Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gdzie zarejestrować domeny ?

Gdzie zarejestrować domeny ? domeny

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
55 odpowiedzi na ten temat

Gdzie zarejestrować domeny ?

#41 backshift

backshift

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 17:26

Ok a jak kupię domenę, to jak zrobić żeby po w pisaniu mojanazwa.pl przekierowywało na bloga wordpress?

• 0

#42 devon

devon

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 20:32

To zależy gdzie masz hosting, nie dubluj wpisów - w innym temacie też napisałeś na ten temat - serwery DNS, wpisy DNS - zobacz google.

• 0

#43 backshift

backshift

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów

Napisany 24 wrzesień 2016 - 13:23

A od kiedy przekierowanie jest zależne od hostingu?

Proszę o rozwinięcie odpowiedzi, bo nie pytam jak posługiwać się łopatą, to już potrafię.

Edytowany przez backshift, 24 wrzesień 2016 - 14:04.

• 0

#44 Łukasz Ostrowski

Łukasz Ostrowski

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1581 postów
  • Firma:Sys-Com
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Ostrowski

Napisany 25 wrzesień 2016 - 09:46

Chcesz zrobić DNSem przekierowanie bo hostingiem się tego nie robi? Nieźle.

• 0

#45 backshift

backshift

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 14:00

To proszę wytłumacz mi jak on to zrobił http://mocnyvlog.pl/

• 0

#46 devon

devon

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisany 25 wrzesień 2016 - 18:08

W tym przypadku to blog zrobiony na tumblr.com - na właściwej domenie zostały ustawione następujące wpisy DNS: https://www.namechea...-tumblr-account i tyle ;)

• 0

#47 backshift

backshift

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 14:35

No dobrze to jeszcze raz przemagluje was. Gdzie wyjdzie mnie najtaniej kupienie domeny i hostingu. Czy 1&1 jest dobrą firmą, jaka jest wasza opinia?

• 0

#48 devon

devon

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 14:48

Nie. 1&1 - w przypadku domen .pl widzę że mają normalną stawkę za rejestrację czyli 9,99 zł ale odnowienie już 79,90 zł/rok, OVH tylko 49,99 zł/rok. W dodatku 1&1 to raczej firma globalna o niezbyt ciekawych opiniach, pamietam że na forum ktoś miał problemy z transferem domeny (wydanie kodu). Najlepiej OVH. Na promocje w stylu domena za darmo lub za 1 zł wcześniej dałem ci odpowiedź - nie warto.

Hosting w 1&1 - zdecydowanie nie. Poczytaj opnie to typowy marketingowy produkt dla kowalskiego. Duże limity - nie patrz że jest napisane "dysk bez limitu" bo takie dyski nie istnieją (przekroczysz za dużo, blokada konta). Jest wiele ukrytych parametrów które na to wpływa zaczynając od samej konfiguracji (webserwer itp) po limity bezpieczeństwa. Łatwo robić tam błąd 503 prostym blogiem (co to błąd 503 - poczytaj w internecie). Poczytaj opinie o 1&1.

Domeny: OVH | Hosting: kei, dhosting, mydevil, iq, linuxpl (kolejność przypadkowa) - zależy co potrzebujesz, zobacz co jest polecane w innych tematach. Lepiej mieć określony "stabilny" limit niż korzystać z usługodawcy w ofercie którego są użyte słowa "przestrzeń bez limitu". Nie wiesz w praktyce za ile płacisz oraz ile możesz wymagać. Oczywiście liczba domen czy kont ftp - tutaj takie pojęcie można stosować.

Tak wygląda w praktyce gdy coś jest nielimitowe: http://www.wykop.pl/...lnego-mireczka/

Promocje domeny za darmo lub za 1 zł // Dostawca domen nie może mieć cen niższych niż: https://www.dns.pl/p...ie/oplatyp.html (w przypadku domen .pl) jeżeli ma mniejsze ceny niż podane na tej stronie oznacza to że dopłaca do każdej rejestracji z własnej kieszeni (najczęściej po to aby zobowiązać cię umową i odbić w drugim roku koszty) lub mniej spotykany przypadek. próbuje cię namówić z hosting/inne usługi ale nie zobowiązuje umową do przedłużenia domeny (ryzykując że może być stratny jeżeli nie skorzystasz z innych jego usług).

Edytowany przez devon, 26 wrzesień 2016 - 15:05.

