Skocz do zawartości

Legalność używanych windowsów

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2016 - 13:10

Może ktoś podpowie jak wygląda legalność odsprzedawania systemów windows?

Przykład:

http://allegro.pl/wi...6092049542.html

P.S. może poleci ktoś jakiś sklep gdzie jeszcze można kupić tanio windows 7?

Cena windowsa 10 jest obecnie dla mnie za wysoka.

• 0

#2 likufanele

likufanele

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 13:28

Ja osobiście bym nie kupił takiego klucza, bo co innego fakt, że system się aktywuje, a co innego jego 100% legalność.

• 0

#3 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2016 - 13:58

Pytam raczej z ciekawości mając na uwadze ostatnie zatrzymania policji w sprawie podrabiania płyt i licencji :)

Teraz tylko pytanie czy kupić od razu Windows 10 czy Windows 7. Portfel i tak będzie płakał :)

A to prawda że w wersjach Home nie ma opcji podłączania pulpitu zdalnego?

• 0

#4 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2016 - 14:43

W10 pomimo swoich zalet ma nieco upierdliwych wad. W7 możesz zaktualizować do W10 i zawsze możesz wrócić do W7 jak W10 nie przypadnie ci do gustu/znudzi się/zdenerwuje. Do lipca chyba jest na to czas. Na pewno MS będzie cisnąć ażeby aktualizacja z W7 na W10 była obowiązkowa/zalecana/krytyczna (kretyniczna swoją drogą). Trzeba też uważać żeby przy zwykłym update systemu nagle nie nastąpiło przechrzczenie z W7 na W10. Wiem, trochę to pomieszane ale taka jest polityka MS :)

Jeżeli W10 jest za drogi to kup W7, ściągnij ze strony MS plik ISO z W10 i zainstaluj na czysto. Klucz sobie system z płyty głównej sam weźmie i zaktualizuje. I najlepiej chyba brać system w wersji PRO. W10 Home nie ma opcji wyłączenia automatycznych aktualizacji i chyba jeszcze kilka innych pierdół.

• 0

#5 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2016 - 15:20

Patrzyłem że ceny to różnica 10-50zł W7 <-> W10.

Obecnie na składaku nie mam jeszcze systemu i chciałem coś kupić. Raczej W10 bym brał tylko nie wiem czy w wersji Home jest opcja podłączania pulpitu zdalnego. Masz może jakieś info?

Aktualizacje itp mam obecnie w D. dopóki nie rozwali systemu :)

Sprzęt sterowniki ma do 10tki, więc z tym też nie będzie problemu.

• 0

#6 likufanele

likufanele

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 232 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 16:07

Raczej W10 bym brał tylko nie wiem czy w wersji Home jest opcja podłączania pulpitu zdalnego.

Nie ma. Zdalny pulpit tylko na Pro.

Edytowany przez likufanele, 31 marzec 2016 - 16:08.

• 0

#7 Macsch

Macsch

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 291 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 18:10

Osobiście nie kupowałbym tego typu oprogramowania z allegro.

https://bezprawnik.p...llegro-policja/
  • 0

#8 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2016 - 18:12

O no właśnie o tym czytałem niedawno.

• 0

#9 Piotr GRD

Piotr GRD

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 521 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 20:58

W rzeczywistości obecnie jest inaczej. Ale uważam, że powinien pojawić jakiś społeczny ruch, nacisk na to, aby zmienić prawo w tym zakresie i uznać systemy i programy komputerowe (i inne tym podobne) za produkty takie same jak każdy inny. Uważam, że powinienem mieć prawo system lub program przenieść z jednego urządzenia na drugie (np. kupując nowy komputer powinienem mieć swobodę, aby na starym system skasować i zainstalować ten sam na nowym, co nierzadko kończy się fiaskiem nawet, gdy tylko część podzespołów komputera jest zmieniana) lub też po znudzeniu się systemem lub programem odinstalować go u siebie i odsprzedać tak jak każdą inną rzecz.

Edytowany przez Piotr GRD, 31 marzec 2016 - 21:00.

• 0

#10 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2016 - 21:03

Uważam, że powinienem mieć prawo system lub program przenieść z jednego urządzenia na drugie (np. kupując nowy komputer powinienem mieć swobodę, aby na starym system skasować i zainstalować ten sam na nowym, co nierzadko kończy się fiaskiem nawet, gdy tylko część podzespołów komputera jest zmieniana) lub też po znudzeniu się systemem lub programem odinstalować go u siebie i odsprzedać tak jak każdą inną rzecz

Wymuszenie na MS że jeżeli chcą handlować na naszym rynku to muszą zmienić zapisy w EULA albo dostosować je do naszych wymagań.

