Skocz do zawartości
Mduiuw

Mintshost kvm instalacja z ISO.

Polecane posty

Witam, chciałbym dowiedzieć się jak wygląda instalacja z iso w MH. Jestem w stanie samodzielnie to wykonać, czy może wysyłam im iso i oni to instalują? Instalacja win7 na własnej licencji nie byłaby problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zależy od licencji windows 7.

Jeżeli jest przypisane do komputera to nie zainstalujesz.

 

Z tego co wiem nie jest to kvm z instalacją własną z iso (hvm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij wysłać im również pocztą naklejki z kluczem licencji, żeby nakleili na serwer. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Niewiem jak w minthost, ale u innych kupując VPS KVM/XEN (oczywiście z dobrym supportem) nie ma najmniejszego problemu z zamontowaniem .iso .

Oczywiście jeżeli chcesz, jestem w stanie przedstawić Ci taką ofertę serwera KVM w dobrej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

MIntShost to krzak nie ma żadnego panelu zarządzania do KVM + do tego suport marny żeby przeinstalować system albo zainstalować nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzak, bo nie ma panelu?

Krzakiem określa się podmioty, które świadczą usługi bez zarejestrowanej DG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Krzak, bo nie ma panelu?

Krzakiem określa się podmioty, które świadczą usługi bez zarejestrowanej DG.

 

Jeżeli to szpila w moją stronę to odpowiem że reprezentuję jedną z ciekawszych firm która na polskim rynku istnieje dobre 8 lat ;-) Informacje na PW.

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Nie Spoofy, nie w Twoją stronę :).

Zerknij na post nad moim:)

 

A to przepraszam ;)

Oczywiście, problem "firemek" które działają jako spółki pod kogoś innego to plaga w szczególności na szeroko pojętym zachodzie i trzeba z tym walczyć.

 

No i mimo pewnych wad to trzeba oddać że MintHost zgarnął w swoim czasie ładną część rynku oferując ciekawe VPS'y na OpenVZ, więc na pewno nie jest to aż taki "krzak". IMHO po prostu dla bardziej wymagających którzy potrzebują KVM/XEN mam lepszą ofertę, ot co.

 

P.S. : Nie pisze się "suport" tylko dwa razy "p" jak już chcemy korzystać z inglisza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

MIntShost to krzak nie ma żadnego panelu zarządzania do KVM + do tego suport marny żeby przeinstalować system albo zainstalować nowy

 

Serwer ma działać a nie reinstalujesz go 3 razy dziennie bo masz taki kaprys. Później support nie odpisuje bo jakiś admin na dyżurze jest zajęty reinstalowaniem 5 raz jednej osobie systemu.

 

Mam serwer w sys-com dobre kilka lat bez żadnego panelu i nie ma z tym problemu. Jak mi Miłosz uruchomił tak stoi i nie muszę nic grzebać w panelu czy reinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer ma działać a nie reinstalujesz go 3 razy dziennie bo masz taki kaprys. Później support nie odpisuje bo jakiś admin na dyżurze jest zajęty reinstalowaniem 5 raz jednej osobie systemu.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale właśnie podałeś argument za tym żeby właśnie jakiś panel był dostępny dla zwykłego usera... ;)

 

Mam serwer w sys-com dobre kilka lat bez żadnego panelu i nie ma z tym problemu. Jak mi Miłosz uruchomił tak stoi i nie muszę nic grzebać w panelu czy reinstalować.

Póki nic się nie dzieje to faktycznie - panel jest średnio potrzebny. Dopiero jak jest jakaś problem i trzeba w trybie pilnym zresetować serwer czy dostać się do konsoli odzyskiwania to się okazuje jak bardzo panel się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobra to teraz MH kupi jakiś panel do kvm i wrzuci koszty w cenę produktu. Co ty na to? Zamiast 30zł zapłacisz 50zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra to teraz MH kupi jakiś panel do kvm i wrzuci koszty w cenę produktu. Co ty na to? Zamiast 30zł zapłacisz 50zł?

 

Mi osobiście to zwisa, bo z usług MH raczej nigdy nie skorzystam. Może jakby podnieśli cenę to pozbyli się trochę gimbazy z timspikami i majnkraftami. Serwery by lepiej pracowały, łącza odpoczęły - generalnie wszystkim wyszło by to na dobre... Jestem za...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MIntShost to krzak nie ma żadnego panelu zarządzania do KVM + do tego suport marny żeby przeinstalować system albo zainstalować nowy

 

Wszystkie serwery kvm realizowane w ciągu ostatnich 6 miesięcy mają dostęp do panelu gdzie można zarządzać serwerem i wykonać reinstalacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodali informacje:

"Na życzenie klienta jest możliwość zainstalowania systemu z dowolnego ISO!"

 

 

 

Wszystkie serwery kvm realizowane w ciągu ostatnich 6 miesięcy mają dostęp do panelu gdzie można zarządzać serwerem i wykonać reinstalacje.

 

A co z pozostałymi? Przewidziane wdrożenie panelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Mi osobiście to zwisa, bo z usług MH raczej nigdy nie skorzystam. Może jakby podnieśli cenę to pozbyli się trochę gimbazy z timspikami i majnkraftami. Serwery by lepiej pracowały, łącza odpoczęły - generalnie wszystkim wyszło by to na dobre... Jestem za... ;)

 

To po co się wypowiadasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To po co się wypowiadasz?

Nie bądź już takim strażnikiem teksasu minthosta;) nie każdy musi podzielać Twoją opinie i nie każdy musi mieć takie same zapotrzebowanie jak Ty - są ludzie którzy potrzebują często instalować system i nie, nie są z tego powodu od Ciebie gorsi. Przypominam także że jesteśmy na forum dyskusyjnym więc nie wiem czemu w tak infantylny sposób chcesz zawężać drogę dyskusji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie bądź już takim strażnikiem teksasu minthosta;) nie każdy musi podzielać Twoją opinie i nie każdy musi mieć takie same zapotrzebowanie jak Ty - są ludzie którzy potrzebują często instalować system i nie, nie są z tego powodu od Ciebie gorsi. Przypominam także że jesteśmy na forum dyskusyjnym więc nie wiem czemu w tak infantylny sposób chcesz zawężać drogę dyskusji.

 

 

No dobrze, ale jeżeli nie robię i nie mam zamiaru robić zakupów w tesco to nie krytykuję ich za to że nie ma w sklepie wózków tylko koszyki. ;)

 

Może przesadziłem. Przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×