Skocz do zawartości
TazzIsBack

Instalacja TeamSpeak3 na linuxie

Polecane posty

Serwus

Z góry zaznaczam, że nie jestem pewien co do tego czy dobrze trafiłem, ale w razie czego proszę o przeniesienie tematu do innego działu.

 

Lecim do sedna.

 

Chcę na moim serwerze vps cloud kupionym na ovh.com zainstalować najnowszą wersję serwera TeamSpeak3 x64 jednak napotykam błąd podczas próby wypakowania paczki. Mianowicie wyskakuje coś takiego:

 

root@vps284949:/home/teamspeak3# tar -zxvf teamspeak3-server_linux_amd64-3.0.12.3.tar.bz2

gzip: stdin: not in gzip format
tar: Child returned status 1
tar: Error is not recoverable: exiting now

 

Co z tym fantem zrobić? Robię wszystko wg. poradników z internetu. Od czasu do czasu podczas prób zmienia mi jeden z errorów na tar: Child returned status 2.
Na serwerze wgrany jest Debian 7 (Wheezy) (wersja 64-bitowa).
Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie, znalazłem nowiutką wersję na najnowszego tsa. Tak czy siak - sprawdzę zaraz i dam znać!

Edit:

 

Tą komendą nie da się wypakować, bo to jest plik tar.bz2

 

Edit 2:

 

Wygrzebałem nową komendę i mam takie coś:

root@vps284949:/home/ts3# tar cvjf teamspeak3-server_linux_amd64-3.0.12.4.tar.bz2
tar: Tchórzliwie odmawiam utworzenia pustego archiwum
Użyj `tar --help' albo `tar --usage' żeby otrzymać więcej informacji


Edit 3:

Użyłem tego cuda - https://cloudconvert.com/bz2-to-tar.gz i wrzuciłem plik w tar i śmiga! :)

Edytowano przez TazzIsBack (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Eee... jak chcesz stawiać serwer, skoro nie znasz podstaw pracy z powłoką na systemie operacyjnym z którego korzystasz?



 

Weź zgłoś się do kogoś, niech Ci ogarnie (iptables, fail2ban, osobny user na ts'a, skrypt init/systemd + monitoring) jak należy, bo inaczej za niebawem będziesz pisać tutaj że ktoś Ci się na serwer wpieprzył albo "ddosujo i nie działa!".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wypakowaniem gz problemu nie miałem, tylko z bz2, najpierw przeczytaj cały temat.

 

 

Który można już zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×