Skocz do zawartości
athbus

Nagły problem z wysyłaniem maili przez skrypt

Polecane posty

Mam taką dziwną sytuację. Otóż jest server vps i na nim skrypt do obsługi listy mailingowej. Wysyłka odbywa się poprzez smtp w Emaillabs.

 

Skrypt sobie ładnie działał i nagle w czasie wczorajszej wysyłki po wysłaniu kilkuset maili skrypt zaczął zwracać błąd php (a dokładniej biblioteki swiftmailer):

 

Expected response code 250 but got code "", with message ""

 

Wyczytałem, że ten błąd może oznaczać jakieś problemy komunikacji między serwerami (ale także setki innychrzeczy). OVH (gdzie stoi vps) twierdzi, że nic nie blokują, ale problem ewidentnie dotyczy serwera, bo z innej maszyny wszystko działa poprawnie, a z tego serwera skrypt przestał współpracować także z innymi serwerami smtp.

 

Gdzie mogę szukać problemu?

 

Dodam że, nic nie zmieniałem w skrypcie ani na serwerze - po prostu w czasie wysyłki odpalonej z crona nagle się wszystko wysypało. Ten sam skrypt na localhoscie nadal wysyła maile bez problemu. Myślę, że jednak jest jakiś problem z ruchem wychodzącym z OVH tylko nie wiem jak to "udowodnić"/sprawdzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie na pewno nie, bo z localhosta wysyłam bez problemu (to samo konto/ustawienia) - problem na pewno leży gdzieś w serwerze, bo z serwera nie mogę też wysłać np. z prywatnej skrzynki na o2.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No, ale może cię ich firewall zablokował np. za nieudane próby logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem taka sytuacja nie wystąpi jeśli adres ip serwera trafił na jakąś czarną listę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze do emaillabs, ale tak jak pisałem nie mogę też korzystać z innych serwerów smtp - np. z o2.pl

 

//edit właśnie sprawdziłem i wszystko zaczęło działać... Niby fajnie, tylko ciekawe, gdzie leżał kłopot. Mam nadzieję, że się nie powtórzy

Edytowano przez athbus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może miałeś czasową blokadę na firewallu emaillabs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×