Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Szukam] Wydajny serwer VPS na rok - prośba o oferty

[Szukam] Wydajny serwer VPS na rok - prośba o oferty wydajnys serwer vps na rok polska

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi na ten temat

[Szukam] Wydajny serwer VPS na rok - prośba o oferty

#1 PCziomal

PCziomal

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów
  • Firma:MCtb.pl
  • Imię:Paweł

Napisany 21 grudzień 2015 - 08:41

Witam,

poza kilkoma dedykami i VPSami których używam na bieżąco, mam potrzebę posiadania serwera VPS na małego bloga i inne tego typu pierdoły. Do tej pory wykupowałem od kilku lat serwer VPS w mintshost.pl, ale to chyba tylko ze względu na to, że zawsze cośtam trafiało się w portfelu w tej firmie, a ja przedłużałem serwer "w ostatniej chwili" :lol: .

Chyba każdy wie jak jest w mintshost.pl, a z tego co doświadczam w tej firmie na własnej skórze od kilku lat to np przy dłuższym uptime i nieużywaniu serwera (bo nie oszukując się ten blog ma ze 100 UU miesięcznie), zdarza mi się logować tam do SSH raz na 2-3 miesiące - serwer zaczyna strasznie mulić - choć firma się tego zarzeka to chyba po prostu wszystko się swappuje - zdarza się, że samo logowanie trwa z 20-30 sekund, nie wspominając o działaniu na tym serwerze (być może jest to też kwestia mojej konfiguracji "na szybko", bo nic poważnego tam nie stoi). Nie chcę się na ten temat kłócić - po prostu taka jest chyba polityka tej firmy "dużo, tanio, majnkraft".

Zastanawiam się czy opłaca się tam wykupować znów serwer na rok w mintshost (może coś się zmieniło, choć co roku wydaje mi się, że "jest lepiej" - tak też zapewnia mnie co jakiś czas kilka osób+obsługa firmy, a po przedłużeniu usługi [lub zakupie nowej] nie jest już tak kolorowo :lol:).

Przechodząc jednak do podsumowania tego posta:
1. Czy coś się zmienia na lepsze w tym mintshost.pl? (ostatnio słyszałem, że ponoć zmienia/zmieniła sie część BOKu, co z pewnością im wyjdzie na dobre, bo wcześniej pracowała tam banda chamów).

2. Czy ktoś może mi polecić coś ciekawego (o dobrym stosunku jakość/cena) w Polsce? - wyżej napisałem do czego jest ten serwer i wiadomo, że za taki "boczny" serwerek nie chce mi się przepłacać - myślę, że cena 200 zł rocznie (ewentualnie +/- 50-100 zł) będzie ok.

Interesują mnie w tej cenie przynajmniej:

- 2 rdzenie CPU

- 2 GB RAM

- łącze gwarantowane 25-30 Mbps - koniecznie gwarantowane, bo już parę razy się przejechałem na "przepustowości nie gwarantujemy, ale łącza to my mamy prawie puste" - taaa, a później download 4 Mbps... Jak to komuś robi jakąś różnicę to może mi nawet przyciąć to łącze do jakiś 30 Mbps, ale oby było te 30 Mbps...

- miło by było (nie jest to wymóg) jakby dysk był SSD i miał z 50-100 GB.

Od razu zaznaczę, że z powodu przeznaczenia tego serwera VPS - za pewne przywiążę się na lata do firmy hostingowej (jeśli będzie spełniał moje oczekiwania), bo nie będzie mi się chciało przenosić tego typu rzeczy co chwilę  ;)

Z góry dzięki za odpowiedź i wytrwałość jeśli ktoś doczytał do końca ;)

Pozdrawiam.

Edytowany przez PCziomal, 21 grudzień 2015 - 09:52.

• 0

#2 PrecelusMaximus

PrecelusMaximus

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:13

Ten temat chyba był poruszany z 100 razy. Ja ostatnie pół roku testowałem różne usługi. Głównie budżetowe - bo nie jestem wymagający. I powiem Ci szczerze że za kwotę 200zł rocznie (słownie: dwustu złoty rocznie) w Polsce nic sensownego nie znajdziesz.

slaskdatacenter.pl gdyby nie ich problemy z ddosami i cały routingiem nie było by źle. Ale tam też za tą kwotę za wiele nie zwojujesz. Uprzedzam - raz na 2-3 miesiące mają ddosa z którym sobie nie radzą. Pada wszystko.

Tiktalik.com ma całkiem fajne tą chmurkę, tylko dziady do dziś nie wrzuciły informacji gdzie te serwery trzymają, jak się poczyta wychodzi że "gdzieś w warszawie". Jak to czytacie - zróbcie coś z tym! :-)

Wracając do tematu, ja ostatnio złapałem ks1, szału nie ma, rocznie koszt ponad 300zł z hakiem (podatek, przewalutowanie) ale daje radę. Jeszcze jak trafisz na sztukę z niezajechanym dyskiem gniecie te wszystkie chmury. Oczywiście jego małej mocy nie przeskoczysz ale stabilność na pewno jest większa. 

• 0

#3 PCziomal

PCziomal

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:19

Dzięki za odpowiedź, ale ja już mam dedyki i VPS poza PL... Tego potrzebuję pod mniejsze zastosowania żeby "stał obok". Cena może być wyższa niż ta którą podałem - wydaje mi się, że za 300-350 zł rocznie już raczej można znaleźć coś sensownego...

• 0

#4 Kszysiu

Kszysiu

Weteran WHT

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1423 postów
  • Firma:Tiktalik.com
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Wojciechowski

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:34

Tiktalik.com ma całkiem fajne tą chmurkę, tylko dziady do dziś nie wrzuciły informacji gdzie te serwery trzymają, jak się poczyta wychodzi że "gdzieś w warszawie". Jak to czytacie - zróbcie coś z tym! :-)

https://tiktalik.com/pl/aboutus

na dole po prawej "Nasza serwerownia"

Infrastruktura Tiktalik korzysta z własnego Data Center w centrum Warszawy.

Jakich dokładniej szczegółów potrzebujesz? :) 
  • 0

#5 SiXwishlist

SiXwishlist

Freedom Forever

• Firma Bronze
  • 2367 postów
  • Firma:SiXwishlist

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:43

https://tiktalik.com/pl/aboutus

Jakich dokładniej szczegółów potrzebujesz? :) 

Myślę że chodziło mu bardziej o to że jak idziesz do pracy gdzie kawę kupujesz i co mijasz po drodze ;)

Co do tematu , jak wyżej. Sensowna cena = sensowna usługa.

• 0

#6 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:47

Ten temat chyba był poruszany z 100 razy. Ja ostatnie pół roku testowałem różne usługi. Głównie budżetowe - bo nie jestem wymagający. I powiem Ci szczerze że za kwotę 200zł rocznie (słownie: dwustu złoty rocznie) w Polsce nic sensownego nie znajdziesz.

slaskdatacenter.pl gdyby nie ich problemy z ddosami i cały routingiem nie było by źle. Ale tam też za tą kwotę za wiele nie zwojujesz. Uprzedzam - raz na 2-3 miesiące mają ddosa z którym sobie nie radzą. Pada wszystko.

Wracając do tematu, ja ostatnio złapałem ks1, szału nie ma, rocznie koszt ponad 300zł z hakiem (podatek, przewalutowanie) ale daje radę. Jeszcze jak trafisz na sztukę z niezajechanym dyskiem gniecie te wszystkie chmury. Oczywiście jego małej mocy nie przeskoczysz ale stabilność na pewno jest większa. 

200zł na rok? 200 / 12 = 16 zł / mc

4-5zł / IP, serwer za 10zł? 1GHz, 512MB ram, 10GB dysk?

Powodzenia z takimi usługami ;)

Możesz sobie popatrzeć na ofertę: https://hitme.pl/serweryvps_openvz/

Ewentualnie jakiś pakiet specjalny (mniej dysku, więcej cpu itp.)

Mam tam serwer w sumie już kilka lat i może ze 2 awarie się trafiły. Serwer pod stronki, bazy i różne testy. Do supportu nie piszę bo w zasadzie nie ma takiej potrzeby.

• 0

#7 PCziomal

PCziomal

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:48

Tak więc jaka cena jest sensowna?

