Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej,

 

Przejrzałem wątki dot. OVH i webh na forum i nie znalazłem niczego, co pomogłoby mi w wyborze.

 

Chciałbym wziąć coś niedużego na teraz, co mógłbym w ciągu 6-12 miesięcy bez przenoszenia się do innego dostawcy po prostu poszerzyć.

 

Za 15zł/m-c:

- OVH - VPS SSD 1 - 1vCPU, 2GB ram

- webh - Linux VPS - Standard - 1vCPU, 1GB ram

 

Za 25-30zł/m-c:

- OVH - VPS SSD 1 - 1vCPU, 4GB ram

- webh - Linux VPS - Standard - 3vCPU, 4GB ram

 

Czy ktoś ma porównanie usług tych dwóch firm, jakości ich VPS-ów i byłby w stanie powiedzieć czy te 1vCPU vs 3vCPU zrobi dużą różnicę i warto przejść na webh?

 

Cenowo wychodzi właściwie na to samo i nieszczególnie wiem co wybrać, a jedynym minusem webh jaki przyszedł mi do głowy jest to, że nie jest tak dużym graczem jak OVH - a Ci z kolei z mojego doświadczenia potrafią zapobiegawczo ubić Ci serwer jak tylko zobaczą spore zużycie teoretycznie opłaconych zasobów.

Edytowano przez biphobe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od prawie 2 lat mam dwa serwery VPS w OVH jeden SSD i jeden Cloud - nie mam z nimi najmniejszych problemów dlatego polecam, zastanów się czy nie warto za 39 brutto zakupić VPS Cloud

Co do CPU musisz porównać na jakich fizycznie procesorach to pracuje nie wiem nic o webh ale OVH piszę że są to Xeon E5 v3 @ 3.1GHz

Też ważna sprawa co chcesz tam uruchomić, jeśli coś co może przyciągnąć DDoS to raczej OVH Cloud które ma ochronę w pakiecie...

Edytowano przez filip_b (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też ważna sprawa co chcesz tam uruchomić, jeśli coś co może przyciągnąć DDoS to raczej OVH Cloud które ma ochronę w pakiecie...

 

SSD też mają w pakiecie anty ddos.

 

Ogólnie różnica jest zasadnicza, webh nie mają ochrony przeciw DDoS, a OVH już tak. Wiem bo sam pytałem i z tego właśnie powodu będę brał OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@biphope, zauważ różnice wirtualizacji tych vps-ów. OpenVZ - webh.pl, KvmOpenStack - ovh.pl. Plus na korzyść OVH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Voti - nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, faktycznie ważna rzecz.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, wybieram więc OVH. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup usługę w OVH VPS CLOUD ze względu na to że od tego pakietu masz Anty DDOS PRO a nie jak na SSD słabszą ochronę jak i parametry są lepsze.

A co do wirtualizacji to również OVH wygrywa.

 

Webh nadaje się tylko pod małe zaplecze dla jakiegoś projektu ponieważ mają słaba ochronę ewentualnie można pokusić się o jakąś mała stronkę z CloudFlare.

Edytowano przez #Gremsonkowy# (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to stary temat, ale z nudów dzisiaj rano szukam różnych tematów i jestem zaskoczony takimi pozytywnymi opiniami na temat OVH, na którym tyle razy się przejechałem. OVH jest spoko, do momentu kiedy nie potrzebujemy supportu. Tutaj leży. Mam VPS w OVH, mam też w webh, a nawet w hitme. W hitcie jeszcze nie potrzebowałem korzystać z supportu, w webh miałem okazję ich sprawdzić gdy mi się plesk sam z siebie zaktualizował przy wyłączonych aktualizacjach i zrypał całą pocztę (same błędy), backup moment przywrócony. Oczywiście nie przez administrację webh, tylko przeze mnie. Oni wytłumaczyli mi tylko krok po kroku co mam zrobić. Jeśli mam porównywać możliwości serwerów, to za tę samą kasę dostaję więcej mocy obliczeniowej w WebH. Nie mam za to a-DDoSa. A od czego jest CloudFlare? Puszczam pierwszą domenę przez rekord A na mój serwer, a potem przez CloudFlare Free i po sprawie. Do tego tylko reverse DNS u operatora domeny.

Edytowano przez ssdcloud (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to stary temat, ale z nudów dzisiaj rano szukam różnych tematów i jestem zaskoczony takimi pozytywnymi opiniami na temat OVH, na którym tyle razy się przejechałem. OVH jest spoko, do momentu kiedy nie potrzebujemy supportu. Tutaj leży. Mam VPS w OVH, mam też w webh, a nawet w hitme. W hitcie jeszcze nie potrzebowałem korzystać z supportu, w webh miałem okazję ich sprawdzić gdy mi się plesk sam z siebie zaktualizował przy wyłączonych aktualizacjach i zrypał całą pocztę (same błędy), backup moment przywrócony. Oczywiście nie przez administrację webh, tylko przeze mnie. Oni wytłumaczyli mi tylko krok po kroku co mam zrobić. Jeśli mam porównywać możliwości serwerów, to za tę samą kasę dostaję więcej mocy obliczeniowej w WebH. Nie mam za to a-DDoSa. A od czego jest CloudFlare? Puszczam pierwszą domenę przez rekord A na mój serwer, a potem przez CloudFlare Free i po sprawie. Do tego tylko reverse DNS u operatora domeny.

 

CF też nie jest rozwiązaniem gdy masz pocztę na tym samym serwerze co i usługi które chcesz chronić i zawsze jest http://www.crimeflare.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×