Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość mariaczi

...A rozumiem że w cenę ekspolatacji laserówki wliczasz bęben który trzeba wymieniać raz na 3 tonery i kosztuje około połowy (czasem wiecej) ceny co całe urządzenie?

12 zł = 2k stron

60 zł = 40k stron

Co lepiej wychodzi ? :) wg mnie brother 4 x lepszy.

 

Westban, bęben jest na około 40k wydruków a toner około 2k wydruków. Zatem bębęn potrzeba wymienić raz na 20 tonerów co w takiej kalkulacji daje +3PLN do ceny tonera. To tak w gwoli sprostowania matematyki.

Mamy zatem toner (wraz z kosztem kawałka bębna) za 15PLN na 2k wydruków co daje 0,0075PLN - wydruk kartki i do tego koszt jednej kartki czyli 0,12PLN (przyjałem cenę ryzy 12PLN). Łącznie 0,13PLN wydruk strony.

 

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

To masz dobrą drukarkę - u nas w firmie np. Panasonic i Hp-ki padają od 3-5 tonerów i po tym czasie albo na kartce wychodzi jakiś dziwny pasek albo jakość wydruku jest strasznie słaba...

Wątpie by do małego biura potrzebna była drukarka laserowa... - chyba że ktoś nastawia się tylko na black & white...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 99% bedzie na czarno-biało, więc brak koloru nie jest problemem :)

Ciągle myślę nad tym Twoim atramentem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 99% bedzie na czarno-biało, więc brak koloru nie jest problemem :)

Ciągle myślę nad tym Twoim atramentem :P

 

Moim zdaniem skoro juz kupujesz drukarkę lepiej kupić kolor a nóż się przyda..

Ja jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Moim zdaniem skoro juz kupujesz drukarkę lepiej kupić kolor a nóż się przyda..

Ja jestem zadowolony.

Jeżeli będzie korzystał rzadko z koloru to wtedy, kiedy będzie potrzebna - okaże się, że dysze się zapchały. Mam dwie atramentówki w domu i w obu zatkane dysze - nie do odetkania, nowe kosztują tyle (Canon) że nie opłaca się wymieniać :) To jest największa wada atramentówek.

 

Poniżej tysiaka kupisz już wielofunkcyjne urządzenie laserowe - kolorowe. Ja sobie nie wyobrażam w firmie atramentówki - nie widziałem jeszcze nigdy w urzędzie, biurze- atramentówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej tysiaka kupisz już wielofunkcyjne urządzenie laserowe - kolorowe. Ja sobie nie wyobrażam w firmie atramentówki - nie widziałem jeszcze nigdy w urzędzie, biurze- atramentówki :)

Na to mogę przeznaczyć do 600 PLN MAKS :(

Też nie spotkałem się z atramentem w urzędzie czy znajomym biurze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z właścicielką interesu, doszliśmy do wniosku, że automatyczny podajnik dokumentów i dupleks będą przydatne w jej papierkowych sprawach, więc to ogromny plus dla Brothera. Kolor od czasu do czasu też mógłby się wylać na kartkę ;)

Polecony przez Ciebie zestaw tuszy znajduje się w Warszawie, więc może przejdę się do nich i pogadam na temat procedury napełniania, żywotności tak używanej drukarki itp.
Czy reseter chipów jest konieczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak - chip ma zaprogramowane że ma wydrukować np. 2k stron (przykład!! - nie wiem ile w rzeczywistości) i choćby tusz był (zamienniki też tak mają) to za bata nic nie wydrukujesz bo drukarka twierdzi ze tusz się skończył. Resetowanie zajmuje.... 30 sekund...

 

- wyciągasz blokowanie czyjnika klapki (chyba że chcesz mieć te małe kartdridze to po prostu otwierasz ją faktycznie...)

- wyciągasz kartdridz

- przystawiasz reseter do chipa - przez około 1-2 sekundy reseter MRYGA na czerwono a następnie zmienia się na zielony CIĄGŁY

- wkładasz z powrotem kartdridz do urzadzenia

- zamykasz klapkę lub wciskasz czujnik klapki

- Cieszysz się pełnym tonerem :)

 

Należy tylko pamietać by nie zejść poniżej około 30% pojemności "chipa" bo gdy padnie poniżej 15 % to nie da się go zresetować... (Ja przykładowo mam chipy z zamienników i także działają - oryginalne niestety zjechałem do 0...)

