Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Jakiego systemu używasz na serwerze?

Jakiego systemu używasz na serwerze?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego systemu używasz na serwerze?

    • Linux
      39
    • *BSD
      5
    • Windows
      5
    • Inny - jaki?
      1


Polecane posty

Aż mi się przypomniała sytuacja jak musiałem aktywować Windows Server dla szkoły.

Dzwonimy na infolinię M$, pani ładnie mówi "serwery nam się zawiesiły, proszę zadzwonić za pół godziny".

No to ponownie za pół godziny się kontaktujemy, "proszę zaczekać jeszcze pół godziny, serwery się jeszcze restartują". :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

8 serwerów na debianie (w tym jedne proxmox / debian)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony to Gentoo, ale przez brak wsparcia dla wielu popularnych aplikacji jednak najwięcej mam CentOS-ów i Debianów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Centos jest bardzo fajny.nie uważałem tego systemu do puki go nie poznałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Dziwna ta ankieta. Linux to zbyt ogólne, bo Linux to nie system - Linux to kernel. Dystrybucja i jej narzędzia to "system". Ew. GNU/Linux to OS - wiem jestem głupi i się czepiam ale to szkoła Pana R.S. :).

 

Nawet branch'e dystrybucji ostatnio diametralnie się różnią - Wheezy od Jessie - zupełnie inna bajka, CentOS/RH 6 a 7 - to samo, więc taka ankieta nie ma większego sensu :)
Wiadomo że wszędzie najszybciej się stawia i najmniej problemów powoduje Linux.

 

 

Szczerze to używam wszystkie (i tego czego nie ma w tej ankiecie) poza $hitdowsem (nie potrzebuję AD). Tylko ubolewam że fBSD jakoś dawno nie ruszałem pod coś konkretnego, a szkoda.

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko Debian Testing. Żadna inna dystrybucja mi nie odpowiada, a o innych OSach nawet się nie wypowiadam... ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Ja wyznaję Slackware - kilkadziesiąt serwerów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Nie wierzyłem polskiej wiki i aż sprawdziłem na oficjalnej stronie slackware.com

NJOXclG.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzyłem polskiej wiki i aż sprawdziłem na oficjalnej stronie slackware.com

NJOXclG.png

 

To podobnie jak ostatnio klient mi do szafy wkłada serwery a na pokładzie panel blueonyx też nie wierzyłem a on dalej jest rozwijany ;)

 

http://www.blueonyx.it/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Nie wierzyłem polskiej wiki i aż sprawdziłem na oficjalnej stronie slackware.com

NJOXclG.png

Eeeetam. To jeszcze zajrzyj do zakladki Security. To, ze milowe wydania wychodzą co 2-3 lata nie znaczy, ze system jest zły, jak dla mnie to najbardziej uporządkowany system z wszystkich :) Nie lubie automatów, które robią wszystko co chce zrobić (a czasem więcej ;) za mnie. Ale mojego zdania nie bierzcie pod uwagę - na serwerach pocztowych używam Qmaila :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

W żaden sposób nie chciałem zanegować tego distro. Swego czasu również używałem, ale to była wtedy wersja 6 czy 7. Potrafił się naprawdę spory bałagan z paczkami zrobić. To co mnie zastanowiło, to na ile są aktualne wersje softu w Slackware jeśli data wydania jest tak odległa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Qmail jest super , co chcesz??

 

Ja to wiem i Ty to wiesz. To już jest nas dwóch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

W żaden sposób nie chciałem zanegować tego distro. Swego czasu również używałem, ale to była wtedy wersja 6 czy 7. Potrafił się naprawdę spory bałagan z paczkami zrobić. To co mnie zastanowiło, to na ile są aktualne wersje softu w Slackware jeśli data wydania jest tak odległa.

Pamietaj, ze to wydanie stabilne, potem masz gałąź -current, która jest uaktualniana na bieżąco. Ja i tak mam na tyle dużo własnych paczów we wszystkich najważniejszych softach, że tak naprawdę paczek używam najmniej jak się da. Dlatego w moim odczuciu wszystkie managery są mi średnio przydatne - tylko core systemu i najważniejsze biblioteki, reszta łatana z palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×