Dodatkowo opcja wyrejestrowania urządzenia z danego sprzętu i odpięciu jej od użytkownika (imię, nazwisko, mail) dzięki czemu dana licencja/klucz staje się "czysta", bez historii i można ją normalnie sprzedać/opylić.

• 0

#11 strefapc

strefapc

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 608 postów
  • Firma:PHU StrefaPC
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wyszyński

Napisany 31 marzec 2016 - 21:06

W rzeczywistości obecnie jest inaczej. Ale uważam, że powinien pojawić jakiś społeczny ruch, nacisk na to, aby zmienić prawo w tym zakresie i uznać systemy i programy komputerowe (i inne tym podobne) za produkty takie same jak każdy inny. Uważam, że powinienem mieć prawo system lub program przenieść z jednego urządzenia na drugie (np. kupując nowy komputer powinienem mieć swobodę, aby na starym system skasować i zainstalować ten sam na nowym, co nierzadko kończy się fiaskiem nawet, gdy tylko część podzespołów komputera jest zmieniana) lub też po znudzeniu się systemem lub programem odinstalować go u siebie i odsprzedać tak jak każdą inną rzecz.

Ale teraz tak jest jak kupisz wersję BOX.

• 0

#12 Gość_Pokuć_*

Gość_Pokuć_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2016 - 21:10

Tylko ile ludzi kupuje wersje BOX za dość spore pieniądze a ile kupuje tańszą wersje OEM?

• 0

#13 kafi

kafi

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 3412 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 21:47

Tylko ile ludzi kupuje wersje BOX za dość spore pieniądze a ile kupuje tańszą wersje OEM?

Procentowo pewnie dokładnie tyle, ile kupuje bilety komunikacji miejskiej na okaziciela, a nie imienne.

Z jakiegoś powodu te umożliwiające swobodną rotację są droższe od tych limitowanych do "osoby" - czy to bilety, czy to licencje Windowsa.

• 0

#14 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2016 - 22:48

A znacie jakieś tanie sklepy gdzie kupię system Windows? 7, 8, 10? Raczej dowolny z tych bo i tak pójdzie upgrade.

Byłem u siebie w serwisie, ale cena dość zaporowa i nawet morelki mają taniej.

• 0

#15 wlodziu

wlodziu

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 289 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 22:51

A czy nie jest tak, że mając windows 7 i aktualizując go do w10 ma się tylko rok? Chyba lepiej od razu kupić w10, i tak czy tak kiedyś trzeba będzie przejść.

• 0

#16 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 31 marzec 2016 - 23:19

To ja to posypuje pieprzem w takim razie i zostaje z siódemką :)

Kupię chyba - http://www.komputron...snika.html#tab3

Będę miał z bani na kilka miesięcy. Później pewnie i tak sprzedam kompa i kupię coś mocniejszego.

• 0

#17 maniack

maniack

Weteran WHT

• WHT+
  • 668 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 08:14

.

Edytowany przez maniack, 09 wrzesień 2017 - 13:18.

• 0

#18 sylver74

sylver74

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 130 postów

Napisany 01 kwiecień 2016 - 08:55

@Kamikadze

może czegoś nie rozumiem, ale w linku który podałeś masz

Licencja sprzedawana tylko z komputerami Komputronik.

to chyba też nie za bardzo.

• 0

#19 strefapc

strefapc

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 608 postów
  • Firma:PHU StrefaPC
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wyszyński

Napisany 01 kwiecień 2016 - 09:02

@Kamikadze

Czy koniecznie potrzebujesz windowsa? Linux obecnie do standardowych zastosowań sprawdza się o wiele lepiej niż windows.

• 0

#20 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 01 kwiecień 2016 - 09:05

@Kamikadze

może czegoś nie rozumiem, ale w linku który podałeś masz

to chyba też nie za bardzo.

Późno było, nie doczytałem :)

@Kamikadze

Czy koniecznie potrzebujesz windowsa? Linux obecnie do standardowych zastosowań sprawdza się o wiele lepiej niż windows.

Tak bo komputer będzie wykorzystywany do pracy w ciągu dnia a po godzinach do gier. W CSGO raczej cienko będzie grać na linuxie :)

• 0

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników