Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pierwszy dedyk

Pierwszy dedyk serwer dedykowany kei

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

Pierwszy dedyk

#1 swieczkos

swieczkos

Czasami na forum

• Użytkownicy
  • 27 postów

Napisany 27 luty 2016 - 13:07

Witam,

Mam kilka stron internetowych. Jest forum dyskusyjne phpbb z dużą ilością załączników, jest kilka stron na wordpressie. Do tej pory strony stoją na zwykłych hostingach współdzielonych - w sumie 3 różnych.
Wordpress niestety chodzi tak sobie. Na jednych wolniej, na innych szybciej. Najgorzej jest od strony panelu admina, który muli.

Czy rozsądną jest przesiadka na jakiś prosty serwer dedykowany? Przy 3 hostingach koszt miesięczny wyjdzie podobny, więc to kwestia decyzji i tego czy warto. Mam na myśli np. jakiś serwer z kei.pl z wyprzedaży https://www.kei.pl/serwery-dedykowane

• 0

#2 N0Name

N0Name

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 849 postów
  • Firma:STYL-SPORT.pl
  • Imię:Szymon

Napisany 27 luty 2016 - 13:15

Wszystko w zależności jaki ruch masz na stronie, po co odrazu pchać się w dedyka być może wystarczy VPS z DA gdzie praktycznie wszystko sam zrobisz. Zauważ że w kei masz opłate instalacyjną no i żeby płacić 1zł za instalacje musiałbyś byc wykupić serwer na 1 rok minimum. Przy mocniejszym VPsie z DA wydasz znacznie mniej.

Edytowany przez N0Name, 27 luty 2016 - 13:17.

• 0

#3 Westbam

Westbam

WHT PRO!

• WHT Pro
  • 972 postów
  • Firma:Może kiedyś...
  • Imię:Damian

Napisany 27 luty 2016 - 13:45

VPS wystarczy..

(chyba że faktycznie strony mają ogromne wzięcie)

• 0

#4 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 28 luty 2016 - 02:03

VPS to w pewnym stopniu ograniczenie lecz dedyk ma to do siebie że potrzebujesz gdzieś trzymać backup. Zdania są oczywiście podzielone. Mimo wszystko moim skromnym słowem najwydajniej będzie na własnej maszynie a i ceny nie są obecnie z kosmosu. Wszystko zależy od tego na ile ogarniesz konfigurację bo czy dedyk czy VPS nie jest gotowym rozwiązaniem.

• 0

#5 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 28 luty 2016 - 02:26

VPS to w pewnym stopniu ograniczenie lecz dedyk ma to do siebie że potrzebujesz gdzieś trzymać backup. Zdania są oczywiście podzielone. Mimo wszystko moim skromnym słowem najwydajniej będzie na własnej maszynie a i ceny nie są obecnie z kosmosu. Wszystko zależy od tego na ile ogarniesz konfigurację bo czy dedyk czy VPS nie jest gotowym rozwiązaniem.

Na VPSie nie trzeba robić backupu? :)

Nawet na shared hostingu warto robić backup dla własnego dobra.

• 0

#6 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 28 luty 2016 - 02:35

Na VPSie nie trzeba robić backupu? :)

Nawet na shared hostingu warto robić backup dla własnego dobra.

Większość rozgarniętych firm oferujących VPS-y ma backup w cenie na oddzielnej lokalizacji. Więc nie ma potrzeby dłubania na własna rękę. Nie mam na myśli firm utrzymujących się z przedszkola gdzie zasoby są podzielona w skali 100% + 500%. W takim przypadku o którym wspomniałem cena VPS-a prawie odpowiada cenie dedyka więc warto brać pod uwagę bardziej szlachetne rozwiązania jak coś za 15 ,30 czy nawet 40zł miesięcznie.

• 0

#7 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 28 luty 2016 - 12:18

Większość rozgarniętych firm oferujących VPS-y ma backup w cenie na oddzielnej lokalizacji. Więc nie ma potrzeby dłubania na własna rękę. Nie mam na myśli firm utrzymujących się z przedszkola gdzie zasoby są podzielona w skali 100% + 500%. W takim przypadku o którym wspomniałem cena VPS-a prawie odpowiada cenie dedyka więc warto brać pod uwagę bardziej szlachetne rozwiązania jak coś za 15 ,30 czy nawet 40zł miesięcznie.

Tak tylko nie ma gwarancji że np. backup jest ok, że backup to nie jest dla nich na wypadek awarii i robią całościowy zamiast pojedynczych VMek itp. Support może ci w końcu odmówić np. 5tego przywracania danych bo w tym backupie nie ma tego pliczku, który ktoś szuka. I taki hosting później wydaje więcej pieniędzy na osobę do obsługi takiego klienta niż sama VMka jest warta ;)

Ja nawet na VPSach czy WWW mam na dysku kopie plików bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Albo jakaś dłuższa awaria i support przestanie odpisywać - może i tak być. W tedy nie ma szans ani na backup ani na serwer.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: serwer dedykowany, kei

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników