zmniejszyć pakiet czy rozmiar powierzchni dyskowej.

 

Mam u nich kilkanaście VPSów w sumie i wydajność jest na prawdę dobra.

 

Dedyka raczej nie potrzebujesz, przynajmniej póki co. Dobrze zoptymalizowany VPS powinien spokojnie ogarnąć przez dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponował bym się skontaktować z obecnym usługodawcą w celu wyjaśnienia sytuacji związanej z wolnym działaniem usługi. Możliwe, że zmiana po ich stronie rozwiąże sprawę i nie będzie potrzebna migracja.

 

Jeśli jednak nic się nie poprawi, myślę, że mocny hosting współdzielony powinien wystarczyć na dany moment. A jeśli "projekt" się rozwinie to przejście na VPS/Dedyk.

 

Z naszej strony proponuję hosting współdzielony Serwer Power:
https://www.hoste.pl/hosting/serwer-power

W każdej chwili będzie możliwa rozbudowa parametrów usługi czy zmiana na VPS.

Atuty naszej propozycji:
- serwery zlokalizowane w Polsce,

- dyski SSD pod bazy danych,
- codzienna kopia bezpieczeństwa plików,
- możliwość korzystania z certyfikatu SSL *.hoste.pl (WildCard),
- intuicyjny panel do zarządzania usługą,
- polska firma na rynku od 2007 roku,
- możliwość dostępu ssh,
- wersja php do wyboru dla każdej domeny,
- bezpłatna pomoc w przenoszeniu danych (ftp, poczta, bazy),
- domena gratis do pakietu.

 

Zapraszam na 14 dniowy niezobowiązujący test w czasie którego możemy serwis przenieść do nas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo dziękuje za propozycje, aczkolwiek oprócz oferowania usług potrzebuję raczej wytłumaczenia dlaczego potrzebuję taki a nie inny serwer, inaczej naprawdę ciężko będzie wybrać :(

 

Skoro polecacie najtańsze rozwiązania, to kiedy powinienem się przesiąść na lepsze&droższe ? Dlaczego najtańsze, a nie droższe? Jak obliczyć które parametry mi wystarczą, a które nie?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo dziękuje za propozycje, aczkolwiek oprócz oferowania usług potrzebuję raczej wytłumaczenia dlaczego potrzebuję taki a nie inny serwer, inaczej naprawdę ciężko będzie wybrać :(

 

Skoro polecacie najtańsze rozwiązania, to kiedy powinienem się przesiąść na lepsze&droższe ? Dlaczego najtańsze, a nie droższe? Jak obliczyć które parametry mi wystarczą, a które nie?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

By realnie coś proponować a tym samym by miało twarde argumenty podaj w pierwszej kolejności na bazie czego skrypt został zbudowany, kto go tworzył, ewentualnie dostęp do struktury i obecnych statystyk wykorzystania. "Fantaziowanie" typu jakich to ilości odwiedzających się spodziewasz ma się nijak do realnego wykorzystania zasobów. Źle skonfigurowana strona oparta na np wordpress może "zabić" usługę przy 50 osobach online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam,

 

bardzo dziękuje za propozycje, aczkolwiek oprócz oferowania usług potrzebuję raczej wytłumaczenia dlaczego potrzebuję taki a nie inny serwer, inaczej naprawdę ciężko będzie wybrać :(

 

Skoro polecacie najtańsze rozwiązania, to kiedy powinienem się przesiąść na lepsze&droższe ? Dlaczego najtańsze, a nie droższe? Jak obliczyć które parametry mi wystarczą, a które nie?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

W przypadku aplikacji webowych bardzo dużo zależy od tego jak jest zoptymalizowana aplikacja oraz jak jest skonfigurowany serwer www na którym to wszystko będzie działało. Ciężko jest więc określić dokładne potrzeby, ale na początek na pewno najmniejszy wystarczy. Musisz też znaleźć administratora, który skonfiguruje to na tyle dobrze, żeby działało wydajnie.

 

Grunt żebyś miał później możliwość bezproblemowego przejścia na większy pakiet. W przypadku webh.pl możesz to zrobić bez dokładania środków na konto, po prostu zwiększenie pakietu powoduje skrócenie czasu ważności serwera. Nie musisz więc mieć obaw, że braknie zasobów i trzeba będzie pilnie "dołożyć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By realnie coś proponować a tym samym by miało twarde argumenty podaj w pierwszej kolejności na bazie czego skrypt został zbudowany, kto go tworzył, ewentualnie dostęp do struktury i obecnych statystyk wykorzystania. "Fantaziowanie" typu jakich to ilości odwiedzających się spodziewasz ma się nijak do realnego wykorzystania zasobów. Źle skonfigurowana strona oparta na np wordpress może "zabić" usługę przy 50 osobach online.

 

Pewnie. Serwis autorski, oparty na Frameworku PHP - Laravel. Dostęp do struktury? Tutaj chyba nie za wiele informacji da sama struktura. Statystyk wykorzystania narazie nie ma, póki co aplikacje się budują, więc na pełne testy przyjdzie jeszcze czas.

 

Czyli ogólnie proponujecie na początku najtańszy VPS, sprawdzenie jak będzie to działało przy tym, jakie obciążenie i w razie czego dołożyć trochę parametrów ?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Pewnie. Serwis autorski, oparty na Frameworku PHP - Laravel. Dostęp do struktury? Tutaj chyba nie za wiele informacji da sama struktura. Statystyk wykorzystania narazie nie ma, póki co aplikacje się budują, więc na pełne testy przyjdzie jeszcze czas.

 

Czyli ogólnie proponujecie na początku najtańszy VPS, sprawdzenie jak będzie to działało przy tym, jakie obciążenie i w razie czego dołożyć trochę parametrów ?

 

Pozdrawiam,

Mateusz

 

Zamów sobie VPS w jakiejś firmie (np. tej którą wymieniłem wcześniej - webh.pl), skonfiguruj w miarę optymalnie serwer www (najlepiej jakiegoś nginx'a) lub wynajmij do tego administratora, a następnie obserwuj co się dzieje, czy czegoś brakuje, czy nie ma przeciążeń itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×