Skocz do zawartości

Legalność używanych windowsów

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#41 Miłosz

Miłosz

Weteran WHT

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4026 postów
  • Firma:Sys-Com / M-Networks Sp. z o.o.
  • Imię:Miłosz
  • Nazwisko:Oller

Napisany 02 maj 2016 - 21:23

Standard z 10 klientami, to chyba coś ok kilkunastu tysi.
  • 0

#42 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 03 maj 2016 - 10:54

A orientujesz się czy można postawić legalnie np. 10tke albo 8ke na wirtualizacji? Czytałem gdzieś że niby można od 7tki stawiać na VMkach i będzie to zgodne z licencją.

• 0

#43 likufanele

likufanele

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 234 postów

Napisany 04 maj 2016 - 09:25

A orientujesz się czy można postawić legalnie np. 10tke albo 8ke na wirtualizacji?

Oczywiście że można. W licencji pkt. 2 ppkt. b:

Urządzenie.W rozumieniu niniejszej umowy termin „urządzenie” oznacza fizyczny lub wirtualny system sprzętowy wyposażony w wewnętrzne urządzenie magazynujące dane, który służy do uruchamiania oprogramowania. Partycja sprzętowa lub dysk typu blade są uznawane za urządzenie.

• 0

#44 likufanele

likufanele

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 234 postów

Napisany 04 maj 2016 - 09:56

Z tego co piszesz to nawet jak się kupi system legalnie to po przejściu na 10 masz już nielegalny system. Bo jak udowodnisz że kupiłeś system? Pokażesz fakturę zakupu Windows 7? :D

No tak... Przecież sam Microsoft wspiera taką ścieżkę aktualizacji i wszystko jest jak najbardziej legalnie.

Skoro takie klucze NIE są wedle Ciebie w pełni legalne to jakim cudem przechodzą walidację do 10? Dlaczego Microsoft ich nie odrzuca?

Legalność nie jest określana tylko i wyłącznie na podstawie aktywacji ale przede wszystkim umowy licencyjnej. I tu dochodzimy do problemu, bo każda wersja Windows posiada osobną umowę licencyjną, która czasami drastycznie różni się od poprzedniej i kolejnej wersji w kwestii określania legalności. Nawet umowy od W8 i W8.1 znacząco się różnią.

Naklejki z kluczami z Allegro (o ile w ogóle są oryginalne) pewnie pochodzą z VLS, i wg. licencji nie są do dalszej odsprzedaży - ale nie powstrzymują przed prawidłową aktywacją, bo niby dlaczego.

• 0

#45 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 22 maj 2016 - 17:30

Mam ciekawy problem z licencją windows.

Dostałem laptopa do naprawy z dwoma problemami.

1. sformatowany dysk

2. płyta główna do wymiany (uszkodzona grafika).

I teraz pytanie jak jest z licencją? Podejrzewam że idzie do kosza, ale co w tym momencie można zrobić? Nie przeniosę licencji ani nie zainstaluje systemu na starej płycie głównej. Microsoft pewnie nie zabezpieczył się na taką ewentualność?

• 0

#46 kafi

kafi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 3412 postów

Napisany 22 maj 2016 - 18:48

Jaki laptop? Jaki Windows?

• 0

#47 Vasthi

Vasthi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 649 postów

Napisany 22 maj 2016 - 18:54

Możesz aktywować tylko możliwe że będziesz musiał zadzwonić do konsultanta i mówisz że się płyta główna uszkodziła.
  • 0

#48 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 22 maj 2016 - 18:54

Windows 8 pro (nie wiem czy 8.1 czy zwykły 8.0). Toshiba.

Napisałem maila do microsoftu co w tej sytuacji. W starej płycie poszedł układ graficzny.

@Vipero tak tylko nie mam klucza w tym momencie (nie ma naklejki a tylko holo)

Edytowany przez Kamikadze, 22 maj 2016 - 18:55.

• 0

#49 kafi

kafi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 3412 postów

Napisany 22 maj 2016 - 19:55

Skąd zamierzasz wziąć nową płytę główną?

• 0

#50 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 22 maj 2016 - 20:02

Już mam z alledrogo. W sumie nie pomyślałem o licencji w tedy :)

• 0

#51 kafi

kafi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 3412 postów

Napisany 22 maj 2016 - 21:55

Microsoft odpowie ci standardową formułkę mówiącą o tym, abyś skontaktował się z producentem komputera.

Jeżeli chodzi o meritum sprawy - jeżeli nowa płyta posiada w ACPI odpowiednią tabelę ze SLIC, to wtedy z aktywacją OEM nie powinno być problemu. Jeżeli nie - to pozostanie ci kupić licencję na system.

• 0

#52 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 24 maj 2016 - 15:59

Od kilku dni wertuje różne informacje na temat licencji windowsa.

Mam teraz pytanie odnośnie wirtualizacji. Jak bym chciał postawić 2-3 wirtualne windowsy (np. Server) to w jaką licencję bym musiał się zaopatrzyć?

Czytałem gdzieś że np. przypisuje się jedną licencję windowsa do matki i można postawić w tedy w obrębie tej licencji dwie wirtualki.

Jeszcze są licencje CAL, ale rozumiem że jest to licencja na dostęp do serwera (np. przez RDP? do jednoczesnej pracy kilku osób)

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników