Skocz do zawartości

Zdjęcie

SmartBank - opinia

SmartBank - opinia

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
21 odpowiedzi na ten temat

SmartBank - opinia

#1 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 postów
  • Firma:Może kiedyś...
  • Imię:Damian

Napisany 10 kwiecień 2016 - 06:29

Cześć,

Wkrótce zakładam sobie portfolio i chce wykonywać strony internetowe na zamówienie. Myślę by odkładać sobie zebraną kasę (nie jakieś oszałamiające sumy) na osobne konto bankowe bez żadnych opłat i nie musi mieć żadnego oprocentowania.

W sieci znalazłem taki wynalazek jak SmartBank - korzysta ktoś z tu obecnych? Faktycznie wszystko za 0 zł? (z tego co widzę to nawet kartę za freeko wydają) Oferta ogólnie brzmi interesująco.

opis (http://www.najlepsze...e-konto-bankowe).

#2 kori

kori

tibiawt.pl

• Zbanowani
  • 998 postów
  • Imię:Sławek

Napisany 10 kwiecień 2016 - 07:14

zawsze najlepsze bylo inteligo, bezplane wyplaty w bankomatach pkobp, bezplatne w platy w pko bp

jedyną oplate, za karte znosi 100zł wydane nią na zakupy

przy smart mialbys problem z wplatami gotowki

Edytowany przez kori, 10 kwiecień 2016 - 07:14.

#3 is_wm

is_wm

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 943 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 07:23

Nie wszystko jest za free - zmiana PINu jest możliwa tylko w bankomacie u kosztuje 5 zł :D Ale bank jak najbardziej spoko, wszystko chyba zależy od oczekiwań - ich system jest jednak mega prosty, pozbawiony funkcjonalności (w moim przypadku to akurat zaleta).

przy smart mialbys problem z wplatami gotowki

Pół życia byłem w mBanku i sobie radziłem... zresztą nie wyobrażam sobie latać po mieście/kraju z XX tys. zł w portfelu w czasach jak każdy ma już konto (poza Jarosławem Wielkim).

Edytowany przez is_wm, 10 kwiecień 2016 - 07:24.

#4 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 07:43

Załóż dodatkowy rachunek w banku, gdzie już masz konto. Zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie.

#5 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:15

Mam Alior'a - a chciałbym jeszcze inne konto tak dla siebie :)

Bo to co jest mam z żoną ;)

is_wm - masz w tym Smarcie konto? Ogólnie polecasz?

#6 is_wm

is_wm

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 943 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 08:36

Mam i polecam, ale oferty banków się zmieniają z dnia na dzień, więc nigdy nie można się za bardzo przywiązywać do banku ;)

#7 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 10 kwiecień 2016 - 09:29

is_wm - masz w tym Smarcie konto? Ogólnie polecasz?

No to chyba Bóg Cię opuścił.

:D

#8 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:08

No co ? :D

Ona woli chować ze swojej dodatkowej pracy (logopeda) w skarpecie :D

#9 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:52

No co ? :D

Ona woli chować ze swojej dodatkowej pracy (logopeda) w skarpecie :D

Mój brat chowa koncie takie oszczędności :D

#10 geekboy68k

geekboy68k

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 121 postów
  • Imię:Przemysław

Napisany 10 kwiecień 2016 - 10:54

No to chyba Bóg Cię opuścił.

:D

Nie wiem, czy jesteś w stałym związku ale wiedz, że nie wszyscy mają wolną rękę przy podejmowaniu decyzji. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o finanse :D

Żona mojego kolegi inkasuje na swoje konto zarówno swoją, jak i jego pensję gdyż twierdzi, że jako zawodowa księgowa tylko ona ma kwalifikacje do zarządzania majątkiem, a stabilność finansowa jest priorytetem w sytuacji, gdy ktoś ma rodzinę. Kolega dostaje "kieszonkowe". Jak jest grzeczny oczywiście.

Edytowany przez geekboy68k, 10 kwiecień 2016 - 10:56.

#11 blfr

blfr

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1208 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 12:34

No to mBank: przyzwoite warunki (poza kartami kredytowymi), niezła aplikacja na komórkę, można otwierać kolejne rachunki wedle potrzeb.

#12 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 17:39

Ale wrócić chce do Bank Smart - widzę że za freee wszystko i nie trzeba mieć X transakcji kartą itd itp...

Chodziło mi tylko o to czy ktoś używa tego ustrojstwa i czy to faktycznie działa.

A temat?

Może się komuś ten namiar przyda :). Wg mnie ciekawa propozycja.

Edytowany przez Westbam, 10 kwiecień 2016 - 17:40.

#13 HaPe

HaPe

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1581 postów
  • Firma:www.9h.pl
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Nodżak-Pluta

Napisany 10 kwiecień 2016 - 20:58

Jak kasy nie będziesz widział na wieczór to odradzam ogólnie SmartBank. Z opóźnieniem potrafią księgować ostatnią sesję, często pojawia się dopiero późną nocą. Ogólnie odradzam.

Z plusów to tania karta kredytowa do budowania historii kredytowej, tylko tyle. Choć tańsze jest PKO BP i DSD, wystarczy obrót na konto przez pół roku i mamy historię w BIK.

Edytowany przez HaPe, 10 kwiecień 2016 - 20:58.

#14 borabora

borabora

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 21:31

korzystam z 3 banków:
-sync (teraz t-mobile usługi bankowe... albo jakoś tak) - z tego co było ciekawe, to zostały błyskawiczne przelewy (chyba 5 bezpłatnych przelewów na miesiąc). zwykłe przelewy elicsir oczywiscie gratis. Jeżeli to miałoby być tylko dodatkowe konto to mozeszd ezaktywować kartę i konto byłoby za darmo.