@Kamikadze: Napisałem, że może być i do 300-350 zł, jeśli jeszcze za mało to podnieście po prostu granicę ;)

• 0

#8 PrecelusMaximus

PrecelusMaximus

Stały użytkownik

• WHT Pro
  • PipPipPipPipPip
  • 393 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 11:56

Myślę że chodziło mu bardziej o to że jak idziesz do pracy gdzie kawę kupujesz i co mijasz po drodze  ;)

Jak znasz jakąś dobrą kawiarnie daj adres :-)

Zwracam honor. W zakładce "O nas" - może być. Chociaż spodziewałbym się tego w zakładce "Oferta", zresztą odnośnik do "o nas" w stopce :(

Powodzenia z takimi usługami  ;)

Przeczytaj jeszcze raz mój post. 

• 0

#9 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 21 grudzień 2015 - 12:35

@Kamikadze: Napisałem, że może być i do 300-350 zł, jeśli jeszcze za mało to podnieście po prostu granicę ;)

Napisz może na biuro@swits.pl to możliwe że ci coś dobiorą fajnego :)

• 0

#10 PCziomal

PCziomal

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 08:10

@Kamikadze: http://swits.pl/hosting.html ;)

hosting.png

Edytowany przez PCziomal, 22 grudzień 2015 - 08:11.

• 0

#11 Pan Kot

Pan Kot

Mrrr

• Zbanowani
  • 2819 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 08:45

Z taką ceną tylko do OVH, jak już wyżej koledzy napisali w Polsce nie znajdziesz nic interesującego w takiej cenie, bo nikt nie będzie dokładał do biznesu.

Ja pod swoje zabawki mam nadal tego samego kebaba kupionego ponad 2 lata temu koło lipca (dostałem nowiutki dysk, teraz ma 20817 godzin przepracowanych). Stabilność jest na wyśmienitym poziomie jeśli chodzi o kebaba za 15 zł / mc, i nie mam się do czego przyczepić.

Dopóki na serwerze stawiasz swoje zabawki - czyli jakieś małe blogi, bawisz się usługami i mniej-krytycznymi usługami, to OVH wypada najlepiej bo nie dostaniesz takiej stabilności nawet za 3-4x więcej w Polsce, ale jeśli masz potrzebę kontaktowania się z supportem, w szczególności telefonicznie w byle jakiej sprawie, to definitywnie kebabownia nie jest dla Ciebie.

• 0

#12 Gość_Kamikadze_*

Gość_Kamikadze_*
  • Goście

Napisany 22 grudzień 2015 - 09:38

Dlatego powiedziałem żebyś na maila napisał.

• 0

#13 PCziomal

PCziomal

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 10:50

@Archi: To przecież pisałem - znajdźcie coś dobrego pod moje zastosowania, nawet jeśli będzie konieczny większy budżet :huh:

Edytowany przez PCziomal, 22 grudzień 2015 - 10:51.

• 0

#14 Dentarg

Dentarg

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 14:09

A ile potrzebujesz miesięcznego transferu, bo jak nie kosmicznie dużo, to:

KVM, 2 (DEDYKOWANE) vCPu, 2GB RAM (rzeczywisty), 100GB HDD RAID10 za ~25netto/mc mogę Ci wykroić :)

• 0

#15 PCziomal

PCziomal

Stały użytkownik

• Firma Bronze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 14:30

@Dentarg: A lokalizacja? Czy łącze gwarantowane 25-30Mbps dostanę?

• 0

#16 Dentarg

Dentarg

Stały użytkownik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 190 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 14:34

Polska. Gdańsk. Mozesz wylądowac na serwerze, ktory 99% czasu łącze ma idle (100Mbit). Troche duzo zachodu z gwarantowaniem łącza.
  • 0

#17 www.mzone.uk

www.mzone.uk

Weteran WHT

• Firma Bronze
  • 6193 postów
  • Firma:MZone Group

Napisany 22 grudzień 2015 - 16:50

Sprawdź naszą ofertę VPS: http://pl.mzone.uk/basic-vps

Niestety w tej cenie nie zaoferujemy Ci gwarantowanego łącza, o ile ktokolwiek za taka kwotę może ci to zaoferować.

Od razu uprzedzam bez gier typu Minecraft i TS.

• 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: wydajnys, serwer, vps, na, rok, polska

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników