Skocz do zawartości
master.tilk

php7 i php5.6 apache + ruid2

Polecane posty

własnie buduję sobie dodatkowe wersje php do mojego directadmin

i poszło php7 jaki mod_php, i php5.6 jako suphp, teraz się zastanawiam nad wykorzystaniem mod_ruid2 czy coś przespiesza czy raczej działa jak piąte koło u wozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

przeczytaj na początku czym jest mod_ruid2, a później zadaj ewentualne pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poczytałem i stwierdzam że konfiguracja dla mnie odpowiednia to php1=fastcgi -php7 , oraz php 5.6 jako php-fpm,

 

oczywiście mod_ruid2 = no

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie jedno i drugie na fastcgi albo php-fpm? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie jedno i drugie na fastcgi albo php-fpm? :D

słuszna uwaga z dokumentacji custombuild jakoś wziełem pod uwagę to że każde musi być osobno :)

Poruszyłem już wątek tu na forum, odnośnie nginx i dla mnie najlepiej by było zrobić backup wyłączyć serwer i postawić właśnie na nginx bo zauważyłem szybkość na testowym, a mało tego, nadal mam dylemat z frameworkiem jednym gdyż programiści w nim piszą chodzi tu o laravel i phalcon więc nie bardzo mam chyba szansę odpalić nginx

Edytowano przez master.tilk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani phalcon, ani laravel to żaden problem na nginx. Przekazujesz requesty do kontrolera w PHP i masz obsługę routingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie przekazywanie request'ów tu się obawiam :) problemów oni chcą zawsze out off box ma działać i koniec jak developerskie maszyny mają na apache2 bo też marudzili :) tylko nie zrobię migracji z apache2 na DA chodź testowo działało, ale tylko skrzynki pod adresem webmail.domena.cos nie chciały mi ruszyć

Edytowano przez master.tilk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×