Skocz do zawartości
Hary Potter

Netdirect.de Duze Opoznienia?

Polecane posty

Tez troszke przestalo mi sie podobac, pracuje na tym serwerze 9-17 (server deweloperski) no i wieczorami, z tym ze wieczorem jest cud malina.

 

Bede musial pomyslec nad zmiana serwerowni, choc narazie netdirekt bardzo mi sie podobal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera :/ Tyle, że teraz nie masz żadnej pewności w którym DC ci kochana tepsa nie obetnie ruchu... teraz jest 20:25 i pingi wciąż >90ms :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

A wszyczy kochaja monopol tepsy :/

 

Czy to sie kiedys skonczy ?:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to nigdy. Musiałaby powstać potężna firma która byłaby naprawde niebezpieczną konkurencją. Ale takiej nie ma i nie zapowiada się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ping wyglada tak:

Odpowiedź z 84.16.242.83: bajtów=32 czas=40ms TTL=54

Odpowiedź z 84.16.242.83: bajtów=32 czas=53ms TTL=54

Odpowiedź z 84.16.242.83: bajtów=32 czas=46ms TTL=54

Odpowiedź z 84.16.242.83: bajtów=32 czas=45ms TTL=54

 

Czyli to jest akurat zupelnie normalne. Natomiast download jakichkolwiek wiekszych plikow to mam maxymalnie 50 kb/s- a jakis czas temu 500 i wiecej kb/s. Moj isp ma lacze od futuro i mysle ze to wlasnie oni cos namotali (mieli ostatnio jakies awarie u siebie). Dziwne to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie jesteś w sieci tepsy ZTCW. Już mnie to zaczyna wkurzać... gdzie się przenosić? Na WDC mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze nie jestem. Nie mniej jednak to troche dziwne ze ping jest ok, a predkosc sciagania spadla do 50-60 kb/s Jutro nacisne swego ISP aby cos z tym zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PING netdirekt.de (217.20.112.80) 56(84) bytes of data.

64 bytes from ad150.unix-server.com (217.20.112.80): icmp_seq=1 ttl=54 time=39.5 ms

64 bytes from ad150.unix-server.com (217.20.112.80): icmp_seq=2 ttl=54 time=32.3 ms

64 bytes from ad150.unix-server.com (217.20.112.80): icmp_seq=3 ttl=54 time=32.0 ms

64 bytes from ad150.unix-server.com (217.20.112.80): icmp_seq=4 ttl=54 time=33.2 ms

 

--- netdirekt.de ping statistics ---

4 packets transmitted, 4 received, 0% packet loss, time 3022ms

rtt min/avg/max/mdev = 32.063/34.325/39.564/3.059 ms

 

Tepsiany paromegowy iDSL, sprawdzę jeszcze jutro w ciągu dnia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jak wszyscy przeniesiemy sie do innej serwerowni, to ten sam trafic bedziemy generowac, i tez tpsa moze przyciac lacze - nie?? ;)

 

Sam sie zastanawiam, ale u m nie raczej cena decyduje. No moze w pazdzierniku bede mial sponsora na serwer, to bede mogl sobie wybrac cos z gornej polki. Ale chyba wdc to nie bedzie ;)

 

btw: godzina 9:35, neo+ centrum warszawy, ping 50-60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

tak ale w hetzner strato serverplus hosteurope czy w innych u innych niemieckich firm sprzedajacych dedyki ping u mnie po godzinach popludniowych rowniez jest taki jak nigdy powyzej 80 ms, pewnie dlatego ze wiekszosc niemieckich firm kolokuje serwery w serwerowni lamda.

 

Wczoraj badajac pingi do leaseweb.com rowniez one byly dosc duze powyzej 90 ms. Zaznaczam ze aby napewno nic nie sciagalem :) mam neo 2mbps w pelni wolne i badalem pingi kilkakrotnie.

 

Jedynie do ovh.com pingi byly nizsze ( a tak apropo polski posrednik ovh.pl ma troche wyzsze ceny niz ovh.com jezeli ktos ma zamiar kupowac server to lepiej bezposrednio niech puka do ovh.com :) .Rowniez parametry sa lepsze za nizsza cene :)

 

Z rana pingi jeszcze ujda wiec o 9:35 nie ejst zle ale zobacz jakie bedziesz mial pingi np o 20:00 :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TPSA tnie ruch do Telii, lub też Telia tnie ruch od TPSA,

 

2 war_ru2.idsl.tpnet.pl (213.25.2.28) 36.930 ms 38.051 ms 37.189 ms

3 z.war_ru2.do.war_r4.tpnet.pl (213.25.5.5) 36.204 ms 35.862 ms 39.693

ms

4 * * *

5 war-b3-pos2-0-0.telia.net (213.248.79.17) 84.392 ms * *

6 * * *

7 * adm-bb1-pos7-0-0.telia.net (213.248.65.153) 111.220 ms 111.233 ms

8 adm-b3-pos1-2-0.telia.net (213.248.64.70) 111.099 ms 110.828 ms

110.353 ms

9 leaseweb-111753-adm-b3.c.telia.net (213.248.73.162) 112.570 ms 112.031

ms 213.248.73.163 (213.248.73.163) 111.341 ms

10 www.leaseweb.com (83.149.80.111) 111.402 ms 114.352 ms 111.838 ms

ms

 

Cóż, sprzedali zapewne za dużo Neostrad :). iDSLe też są affected. Może UKE się tym zainteresuje, może to chwilowe, ale na pewno czas drodzy neostradowicze i iDSLowicze po prostu zagłosować nogami i pójść do providera który dostarcza coś więcej niż trochę większy tepsiany LAN jako "Internet" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki
ale na pewno czas drodzy neostradowicze i iDSLowicze po prostu zagłosować nogami i pójść do providera który dostarcza coś więcej niż trochę większy tepsiany LAN jako "Internet" :).

 

Pierw znajdz nam oferte naprawde konkurencyjna a pozniej przekonaj do tego kilkaset tysiecy ludzi :) Zycze powodzenia (;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nie są lata 90..

 

Aster, BlueConnect, Chello, Dialog, Net24 od Netii, iPlus, Multimedia, Vectra, i inne magiczne kablówki, których sporo w całym kraju to tylko ułamek rozwiązań z których można skorzystać. A ludzi przekonywać nie będe - z TPSA jest jak z PiSem (no offence :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Nie wiem czy zauwazyles ale to byla po troche ironia szczegolnie z tym przekonywaniem ze to jest raczej nie mozliwe.

 

Co do ofert one nie doruwnuja mimo wszystko tpsa, bo ceny abonamentu sa wyzsza , kablowki sa w wybranych miastach a nawet w tych wiekszych ich niema, ja mieszkam w poznaniu i moge miec polaczenie z kablowka jak wyloze na start kilka tysiecy za podciagniecie do mnie kablowki bo mieszkam w domu jedno rodzinnym. A co maja powiedziec ludzie ktorzy mieszakaja po za duzymi miastami ? . Tak naprawde raczej niema providera ktory bylby konkurencyjny bo albo ceny beda wyzsze albo nie bedzie mozliwosci technicznych abys sie podlaczyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko u mnie ale coś PINGI SPADŁY :) :) :)

 

Tylko jak będzie się to dziać co chwile...to będzie paranoja... :):)

 

Jeśli DC w Niemczech odpadają to co proponujecie ? :)

 

Może polskie serwerownie ? ncgorup.pl ? serwerydedykowane.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawde to nigdy. Musiałaby powstać potężna firma która byłaby naprawde niebezpieczną konkurencją. Ale takiej nie ma i nie zapowiada się :)

 

Już TPSA postara się o to by nie powstała duża firma ... zresztą nie tylko oni (france telekom, dołoży też swoje "trzy grosze").

 

Najlepszy był motyw jak zastanawiałem się kiedyś czemu nagle się logo zmieniło i do czego ono jest podobne :)http://www.francetelecom.com/en/ <-> http://www.tp.pl/prt/ z taką przewagą w polsce i zapleczem w euro mają zapewniony monopolik ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

no nie wiem :)

 

Badanie netdirekt.de [217.20.112.80]z użyciem 32 bajtów

 

Odpowiedź z 217.20.112.80: bajtów=32 czas=130ms TTL=55

Odpowiedź z 217.20.112.80: bajtów=32 czas=149ms TTL=55

Odpowiedź z 217.20.112.80: bajtów=32 czas=236ms TTL=55

Odpowiedź z 217.20.112.80: bajtów=32 czas=147ms TTL=55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis caly czas poalczenie chodzi dobrze...moze wreszcie bedzie ok.. czy to tylko dzis jest ten wyjatkowy dzien ? :) w ktorym w godzinach szczytowych jest ok ping

 

no fakt dzisiaj było OK :) , chyba jakiś pan z TPSA zapomniał sobie,

że musi uprzykrzyć ludziom życie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki
rafiki skad sie laczysz?

 

ed

Z domu jak i z pracy (;, dom neo 2mbps praca neo 6mbps, oczywiscie neo, zadnych warezow nic, badane kilkakrotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Wczoraj ok godziny od 18 do 21 nie mialem neta, zadzwonilem do tp na blekitna linie, jakis Pan powiedzial mi ze maja jakas awarie i wprowadzaja tez jakies zmiany i ze w wiekszej czesci polski moze niedzialac neo, po godzinie 21 bylo juz wszystko ok moglem dostac sie do neta, od tamtego momentu pingi mam juz jednak normalne w granicach 40 - 50 ms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×