 

Goście z SOnetu są bardzo pomocni i jestem pewny że pomogą Ci w wyborze :) Ja kupuję od nich cały czas - pewny i sprawdzony tusz.

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem brothera dcp-j315w

Wcześniej miałem rewelacyjnego dcp-115c (czy jakos tak), dcp-135c i jeszcze coś. Wszystkie drukarki 100% sprawne dopóki jakaś kobieta ( ;) ) nie postanowiła ich odłączyć z prądu (Zaschły)

ale to co brother odwalił przy j315w to brzmi jak zabóstwo dla marki tej firmy, drukarka nie dość, że o 200 zł prawie droższa (kiedyś nówki brothery za 300 zl szko dostac, teraz 500 zl ) to jeszcze tusze ochipowane.

Miałem resetter na początku, brother postanowił zmienić firmware i pozdro. resetter przestał działać, tusze też (piraty). Dopiero nowa rewizja tuszy (piratów) pozwoliła działać. Ale kupno piratów na allegro to często katorga, przyślą mi zestaw, "nie można wykryć". zdjęcie z nr firmware do sklepu "acha ma pan nowa wersję, proszę odesłać tusze (oczywiscie na swoj koszt) przyslemy nowe.

 

strata czasu i kasy na wysyłki (głównie czasu, nadanie przesyłki trwa :>)


aktualnie podchodzę do tej drukarki jak do dystrybucji w wersji unstable - fajnie, nowocześnie i wydajnie (tutaj tanio) Ale wiem, ze kiedyś ten sprzęt się może zatrzymać mówiąc "nie można wykryć"

 

jeżeli drukarka ma być produkcją absolutnie zlałbym wszystko gęstym moczem co ma chipy. Śmierć chipom.

Edytowano przez JakubC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wszystko elegancko działa...

Przed zakupem wypytałem specjalistów o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy w biurze taką drukarkę HP o jakiej pisałeś, jak masz pytania to śmiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości....

 

Co wybrałeś? Byłeś w Wa-wie u chłopaków z SOnetu ? Kupiłeś? Jak się sprawuje ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości....

 

Co wybrałeś? Byłeś w Wa-wie u chłopaków z SOnetu ? Kupiłeś? Jak się sprawuje ? :)

Dzięki, że pytasz :) Póki co nadal toczę wewnętrzną walkę, czy Twój Brother, czy wspomniany przeze mnie HP'ek. Martwi mnie ten atrament, możliwość zaschnięcia i jakieś trudności przy napełnianiu/chipach..

Z kolei w HP'ku brakuje duplexu i podajnika.

 

Zakupy są planowane na drugą połowę lutego, więc jeszcze rozmyślam i porównuję :P Zastanawiam się też, czy brać tańszego RB 951G z zarąbistym MikroTikiem, czy droższego Archera C7 z OpenWRT..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dzisiaj miałem przygodę z lexmarkiem atramentówką. Nie chciał drukować na czarno. Okazało się że plomby do "odpowietrzenia" nie były zerwane ;)

 

Generalnie mało drukuję. Drukarka ma ze 4 lata i przelatane ma z 300 stron. Z pół roku temu wywaliłem oryginalne (dołączone do drukarki) pierwsze tusze ;)

Teraz lecę na zamiennikach i w zasadzie jeden zszedł do połowy i coś zaczął słabiej podawać atrament, ale wymieniłem na drugi i czerń jak w reklamach. Za 10zł to po prostu jedną paczkę fajek sobie odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i coś Bartosz wybrał :) - pochwal się

Byłeś u chlopaków z SOnet-u ?

 

Sprawdzałem swoją drukareczkę - ma w sumie 4 miesiące i przelatane 10 tys stron - wydruk idealny :)

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Pamiętam o temacie, pamiętam :P
Jeszcze chłopaki nie skończyli remontu biura, więc nic nie kupiłem. Jak tylko zrobię zakupy, to dam znać na czym stanęło i może wrzucę fotki z realizacji całości. Do SOnet'u przejadę się na dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Kamikadze - jaki masz model tego lexmarka?

 

Impact s305. Muszę ją i tak do fabrycznych niedługo przywrócić bo czasem się po wifi gubi jak nie używam lexmarkowych aplikacji do druku tylko przez dodaj drukarkę w windowsie ;)

 

 

edit: Ale skaner ma idealny ;)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×