-mbank bardzo rozbudowany interfejs, możesz kupować fundusze inwestycyjne, aby lokować kasę, bo na tych ich lokatach oprocentowanie jest beznadziejnie niskie. masz bardzo dobrą wyszukiwarkę transakcji w historii. dezaktywujesz kartę i konto nic nie kosztuje.

-smartbank interfejs bardzo minimalistyczny, jeśli chodzi o wygląd to jak na konto "internetowe" możnaby powiedzieć, że nawet beznadziejny. wyszukiwarka transakcji bardzo ograniczona i niewygodna. możesz otworzyć konto oszczędnosciowe z oprocentowaniem chyba 2,4% lub 2,2% (nie pamiętam). Dla nowych przez jakiś czas możesz mieć trochę ciekawszą ofertę. Karta za free, prowadzenie też, konto na skarbonkę jak najbardziej się nadaje, ale na główne to nie polecam

#15 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów

Napisany 11 kwiecień 2016 - 05:02

Dobrze powiedziane - "konto na skarbonkę" - czegoś takiego szukam :)

Wezmę ten smartbank.

Pozdrawiam i dzięki za info

#16 kobiecybiznes

kobiecybiznes

Nowy użytkownik

• Nowy
  • 0 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 09:07

Ja też niedawno szukałam darmowego konta, więc przeszukałam internet od góry do dołu. Okazuje się, że jest kilka na prawdę atrakcyjnych kont, które są zupełnie darmowe lub wiążą się z nimi niewielkie opłaty. Zobaczcie sobie tutaj https://6krokow.pl/n...kont-bankowych/

#17 strefapc

strefapc

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 609 postów
  • Firma:PHU StrefaPC
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wyszyński

Napisany 08 marzec 2017 - 09:45

@up  zarejestrowałeś się by dodać link?

#18 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 976 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 10:26

Założyłem konto w tym "SmartBank" teraz "NestBank".

Kilka najważniejszych plusów:

+ jeśli chodzi o konto bardzo przyjemny panel (baaardzo prosty)

+ apka bardzo prosta (fajne rozwiązanie z logowaniem - nie trzeba pamietać numeru konta oraz hasla - wystarczy konfiguracja 10 cyfr zapamietać)

+ darmowe konto na zaskórniaki :)

+ podobno wszystkie bankomaty za 0 zł (ja nie korzystałem jeszcze :) )

+ karta bankomatowa za 0 zł

Minusy:

- brak możliwości otrzymania SMS'a po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie

- Elixir działa wolno (jednego dnia wieczorem 20:00 kolega wysłał przelew otrzymałem dopiero po 2 dniach z rana a powinienem na następny dzień przy pierwszej sesji)

Ogólnie jako dodatkowy bank polecam :)

#19 matti

matti

Nowy użytkownik

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisany 02 kwiecień 2017 - 08:15

Nest Bank, to bank bez większej historii. Wiadomo tylko tyle że przejął Smarta. Nie rajcują mnie też sezonowe promocje w bankach które przez lata kosiły potężne opłaty. Mam od 15 lat konto w mBanku i nigdy nie było tam opłat. Pojawiły się drobne uwarunkowania i wystarczy je tylko przestrzegać. Uwarunkowania te nie dotyczą pierwszych kont zakładanych przez młodych ludzi [www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/ekonto-dla-mlodych/] . Co do PKO to gdy miałem u nich konto to za sam przelew do ZUS brali 24 zł, a zabraniali płacić za faktury z konta osobistego, bo na firmowym każdy przelew kosztował 8 zł. Przez te 15 lat współpracy z mBankiem zarobiłem kilka tysięcy złotych na braku opłat więc z pewnością na inny bank nie dam się namówić.

#20 is_wm

is_wm

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 943 postów

Napisany 02 kwiecień 2017 - 08:52

Nest Bank, to bank bez większej historii. Wiadomo tylko tyle że przejął Smarta. Nie rajcują mnie też sezonowe promocje w bankach które przez lata kosiły potężne opłaty. Mam od 15 lat konto w mBanku i nigdy nie było tam opłat. Pojawiły się drobne uwarunkowania i wystarczy je tylko przestrzegać. Uwarunkowania te nie dotyczą pierwszych kont zakładanych przez młodych ludzi [www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/ekonto-dla-mlodych/] . Co do PKO to gdy miałem u nich konto to za sam przelew do ZUS brali 24 zł, a zabraniali płacić za faktury z konta osobistego, bo na firmowym każdy przelew kosztował 8 zł. Przez te 15 lat współpracy z mBankiem zarobiłem kilka tysięcy złotych na braku opłat więc z pewnością na inny bank nie dam się namówić.

Oho, absolutnie nie da się tu wyczuć szeptanki :D

Generalnie jest jedna prosta zasada w przypadku banków (polecam ją też np. w przypadku samochodów czy... hostingu/domen): nie mieć sentymentów. A banki właśnie tak działają (w tym wspomniany mBank) - przez jakiś czas utrwalają klientowi, że są fajne, po czym zmieniają swoją ofertę na znacznie gorszą i liczą, że klientowi nie będzie się chciało przenosić. Ja przerobiłem w życiu z 15 banków, zaczynając od mbanku 15 lat temu, kończąc na Nescie, którego aktualnie polecam :)

Edytowany przez is_wm, 02 kwiecień 2017 - 09:06.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników