Skocz do zawartości
Marceli99

Serwer VPS - Minecraft i portal www

Polecane posty

Cześć, mam w planach postawienie na jakimś skromnym serwerze VPS - serwera minecraft oraz www, większy nacisk kładę na www, ma to być mały "blog" oparty na wordpressie, przewiduję +/- 60 wizyt dziennie. Serwer gry - od tak dla zabawy.

 

Chciałbym to rozłożyć tak:

 

Minecraft 768 MB ram, 70% SSD

WWW 256 MB ram, 30% SSD

 

Wydaję mi się, że dobrze zoptymalizowany wordpress poradzi sobie z taką ilością pamięci.

 

Poszukuję vps wyposażonego w 1 GB Ram, procesor ( adekwatny do wymagań ) i dysk SSD ( dysk ten może mieć naprawdę małą pojemność, na 5 gb ze spokojem się zmieszczę. Limit transferu - teoretycznie 1TB wystarczy, ale dla pewności wolałbym mieć bez limitu.

 

Jak wygląda sprawa z IP? Na moje oko serwer gry i serwer www powinny mieć oddzielne.

 

Kwota jaką jestem w stanie wydać jest skromna i tym tańsza oferta - tym lepiej, jednakże nie chcę kupować kota w worku, cieszyłbym się gdyby firma działała dużej niż 5 lat.

 

Na razie interesuję mnie oferta cba.pl - istnieją spory kawał czasu i jako tako można im zaufać. Nie mają dysku SSD i to jedyna wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie VPSy ma cba.pl, ale jeśli chodzi o pytanie z IP, to wystarczy Ci 1, nie ma potrzeby rozbijać tego na 2 IP, skoro HTTP i MC działają domyślnie na różnych portach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nawet tego pod uwagę nie wziąłem. :lol: Moje doświadczenie z serwerami vps i sieciami jest naprawdę malutkie, a cba... no cóż... postawiłem tam swoją pierwszą stronę i tak naprawdę nigdy nie narzekałem, niedawno wprowadzili serwery vps i ciekawi mnie czy ktoś korzystał i czy nadal można im zaufać.

 

Przeglądam właśnie ofertę ovh... ciekawa, ale dużo bardzo negatywnych komentarzy krąży w sieci.

Edytowano przez Marceli99 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że te komentarze nie dotyczyły usługi VPS'ów. Ciężko znaleźć równie wydajny i stabilny serwer w cenie tego w OVH. Dodatkowo masz ochronę Anty-DDoS z prawdziwego zdarzenia i transfer bez limitu. Na cba w najtańszym pakiecie dostajesz czterokrotnie mniej pamięci RAM i nawet nie podają żadnych informacji o procesorze czy zastosowanej technologii dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod minecrafta nie bierz zadnych openvz - mialem okazje ze dwa razy stawiac i java jakos dziwnie zjada tam pamiec. Na 1gb odpalalem mc z 512mb ram i zostawalo mi ze 100mb...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod minecrafta nie bierz zadnych openvz - mialem okazje ze dwa razy stawiac i java jakos dziwnie zjada tam pamiec. Na 1gb odpalalem mc z 512mb ram i zostawalo mi ze 100mb...

 

To bardziej zależy od kernela jaki jest niż od samej wirtualizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To bardziej zależy od kernela jaki jest niż od samej wirtualizacji.

Może i tak - ja testowałem dwa albo trzy vps'y kiedyś w openvz i zawsze był taki dziwny "feature" - Jak ustawiałem max ~600mb ram, to proces javy zjadał jakieś 800-900.

Na XEN'ie i chodzi lepiej i ramu tak nie zjada... na 1GB vps bez problemu można sobie ustawić max 1gb w javie i zajmuje tyle ile potrzebuje a nie całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kszysiu, to co ustawia się w parametrach: Xms, Xms to tylko wielkość stosu pamięci i w żadnym wypadku nie należy tego traktować, że jeżeli ustawi się np. na 1 GB to więcej Java też nie weźmie - czego dowodem jest np. ustawienie Xmx na kilka GB, a proces w rzeczywistości (jeżeli zajdzie taka potrzeba, wynikająca z ilości pluginów, graczy) użyje nawet kilkadziesiąt GB (jeżeli tylko fizycznie tyle jest dostępnej pamięci).

 

Marceli99, zapomnij o stawianiu serwera Minecraft, a tym bardziej jeszcze razem z www (apache + php + mysql) na serwerze VPS z 1 GB pamięci RAM. Minecraft na serwerze z ograniczeniem pamięci (mówię o ograniczeniu dla wirtualizacji) do 512MB RAM potrafi bez graczy, pluginów, użyć pond 400MB (wystarczy kilku graczy i już osiągnie 512MB), zaś przy takiej samej konfiguracji i ograniczeniu do 1GB RAM dla wirtualizacji, potrafi już zająć ok. 650MB pamięci (nadal bez graczy, pluginów). Java bierze ile może. Na serwerze VPS (obowiązkowo wirtualizacja KVM) z 2 GB już powinno to w miarę działać - przyjrzyj się ofercie VPS od OVH, za 12,00 zł dostaniesz już taki serwer i nie działa to najgorzej. A najlepiej wziąć dwa, jeden pod serwer Minecraft, a na drugim uruchomić www.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przekonany do ovh nie jestem - to taka masówka, niby ocen już tak bardzo złych nie mają, jednak naprawdę dużo osób się na nich skarżyło.

 

Odnośnie wymagań to zastanawia mnie jedynie wordpress, bo nie wiem jak będzie działał na takim sprzęcie. Czy 256mb ram mu wystarczy?

 

Minecraft zużywa naprawdę mało pamięci, tym bardziej że używam zmodyfikowanego silnika, który jest ostro wykastrowany. Z 768MB ramu dałem radę stabilnie utrzymać 15 graczy, i tyle mi wystarczy. Odnośnie wtyczek do serwera - to ograniczę je do minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna inna firma nie da Ci w tej kwocie tego co daje OVH.

Jak chcesz to szukaj innej, ale za to samo zapłacisz co najmniej 3x tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna inna firma nie da Ci w tej kwocie tego co daje OVH.

Jak chcesz to szukaj innej, ale za to samo zapłacisz co najmniej 3x tyle.

Ja jestem tego świadom. :lol: Tylko martwi mnie renoma OVH, bo z usług cba.pl korzystam od 2009 roku i jako tako im ufam. OVH to niestety wielkie korpo i tu pojawiają się obawy. :P

 

Więc tak - Biorę VPS na cba.pl, obadam jak to działa i w razie czego wrócę za miesiąc. 28 pln to nie jest majątek, a zawsze jakieś doświadczenie będzie. :P

Edytowano przez Marceli99 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to dalej korzystaj z "renomowanej" firmy CBA, ja używam produkcyjnie serwerów OVH mam obecnie 4 i kilkanaście IP i działa bardzo dobrze, tylko jak byś brał to weź te z oferty Public Cloud ( cena ta sama ) można sobie podpiąć dodatkowe dyski i IP bez kosztów miesięcznych :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem serwer 4GB ram na ovh.pl pakiet VPS SSD 2 - jestem zadowolony, na razie działa okej, udało mi się postawić serwer minecrafta - działa bardzo dobrze, ale www już nie potrafię. Na razie robię reinstall maszyny, bo zainstalowałem w sumie bezsensu mnóstwo pakietów.

 

Mianowicie mam parę problemów.

 

- Nie potrafię postawić dwóch serwerów na 1 IP ( nie wiem jak to zrobić z tymi portami )

- Nie mogę znaleźć linka do pakietu z java8, bo na razie używam jakiejś przestarzałej szóstki.

- Tak samo nie mogę znaleźć pakietu z php7, php5 jest, ale ja chcę php7 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Nie potrafię postawić dwóch serwerów na 1 IP ( nie wiem jak to zrobić z tymi portami )

- Nie mogę znaleźć linka do pakietu z java8, bo na razie używam jakiejś przestarzałej szóstki.

- Tak samo nie mogę znaleźć pakietu z php7, php5 jest, ale ja chcę php7 :P

 

Nic nie musisz robić, po prostu zainstaluj MC i HTTP i tyle.

 

Jaki masz system na tym VPS, debian czy inny ?

 

Aż tak z PHP7 nie szalej, nie wszystkie skrypty wspierają jeszcze PHP7, zalecał bym PHP5.6

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domenę podpina się pod sam adres IP - nie podajesz portu :)

 

Domyślnym portem dla www jest 80 i tam przegląarki będą szukać.

Domyślnym portem dla mc jest 25565(czy jakoś tak) i tam będzie szukać minecraft bez podawania portu :)

Nie muszisz nic dodatkowo konfigurować - po prostu instalujesz www i mc.

 

Pytanie czy grzebanie się z php7 pewnie kompliowanym ręcznie itd itp jest warte zachodu dla ewentualnych kilku procent wydajności... :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda bezpieczeństwo takiej maszyny? Dużo się wczoraj naczytałem, że zaleca się utworzyć nowego użytkownika i zablokować logowanie na roota, jednak czy jest sens? Ja za bardzo nie mogę sobie wyobrazić włamania na konto roota. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli nie chcesz stracić serwera to niech ci jakiś admin chociaż podstawowe zabezpieczenia porobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie skonfigurowałem firewall oraz fail2ban, mam inny problem - pewnie błahostka, ale dla mnie twardy orzech do zgryzienia. Instaluję phpbb3, nadałem chmody odpowiednim folderom i prawie wszystko jest gotowe do rozpoczęcia procesu instalacja... no właśnie prawie...

 

męczę się z tym od godziny.

 

Konwersja znaków wejściowych HTTP:
mbstring.http_input musi być ustawione na „pass”.
Nie
Konwersja znaków wyjściowych HTTP:
mbstring.http_output musi być ustawione na „pass”.
Nie
Zmodyfikowałem plik php.ini, dodałem tam odpowiednie wartości i zmieniłem te istniejące - efektów brak. Do pliku .htaccess również dorzuciłem formułkę która niby miała to naprawić i nic... :P Gdyby było to łopatologicznie wytłumaczone to pewnie dałbym rade, ale teraz rozkładam ręce i proszę o poradę. :P
Na początku tematu odniosłem się do wordpressa, jednak potrzebuję na chwilę obecną phpbb3 - i bez niego ciężko mi będzie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W phpinfo wyskakuję taka wersja

 

5.6.20-0+deb8u1

 

Rozumiem, że trzeba raczej skasować i zainstalować 5.5 ? Czy 7?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×