• 0

#49 backshift

backshift

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 18:02

OVH oferuje coś takiego jak DNS Anycast, ale nie bardzo czaję o co chodzi po za tym że adres jest wysyłany do wielu innych państw, dzięki czemu użytkownicy szybciej otrzymują dostęp do mojej strony? Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem. 

• 0

#50 devon

devon

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisany 26 wrzesień 2016 - 18:33

Jest to przydatne tylko gdy masz dużo użytkowników strony w bardzo odległych zakątkach świata np. Australia i Kanada - w praktyce czasy do DNS i tak są małe więc nie warto dopłacać - takie same korzyści oferuje darmowy DNS Cloudflare.com 

Wytłumaczę, upraszczając bardzo. "adres wysyłany" jak to napisałeś. Strona to tak naprawdę adres IP, pewien adres serwera. DNS "rozwiązuje" problem adresu IP na adres domena.pl - dlatego możesz prosto wejść na stronę wpisując adres literami. Serwer DNS musi być "odpytany" i jest on w jakimś kraju. Dlatego stosuje się serwery DNS w wielu krajach, to i tak niezauważalne różnice (kilka ms nie sekund). DNS to tylko serwer który wskazuje drogę do serwera przez adres domeny. Strona i tak umieszczona jest na serwerze w danym państwie (jednym).

Czy warto? Trudno powiedzieć - kilka ms można mieć szybszą stronę. To tylko czas do DNS, sama strona i tak będzie się długo otwierać jeżeli wejdziesz z Afryki. Bo to rozwiązuje tylko kilka milisekund zapytania do DNS, strona nadal jest na serwerze np. w Europie. Lepsze efekty + CDN (czyli również pliki są dostarczane z serwerów z różnych krajów) dostaniesz w darmowym Cloudflare - na ten moment sądząc po twojej wiedzy nie zawracaj sobie z tym głowy ;)

Edytowany przez devon, 26 wrzesień 2016 - 18:46.

• 0

#51 Chevrette

Chevrette

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 22 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 09:33

Jeśli chciałbym przenieść domenę z Zenboxa, to gdzie polecicie?

No i jaka jest cena za odnowienie domeny funkcjonalnej w OVH?

• 0

#52 devon

devon

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów

Napisany 23 listopad 2016 - 10:14

Idź do OVH - szczegółowy cennik jest dostępny na ich stronie :)

• 0

#53 backshift

backshift

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 12:58

Też polecam OVH, chociażby dlatego, że w tym roku za domenę i hosting zapłaciłem 120zł, a w przyszłym zapłacę tylko 50zł więcej za taki pakiet. Więc można samemu odpowiedzieć. Jak porównałem ceny u innych to albo jest coś z ograniczeniami, albo okazuje się że w tym roku płacę 1zł, ale w przyszłym 400zł. 
Korzystam z domeny i hostingu od września i jak narazie nie zauważyłem problemów, oczywiście po za tymi moimi problemami. Z pomocą techniczną też nie ma problemu, chłopaki podpowiadają w razie problemów. Faktem jest tylko jedno że czasami trzeba poczekać dzień na odpowiedź, ale to już zależy od użytkownika, jestem w gorącej wodzie kąpany więc mnie to delikatnie wkurza, ale takie schłodzenie zimna wodą przydaje się. 

OVH Polecam!!!

Edytowany przez backshift, 28 listopad 2016 - 13:08.

• 0

#54 nikolaj

nikolaj

Czasami na forum

• Niepotwierdzeni
  • 37 postów

Napisany 28 listopad 2016 - 15:26

nie wszyscy potrzebują tak dużo pojemności jak ty

spokojnie można się zmieścić do 100zł domena ovh + inny hosting

a przy prostej stronie wizytówce to nawet 50zł wystarczy, w ovh chyba jest 10MB free

• 0

#55 SeNioR

SeNioR

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 11 postów
  • Firma:SEWCO

Napisany 28 listopad 2016 - 20:49

Tak jak większość widzę tutaj ja również polecam OVH, tanio i niezawodnie. Nie ma też problemów z wydaniem kodu authinfo.

• 0

#56 backshift

backshift

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 28 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 17:10

nie wszyscy potrzebują tak dużo pojemności jak ty

spokojnie można się zmieścić do 100zł domena ovh + inny hosting

a przy prostej stronie wizytówce to nawet 50zł wystarczy, w ovh chyba jest 10MB free

Zgodzę się z Tobą. Jednak czasami warto pomyśleć na przyszłość niż później bawić się w dziwne przenosiny z problemami. To tylko moje zdanie.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: domeny

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników