Skocz do zawartości
vjdj

Router do firmy

Polecane posty

Gość Kamikadze

U mnie też serwisant miał DGT i wspomniał że szkoda że już takich nie dają dla Orange.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A więc tak. Prosiłeś o wyniki rezultatów testu.

 

Obecnie przetestowałem samego DGT jako router. Trochę się zawiodłem (ale to raczej problem techniczny) bo np. wifi przestało działać, ale to dla mnie nie problem bo docelowo on i tak miał nie chodzić z wifi.

 

Z Mikrotikiem też średnio mi wyszło i już myślałem że mam confiki powalone (z 2013 roku z forum), ale podmieniłem na stary router DSL (na rj45) i śmiga.

 

Generalnie tragedii nie ma

 

5379339141.png

 

 

Jeszcze dziś i jutro będę bawił się mikrotikiem bo gdzieś mam błąd w konfiguracji. Jeżeli uda mi się go ogarnąć to będzie duży plus bo łatwiej jest jego skonfigurować niż jakiś syfiasty router :D

 

Edit:

 

Uporałem się z mikrotikiem.

 

5379574298.png

 

Jak będziesz konfigurował to zaopatrz się w litry dobrej herbatki bo zabawy jest dużo przy tym :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mniej więcej identyczne 30-31 / 8.

 

Mam dość słabą infrastrukturę w domu (stare 20 letnie kable a raczej druty miedziane) :)

 

Dla mnie wymiana funboxa była ze względu na to że musiałem go minimum raz w tygodniu restartować bo się wieszał. Jak stracił połączenie z internetem to potrafił się nie połączyć bo wywalał błąd autoryzacji. Dla mnie było to nie do przyjęcia zwłaszcza jak jestem poza domem a pewne systemy muszą pracować. Jak na razie cały czas jest DGT (wersja 01) i Mikrotik na starej płycie głównej (VIA EPIA TC 1000) z drugą kartą sieciową.

 

Zabawa z firewallem dużo lepsza niż na funboxie i możliwość lepszej konfiguracji.

 

 

Dzisiaj czekają mnie tylko pozostałe przeróbki czyli przekonfigurowanie switchy i uporządkowanie okablowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×