Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, mam serwer w server4you.net, ale muszę jednak zwiększyć jego moc. Niestety okazało się, że po upgrade serwera nie jestem w stanie zatrzymać swoich IP... Więc właściwie nic mnie tam nie trzyma...

 

Konfiguracja która mnie interesowałaby:

intel Xeon®
4x 3.3GHz
16GB RAM
2x 1TB HDD
100 MBit/s
Koszt: 34€
Pierwszy raz słyszę o takiej firmie: sldc.eu - tutaj usłyszałem, poczytałem i wygląda, że działa całkiem stabilnie - mam rację?
I serwer który by mnie interesował to AMD FX8350 8GB RAM (150zł/mies brutto)... Ale martwi mnie to, że AMD :)
Na serwerze ogólnie stać będą łącznie 4 VPS, z czego tylko jeden lekko obciążony (akurat idealnie 5IP w cenie, gdzie server4you 1€/IP)...
Czy taka konfiguracja ma sens? Czy w ogóle można porównać te dwa serwery (ich procesory)?
edit:
Jeśli ma to znaczenie, to wirtualizacja openVZ jest absolutnie w 100% wystarczająca
Edytowano przez AleExtra (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

@is_wm:

Hahahahahahahahahahahahahaha xDDD

To nie może być legit - ale i tak you made my day :P

@AleExtra: Bierz OVH albo online.net - za 40 euro ostatnio mają dedyka z xeon'em 1245v5 (v5!) z 3x(!!) ssd 480 Gb za (!!!) 40 euro ;)

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@is_wm

 

Klimatyzacja jest, monitoring jest, zabezpieczenie obiektu (brama) jest. Czego chcieć więcej? :))

 

Topic

 

Online.net, OVH.pl,sprintdatacenter, soyoustart :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, sldc dziwnie działa,poszukalem sobie. Ten ssd z online.net w tej cenie faktycznie bajera. Będę pisać jak to z przekazaniem ip do nowego serwera w przypadku zmiany..

 

Muszę przyznać, że smaka mi zrobiło to, że mógłbym dostawać fakturę VAT z polskiej firmy, ale widać jednak w PL trochę drogą sprawą jest dedyk.

 

Dzięki za wskazówki, szukam. W tym miesiącu coś muszę wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 97% w OVH dostajesz fakturę od polskiej firmy (polskiego oddziału OVH), bo księgowa nigdy na nich nie narzekała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mamy ofertę idealnie pod Twoje potrzeby:

  • E3 - 3x3.4 GHZ
  • 16 GB RAM
  • 2x1TB HDD ALBO 2x120 GB SSD, jeśli wolisz wydajniej
  • Port 100 mbps, bez limitu
  • Dostęp do konsoli IPMI (własne ISO)
  • Dobre pingi, bo lokalizacja w PL

 

Cena regularna wprawdzie: 299 zł ALE jako Klient WHT możesz dostać specjalne warunki, bardzo bliskie Twoim oczekiwaniom - w tym celu zapraszamy do kontaktu na privie. Damy radę zbliżyć się do Twojego budżetu.

 

Opis serwera znajdziesz tutaj: https://www.hekko.pl/serwery_dedykowane.html

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy sldc.eu, ich łącze to jakaś masakra. Do tego serwery na podzespołach PC które cechujące się niezwykłą niestabilnością. Korzystałem z ich usług i nie umieściłbym tam aktualnie nic, nawet serwera pod backup.

 

Support oczywiście nie istnieje.

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na hekko mają za dużo ograniczeń, traktują klientów jak idiotów. Typowa firma "masówka". Ceny umiarkowane, gorzej dla dedyków, ogólnie przerost formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to prawda, ale ktoś kiedyś na lowendtalk zamieścił zdjęcie tej serwerowni:

 

[obrazek]

 

Źródło: https://www.lowendtalk.com/discussion/comment/1458257/#Comment_1458257

 

Chyba nie fake ;) Sprawdziłem na mapach Google i tak +/- wygląda okolica adresu który podali :)

 

sldcbcYC.png

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ojej no klienci chcą dedyki za 100zł i zdziwieni że to później w oborze stoi dziadka wieśka obok wartburga i kopy siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×