Skocz do zawartości

Zdjęcie

Autorski CMS Panel hostingowy / bilingowy

Autorski CMS Panel hostingowy / bilingowy vestacp panel CMS

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
100 odpowiedzi na ten temat

Autorski CMS Panel hostingowy / bilingowy

#1 Lindsey

Lindsey

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisany 17 luty 2016 - 18:07

Autorski CMS do zarządzania klientami i hostingiem półautomatyczny gdyż nie potrzebna mi pełna automatyzacja :) 

Z poziomu panelu można dodawać usługi które pojawią się na stronie głównej , wszystko spięte przez API z VestaCP , działa to na AngularJS więc bez przeładowania (SPA) :) 

W panelu użytkownika jeszcze dojdzie kilka opcji , dodawanie domen edycja danych, dodawanie zadań cron i być może edycja DNS ale to opcjonalnie nie chce dawać użytkownikom za dużo ;)

Co sądzicie ?

6P1rt6s.jpg

ZXDGzuy.png

JvQrzPd.png

ztuB9Pl.png

DlJg0XS.png

lTy3GCd.png

Z02nHz2.png8pyn1yl.png

26YUrZx.pngEmfC5OF.png2ANOI8p.png7llupBb.png

#2 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2366 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 17 luty 2016 - 18:19

Cóż! Brawo i szacunek za pójście w kierunku z dala od DA.

#3 Gość_Spoofy_*

Gość_Spoofy_*
  • Goście

Napisany 17 luty 2016 - 19:01

Fajny CMS'ik, ładny template i wszystko fajne... prócz jednego...

czemu VestaCP?! Przecież (IMHO) to nie nadaje się do mass hostingu i biznesu...

#4 Lindsey

Lindsey

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisany 17 luty 2016 - 19:10

@Spoofy czemu tak twierdzisz ? 

Lepsze to niż DA , może gorsze niż plesk ale na pleska skoda mi kasy, wykonuję strony wizytówki i aplikacje webowe i oferuje przy tym hosting, user nawet nie wie z czego korzysta ;) Ma ładny panel i jest zadowolony :) 

Co w takim razie polecasz zamiast vesty ? :D

#5 Gość_Spoofy_*

Gość_Spoofy_*
  • Goście

Napisany 18 luty 2016 - 00:23

Lepsze to niż DA , może gorsze niż plesk ale na pleska skoda mi kasy, wykonuję strony wizytówki i aplikacje webowe i oferuje przy tym hosting, user nawet nie wie z czego korzysta ;) Ma ładny panel i jest zadowolony :)

Co w takim razie polecasz zamiast vesty ? :D

A bardzo ładne robisz te "strony wizytówki i aplikacje" bo mi się podoba :)

Z tych screen'ów widać że nie przesadzone, ale świeże, minimalistyczne, ładnie dobrane kolorystycznie i układ też fajny :)

Co bym polecał? Hmm.. niewiem, może ISPConfig? Pod ISPConfig'a to sam chętnie taki template bym od Ciebie kupił :)

Generalnie ISPConfig przyjął się na rynku jako darmowa alternatywa do Cpanel'u albo DirectAdmin'a, zaś Vesta to stosunkowo nowy twór, raczej dla posiadaczy VPS'ów na których za dużo nie postawisz - nie tyle co na biznes.

CentOS panel to też jak Vesta więc w to bym się nie pchał. Może udałoby Ci się coś ładnego sklecić na bootstrapie do jakiegoś *awsome* "gejmingowego" panelu na bootstrapie to by gimby od Ciebie kupowały - ale z tego kokosów nie zarobisz.

Ostatnio znów szukałem alternatyw i znalazłem coś ciekawego, w c napisanego i nowego a na pierwszy rzut oka przyzwoicie działającego. Ciekawy projekt komercyjny (nie drogi) a dobrze prowadzony. Może jak wyjdzie z fazy testów to zaczną ludzie o to pytać i osiągnie popularność? Nie wiem czy to ma jakieś API ale sam się temu przyjrzę jak znajdę linka w czeluściach mych zakładek - wtedy na pewno nie zapomnę Ci podesłać, bo to może być coś ciekawego ;)

W każdym razie nie wiem jak to co zrobiłeś działa ale wygląda jak dla mnie bardzo fajnie i życzę Ci żebyś dalej trzymał ten poziom bo idziesz w naprawdę dobrym kierunku :).

Pozdrawiam.

P.S. Tylko mniej grafiki z google next time :D

Edytowany przez Spoofy, 18 luty 2016 - 00:24.

#6 Lindsey

Lindsey

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisany 18 luty 2016 - 09:44

W obecnej chwili IPS Config nie wchodzi w grę, ma beznadziejne API ;) System jeszcze nie nadaje się do masowego użytku, np obecnie klient może zamówić np kilka kont hostingowych ale docelowo wszystko działa przy jednym zamówieniu na hosting. W planach jest jeszcze dodanie właśnie opcji kilku zamówień, ale ważniejszą opcją jest integracja z VPS na OpenStack ;) aby klient mógł przeinstalowywać i restartować serwer z panelu :D

Jeśli jesteś ciekaw jak to działa to zapraszam na PW. :) 

#7 Gość_nrm_*

Gość_nrm_*
  • Goście

Napisany 18 luty 2016 - 10:52

Lepsze to niż DA 

Niby w czym?

