Skocz do zawartości
Gość Filip Nowacki

2 serwery OVH VPS SSD 1

Polecane posty

Gość Filip Nowacki

Planuję niedługo otworzyć aplikację www i zastanawiam się nad infrastrukturą. Wpadłem na pomysł by zastosować na start 2 serwery VPS SSD 1 od OVH.

Jeden pod bazę danych a drugi pod phpa i apache2. Czy takie rozwiązanie będzie optymalne?

Będę miał po 2gb ram na bazę danych i php/apache.

Edytowano przez Filipsiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie! Sam od niedawna stosuję podobne rozwiązanie i jestem zadowolony z oferty Cloud od OVH.

 

Pamiętaj tylko, aby zakupić VPS-SSD z oferty Cloud (https://www.ovh.pl/cloud/instances/ -> Dostępne również w ofercie OVH Cloud [+]), a nie VPS (cena taka sama), jest różnica w jakości działania i dostępnych funkcjonalnościach.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

@Desavil faktycznie, dzięki!

 

Możesz powiedzieć coś o osiągach takiego rozwiązania? Ile wytrzymuje requestów/s?

Wiadomo, że appka appce nierówna ale mniej więcej można porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, ale bez problemu działa na takich dwóch cloudach za 12 zł DA + MySQL (DA na jednym, MySQL na drugim) + stosuję dodatkowo zewnętrzne dyski "High Speed Volume".

 

Największy serwis jaki tam stoi ma ok. 800 użytkowników online (wg. Google Analytics, to różnego rodzaju dodatki na strony internetowe), kilka PHP-Fusion, fora. Ile requestów, trudno mi teraz powiedzieć.

 

Obciążenie CPU na cloud z DA nie przekracza 50%, a z MySQL się nudzi. :D

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

A powiedz mi, jak wygląda płacenie za tego clouda bo widzę, że w grę wchodzi tylko karta kredytowa. Nie posiadam takiej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje, doładowujesz konto "pre-paid" za bodajże 150 zł netto i za to kupujesz co tam chcesz w Cloud, a druga opcja to podpięcie konta PayPal i ściąga z niego tyle ile faktycznie kupujesz.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Okej dzięki. To będę musiał poszukać obejścia tej karty przez paypala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Debetową też można płacić. W ogóle prawie zawsze tam, gdzie można kredytową, można też debetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć, ale bez problemu działa na takich dwóch cloudach za 12 zł DA ... :D

Płacisz 12 za 1/mc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, że zrobi. W przypadku, gdy nie ma dużego ruchu z wykorzystaniem aplikacji został zbudowany. Więcej ruchu i bazy danych, po prostu zwiększyć RAM i zasoby procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płacisz 12 za 1/mc ?

 

Zgadza się, 12 zł netto miesięcznie za 1 cloud.

 

w8mga.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Naprowadźcie mnie bo chyba coś robię źle. Wchodzę w "Moje konto OVH", klikam zasil i podaję 150 PLN po czym otrzymuję komunikat: Wystąpił błąd. Przepraszamy za kłopot. (You cannot go over the ceiling for this country) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tutaj.

Wchodzisz w panelu manager w zakładkę "Cloud", następnie dajesz "Utwórz nowy projekt" i masz w opcjach projektu wybór "Sposób płatności" i tam wybierasz, że doładowanie czy jakoś tak (nie wiem, bo mam podpiętego PayPal i się nie wyświetla) i wygeneruje Ci system fakturę do opłacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Desavil, czy w panelu clod można np dołożyć tylko RAM lub trochę dysku ?

 

i jak wyglądają płatności po podpięciu pod PayPal , to znaczy masz nad tym jakąś kontrolę czy ciągnie ile chce bez Twojej wiedzy ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Desavil, czy w panelu clod można np dołożyć tylko RAM lub trochę dysku ?

 

i jak wyglądają płatności po podpięciu pod PayPal , to znaczy masz nad tym jakąś kontrolę czy ciągnie ile chce bez Twojej wiedzy ? ;)

 

W ofercie Instancje VPS-SSD (screen w poście wyżej) można zmienić tylko cały pakiet na większy.

Są inne oferty, które są nastawione na RAM oraz CPU (https://www.ovh.pl/cloud/instances/).

 

Jeżeli chodzi o dysk to nie ma z tym problemu (trzeba podpiąć zewnętrzny) - https://www.ovh.pl/cloud/storage/additional-disks.xml

 

Podpięcie PayPal działa na zasadzie subskrypcji, OVH może ściągnąć ile chce - nie wiem czy w PayPal istnieje jakaś możliwość ograniczenia tego dla danej subskrypcji (sam bym z czegoś takiego skorzystał). Ewentualnie można założyć jakieś drugie konto PayPal i trzymać tam tyle środków ile może ewentualnie pobrać OVH. Myślę jednak, że nie ma możliwości, aby OVH czy inna firma nadużyła i pobrała "ile się da", tym bardziej, że w PayPal dosyć dobrze działa system rozstrzygania (po stronie klienta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak się na ten serwer zalogować ? wygenerowałem klucz SSH ( pracuje na Mac'u ) dodałem go wpisuje ssh admin@ip i prosi o hasło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw. Muszę mieć kase na koncie PayPal? Czy Oni pobierają bezpośrednio z karty która jest podpięta pod paypal i ja nic nie muszę robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw. Muszę mieć kase na koncie PayPal? Czy Oni pobierają bezpośrednio z karty która jest podpięta pod paypal i ja nic nie muszę robić?

 

Jak masz podpiętą kartę pod PayPal, to PP automatycznie ją obciąży ;)

Jak będziesz mieć środki na PP, to najpierw one zostaną pobrane.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie! Sam od niedawna stosuję podobne rozwiązanie i jestem zadowolony z oferty Cloud od OVH.

 

Pamiętaj tylko, aby zakupić VPS-SSD z oferty Cloud (https://www.ovh.pl/cloud/instances/ -> Dostępne również w ofercie OVH Cloud [+]), a nie VPS (cena taka sama), jest różnica w jakości działania i dostępnych funkcjonalnościach.

 

Desavil, jaka jest różnica w jakości działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Desavil, jaka jest różnica w jakości działania?

 

Nie miałem okazji korzystać z klasycznej oferty VPS (OVH samo proponuje VPS z serii Cloud dla projektów wymagających dobrej wydajności), tutaj szczegóły od OVH:

 

Są to obydwie usługi oparte o KVM, nie mniej jednak serwery w ramach public cloud skierowane sa do bardziej zaawansowanych użytkowników. . Oznacza to tyle, że w ramach public cloud mają Państwo dostęp do api openstack oraz panelu horizon do zarządzania usługą. Lista systemów operacyjnych jest mniejsza oraz domyślnie dostęp do usług public cloud jest możliwy tylko przez klucz ssh. Dodatkowo do serwerów VPS SSD w ramach public cloud, można robić kopie zapasowe, podmontowywać dodatkowe dyski i przenosić je pomiędzy instancjami w jednym datacenter. Dla tej usługi można zakupić adresy IP Fail-over i przenosić je później np. na serwery dedykowane. Podczas gdy w VPS SSD klasycznym można wykorzystać dodatkowe adresy IP tylko w obrębie jednej usługi. W przypadku klasycznej oferty jedyne rozszerzenie to możliwość utworzenia jednego snapshotu w ramach opcji dodatkowych.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Mam pytanie / prośbę :
Czy mógłbym się do Ciebie odezwać jakoś w godzinach wieczornych na jakimś komunikatorze "realtime" abyś wklepał kilka komend i przeprowadził kilka testów wydajnościowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

@Spoofy

Podziel się wynikami bo sam jestem ciekaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki setup (co prawda nginx + php-fpm, a nie Apache) dał radę na forum MyBB uciągnąć 1500 osób online, z czego 300-500 było naprawdę aktywnych. Było to postawione na VPS 1 + 2, ale potem na 2x VPS 1 też dawało radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać jakie systemy są dostępne w ofercie Public Cloud na tych vps'ach ssd?

 

Pan z infolinii poinformował mnie, że vps'y ssd z klasycznej oferty, a z oferty cloud public różnią się (oprócz tym co jest na stronie internetowej) ilością operacji wejścia/wyjścia.

 

Nie powiedział jednak, które rozwiązanie jest pod tym względem wydajniejsze ; )

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×