Skocz do zawartości
woodkid

Dobre VPSy z dobrym API?

Polecane posty

Do tej pory korzystałem z usług OVH, ale planuję rozbudować swoją infrastrukturę o kilkaset serwerów VPS o konkretnych parametrach (min. 8GB ram + 2core, odpowiednik planu SSD3). OVH nie oferuje mi wygodnego API do szybkiego tworzenia nowych instancji z istniejącego snapshota,a to jest podstawowa funkcjonalność, kórej potrzebuję. Dziennie będę chciał automatycznie (programistycznie) dodawać / likwidować kilkanaście czy kilkadziesiąt instancji, opcja ręczna odpada.

 

Czy ktoś ma doświadczenia z tego typu ofertą ale koniecznie w podobnym przedziale cenowym..? Aktualnie SSD3 w OVH kosztuje 60 zł brutto. Mogę nieznacznie zwiększyć ten budżet per VPS. Data center w Europie lub Ameryce Północnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak, ale VPS Cloud 3 (potrzebuję tych 8GB ramu) kosztuje ok 150 zł brutto, a to już ponad dwa razy więcej niż SSD3. Trochę przekracza mój budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz identycznego VPS-a do tego, którego obecnie używasz (czyli bez gwarancji zasobów), pod plusem:

 

VPS-SSD 3 2 vCores x 2,4 GHz

BEST EFFORT

8 GB RAM

za 59.04PLN brutto na miesiąc.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uh, nie mogę tego znaleźć. Nie widzę plusa przy VPSach, ani SSD ani CLOUD. Szukałem w google po "ovh best effort 8 GB". Możesz podesłać URL do strony, gdzie można wybrać taką opcję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam również od siebie, że oferta Instancje VPS-SSD (w zakładce: Cloud > Public Cloud > [+]) oraz VPS SSD (w zakładce: Cloud > VPS > SSD) to zupełnie dwie różne oferty, choć cena jest praktycznie taka sama za pakiety 1-3 (różnica 1 grosz w przypadku Instancji).

 

Jeżeli już brać, to warto z oferty Instancje VPS-SSD, gdyż mają dużo więcej możliwości, m.in. dostęp do API OpenStack oraz panelu Horizon.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×