Skocz do zawartości
Rolej

Podpis cyfrowy maili.

Polecane posty

Cześć.

 

Ostatnio mam pewną rozkminę nt. podpisu cyfrowego maili w Thunderbirdzie. Mam tam opcje podpisu wiadomości aczkolwiek nie wiem do końca które pliki z serwera pociągnąć (co wygenerować z serwera), żeby te maile podpisać. Ktoś się już z tym siłował?

 

Do generowania DKIM wykorzystałem amavis'a. Klucz jest już w DNSie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, coś w ten design. Tylko powiedz mi, jak mam się odnieść z tym pod serwer swój. Wygenerowanie klucza GPG raczej na niewiele się tu zda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz na mysli "podpis cyfrowy".

 

DKIM to standard uzywany do zapobiegania podszywaniu się pod serwer poczty, tzn w DNS definiujesz publiczny klucz, z którym porównywany jest klucz, którym podpisany został dany email. Jeśli klucze się zgadzają oznacza to, że mail został wysłany z autoryzowanego przez Ciebie serwera pocztowego.

 

Możesz także podpisać każdą wysłaną wiadomość podpisem kwalifikowanym (wydanym przez urząd certyfikacji) - w tym wypadku certyfikat potwierdza, że został wysłany przez Ciebie, odbiorca może podejrzeć zawartość certyfikatu tak, jakbyś podglądał certyfikat w przeglądarce.

 

Jest jeszcze opcja podpisywania lub szyfrowania poczty np za pomocą PGP ale tu już trzeba się wymienić kluczami z odbiorcą maila.

 

http://www.pcworld.pl/news/393866/Poczta.e.mail.pewna.i.bezpieczna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×