Skocz do zawartości
czunkara

[DA] Po dodaniu użytkownika muszę zrestartować VPS, bo nie wyświetla jego domeny

Polecane posty

Witam wszystkich i na wstępie chciałbym się przywitać :-)

 

Moi drodzy, mam pewien problem.

 

Kupiłem sobie jakiś czas temu w SLDC vps'a z directadmin. Wszystko stoi na Debian 7 x64.

 

Otóż problem polega na tym, że po zainstalowaniu DA, podpięciu głównej domeny (dajmy na to xxxcccsss.pl), w sekcji dns pojawia się już skonfigurowane ns1.xxxcccsss.pl i ns2.xxxcccsss.pl. Ok, dodałem domenę, wpisuję w przeglądarce xxxcccsss.pl i nie można wyświetlić strony. Zrestartowałem VPS'a i zaczytało stronę (standardowo "Welcome to the home of...")

 

Ok, domena działa, dns ustawione jak być powinne itp, widać witrynę w internecie. W swoim DA chcę podpiąć następną domenę i znów to samo... widać ją dopiero po restarcie, i to też nie od razu (trzeba chwilę odczekać).

 

Druga sprawa - dodaję użytkownika przez panel resellera, dodaję mu domenę w postaci nazwausera.xxxcccsss.pl i problem z widocznością jego domeny jest identyczny. Tam wyskakuje jeszcze błąd z quote, ale czytałem, że w sldc to norma.

 

Po utworzeniu konta usera pokazuje się komunikat

 

 

 

User fgsdfgsdfg created

Details

Unix User created successfully

Error with system Quotas
setquota: Mountpoint (or device) / not found or has no quota enabled. setquota: Not all specified mountpoints are using quota.
Debug Guide
User's data directory created successfully
Domains directory created successfully
Domains directory created successfully in user's home

Domain Created Successfully

 

Dodam, że w DA w sekcji admina w sekcji DNS, wszystkie domeny mają ustawione rekordy ns na ns1.xxxcccsss.pl i ns2.xxxcccsss.pl, typy A na ip serwera itp.

 

 

Poradźcie koledzy co zrobić, bo restart vps'a za każdym dodaniem nowego usera czy nowej domeny raczej mija się z celem.

 

 

 

Apache 2.4.18 Running DirectAdmin 1.50.0 Running Exim 4.80.1 Running MySQL 5.6.12 Running Named 9.8.4 Running sshd Running dovecot 2.2.21 (5345f22) Running pure-ftpd 1.0.42 Running Php 5.5.32 Installed

 

Z góry dziękuję za pomoc. Nie martwcie się, nie będzie to kolejny "Hostink - kszak", jakich w dawnych czasach można było spotkać wiele w naszym kraju. VPS'ik czysto hobbystyczny, do podziału z kilkoma kumplami.

 

 

Aha - ta domena xxxcccsss.pl to oczywiście nie istnieje, została podana dla przykładu. Inna domena jest podpięta, ale nie chcę robić spamu, dlatego podałem taką.

Edytowano przez czunkara (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Daj mu chwilę i poczekaj cierpliwie. DNSy to też nie jest 10 sekund i zmienione. To musi chwilę trwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Behemoth, czytałem ten wątek na helpie da. Niestety

 

 

 

If you're running a VPS with a "simfs" file system, quotas usually cannot be enabled with normal means.

 

 

Debian GNU/Linux comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY, to the extent

permitted by applicable law.
Last login: Tue Feb 23 19:37:19 2016 from 94.40.92.1
root@defaultvps:~# df -h
Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on
/dev/simfs 100G 2.8G 98G 3% /
none 1.0G 4.0K 1.0G 1% /dev
none 205M 68K 205M 1% /run
none 5.0M 0 5.0M 0% /run/lock
none 410M 24K 410M 1% /run/shm
none 100M 0 100M 0% /run/user
root@defaultvps:~#

więc quoty sobie chwilowo odpuszczam. Na razie walczę z tymi domenami.

 

 

Mam hosting w cal.pl i tam jak dodaję domenę, to wydaje mi się, że jest ona od razu widoczna. Może mam mylne wrażenie.

 

Spróbuję dodać domenę i nie restartowć vps'a. Może faktycznie macie rację. Dam znać po południu jak sytuacja.

 

Póki co, serdeczne dzięki za pomoc :-) I jeśli ktoś ma kolejne pomysły, proszę pisać :-)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś jest nie tak. Dodałem nowego usera z domeną w formacie "nazwausera.xxxcccsss.pl" wczoraj i nic, nie widać go było. Pomógł restart VPS'a.

 

Myślałem, że zadziała:

 

 

service bind9 reload

service bind9 restart

service named reload

service named restart

 

ale niestety nie zadziałało. Pomógł dopiero całkowity reboot.

 

Zmieniłem też u rejestratora dns innej wcześniej zakupionej domeny. Domenę podpiąłem w DA, poczekałem też z pół dnia no i zacząłem ją widzieć dopiero po restarcie VPS.

 

Już sam nie wiem, co robić. Od tygodnia siedzę i czytam googla i nic :-( ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

A pinguje domena na Twoim IP? Jak tak to restart apache i zmień lokalnie DNS na google (8.8.8.8, 8.8.4.4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena pinguje na moim IP.

 

Spróbuję z tymi dns'ami od googla. O efektach poinformuję.

 

Wielkie dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×