#8 Gość_Spoofy_*

Gość_Spoofy_*
  • Goście

Napisany 18 luty 2016 - 11:05

Eh... DA to standard... tańsze to to niż cpanel i niekiedy lepiej działające.. plesk, DA, cpanel to akurat mają wypracowaną pozycję na rynku i to kwestia gustu. Ja tam przypominam sobie obecnie DA i mimo że templatka domyślna jest z wcześniejszej ery to też mi się podoba działanie i prostota w której jak coś się spier... to wiadomo gdzie i szybko wszystko można naprawić. Ale właśnie to tylko kwestia gustu ;)

Edytowany przez Spoofy, 18 luty 2016 - 11:05.

#9 RafoX

RafoX

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1433 postów
  • Imię:Rafał

Napisany 18 luty 2016 - 12:11

Podeślij mi fotki na pw bo tu mi się zdjęcia nie ładują :)

#10 is_wm

is_wm

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 939 postów

Napisany 18 luty 2016 - 12:19

"lepsze od DA, gorsze od plesk" - nowy wymiar matematyki gdzie 1 jest większe od 2 i mniejsze niż 0 ;)

#11 Lindsey

Lindsey

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisany 18 luty 2016 - 17:14

@up DA zatrzymał się w rozwoju ma słabe API i tyle w temacie , Vesta jest rozwijana na bieżąco i coraz więcej ludzi z niej korzysta a IPS Config ... jego API to dno dlatego wybrałem Vestę :D

#12 Gość_Spoofy_*

Gość_Spoofy_*
  • Goście

Napisany 18 luty 2016 - 22:15

Takie ładne to co zrobiłeś, tylko szkoda że na tej Veście :(

Znajdę Ci sensowną alternatywę i musisz zrobić templatkę pod nią inaczej zaszlachtuję Cię, wyrwę oczy i zabiorę myszkę żebyś czegoś tak ładnego jak to wyżej nie zrobił do Vesty nigdy więcej! Oo! ;)

#13 is_wm

is_wm

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 939 postów

Napisany 19 luty 2016 - 09:14

@up DA zatrzymał się w rozwoju

I chwała mu za to. Stabilność w tej branży to podstawa, czego nie można powiedzieć o kombajnie - cpanelu, który ma milion plików konfiguracyjnych, co drugi dzień krytyczną aktualizację i potrafi sam z siebie wysypać serwer. DA jest przewidywalne, proste w obsłudze (zarówno od usera, jak i admina) i... tyle, niczego więcej nie trzeba :)

#14 Lindsey

Lindsey

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisany 19 luty 2016 - 12:24

Może zrobię port do np ... DA, ale to już w zależności czy było by zainteresowanie na taki produkt. ISP Config nie wchodzi w grę. 

Dajcie znać czy chcielibyście takie coś na DA  :lol:

#15 is_wm

is_wm

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 939 postów

Napisany 19 luty 2016 - 12:38

Nie lepiej zrobić po prostu skina z prawdziwego zdarzenia? Mało ich jest...

#16 RafoX

RafoX

Weteran WHT

• WHT Pro
  • 1433 postów
  • Imię:Rafał

Napisany 19 luty 2016 - 12:52

Może zrobię port do np ... DA, ale to już w zależności czy było by zainteresowanie na taki produkt. ISP Config nie wchodzi w grę. 

Dajcie znać czy chcielibyście takie coś na DA  :lol:

No proste że się przyda ;)

#17 Gość_mariaczi_*

Gość_mariaczi_*
  • Goście

Napisany 19 luty 2016 - 23:31

Jako, że dyskusja o panelach wynikła, przypadkowo wpadł mi w ręce Ajenti (ajenti.org) Admin Panel. Ktoś w Was używał/korzysta?

#18 Lindsey

Lindsey

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisany 20 luty 2016 - 00:44

@up, załóż osobny temat odnośnie dyskusji na temat w/w panelu, nijak ma się do tematu.

#19 mcbarlo

mcbarlo

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 517 postów
  • Firma:IntegraDesign
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Barczyk

Napisany 21 luty 2016 - 13:31

Byłem nastawiony sceptycznie do Vesty, ale kilku klientów tego używa. Sam też na swoje mniejsze usługi zainstalowałem i działa bez problemu. Jak dla mnie to nie jest zły wybór i popieram autora. Jak dla mnie migracja na DA nie jest w ogóle konieczna.

Kiedy produkt będzie gotowy do obejrzenia? Może jakieś live demo?

#20 Lindsey

Lindsey

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisany 21 luty 2016 - 15:43

nmYy2mR.png

Dodałem jeszcze edycje danych klienta ;) 

@up jeśli chcesz zobaczyć jak to działa w praktyce to zapraszam na PW :)

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: vestacp, panel, CMS

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników