Skocz do zawartości
ozi228

Wspólna domena dla ts3 i strony www

Polecane posty

Witam,

posiadam serwer team speak 3, stojący na serwerze vps i domenę od hostingu ovh, a także stronę www od cba.pl.

Moje pytanie jest następujące:

Co muszę zrobić w konfiguracji domeny, aby ip: xxx.xx było wspólne i dla połączenia z team speak i dla strony www?

Proszę o odpowiedź, dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenieść wszystko na serwer vps lub wydelegować sub domene z rekordem A np ts3.twojadomena.pl

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobić rekord A z IP ts3 i dodać rekord srv kierujący na aplikacje ts3 i rekord A

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z DNSów CBA, to raczej Ci się to nie uda, jako że nie ma tam (chyba jeszcze) pełnej swobody zarządzania strefą DNS (mogę się mylić, bo co jakiś czas coś zmieniają i dodają funkcje, więc sprawdź).

 

Zatem należałoby wybrać jakieś inne serwery nazw (możesz wesprzeć się np. freedns.42.pl albo DNSami od OVH lub jakimikolwiek innymi), skopiować z DNSów CBA rekordy odpowiedzialne za stronę www (i ewentualnie pocztę, jeśli korzystasz) oraz dodać, wspomniany już wyżej, odpowiedni rekord SRV.

 

 

Wyglądałoby to mniej więcej tak:

example.com.            86400     IN    NS    ns1.wybrany.dns.
example.com.            86400     IN    NS    ns2.wybrany.dns.
example.com.            86400     IN    MX    0 mail.cba.pl.
example.com.            86400     IN    TXT   "v=spf1 ip4:95.211.144.66 ip4:51.254.27.253 ip4:95.211.144.67 -all"
example.com.            86400     IN    A     95.211.80.4
www.example.com.        86400     IN    A     95.211.80.4
_ts3._udp.example.com.  86400     IN    SRV   0 5 9987 ts3.example.com.
ts3.example.com.        86400     IN    A     1.2.3.4

Gdzie "1.2.3.4" to IP Twojego VPSa z ts3, "9987" to numer portu, na którym działa, a rekordy A, MX i TXT z spf-em skopiowałem jako przykładowe z CBA (mogą się trochę różnić dla Twojej strony, może być inny adres IP). Subdomena "ts3.example.com" to przykład, może być dowolna inna wybrana przez Ciebie (ale ta sama w dwóch wpisach: jako wartość rekordu SRV i mająca odpowiedni rekord A kierujący na Twój VPS).

Zarówno strona jak i serwer ts3 dostępne będą po wpisaniu "example.com" bez konieczności znajomości adresu IP ani numeru portu przez użytkowników.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem trochę na łatwiznę, gdyż dodałem sub domenę forum.xxx.xx i podłączyłem pod adres strony xxx.cba.pl, dziękuję za wszelkie rady, temat do zamknięcia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×