Skocz do zawartości
PCziomal

[Szukam] Wydajny serwer VPS na rok - prośba o oferty

Polecane posty

Witam,

poza kilkoma dedykami i VPSami których używam na bieżąco, mam potrzebę posiadania serwera VPS na małego bloga i inne tego typu pierdoły. Do tej pory wykupowałem od kilku lat serwer VPS w mintshost.pl, ale to chyba tylko ze względu na to, że zawsze cośtam trafiało się w portfelu w tej firmie, a ja przedłużałem serwer "w ostatniej chwili" :lol: .

 

Chyba każdy wie jak jest w mintshost.pl, a z tego co doświadczam w tej firmie na własnej skórze od kilku lat to np przy dłuższym uptime i nieużywaniu serwera (bo nie oszukując się ten blog ma ze 100 UU miesięcznie), zdarza mi się logować tam do SSH raz na 2-3 miesiące - serwer zaczyna strasznie mulić - choć firma się tego zarzeka to chyba po prostu wszystko się swappuje - zdarza się, że samo logowanie trwa z 20-30 sekund, nie wspominając o działaniu na tym serwerze (być może jest to też kwestia mojej konfiguracji "na szybko", bo nic poważnego tam nie stoi). Nie chcę się na ten temat kłócić - po prostu taka jest chyba polityka tej firmy "dużo, tanio, majnkraft".

 

Zastanawiam się czy opłaca się tam wykupować znów serwer na rok w mintshost (może coś się zmieniło, choć co roku wydaje mi się, że "jest lepiej" - tak też zapewnia mnie co jakiś czas kilka osób+obsługa firmy, a po przedłużeniu usługi [lub zakupie nowej] nie jest już tak kolorowo :lol:).

 

Przechodząc jednak do podsumowania tego posta:
1. Czy coś się zmienia na lepsze w tym mintshost.pl? (ostatnio słyszałem, że ponoć zmienia/zmieniła sie część BOKu, co z pewnością im wyjdzie na dobre, bo wcześniej pracowała tam banda chamów).

2. Czy ktoś może mi polecić coś ciekawego (o dobrym stosunku jakość/cena) w Polsce? - wyżej napisałem do czego jest ten serwer i wiadomo, że za taki "boczny" serwerek nie chce mi się przepłacać - myślę, że cena 200 zł rocznie (ewentualnie +/- 50-100 zł) będzie ok.

Interesują mnie w tej cenie przynajmniej:

- 2 rdzenie CPU

- 2 GB RAM

- łącze gwarantowane 25-30 Mbps - koniecznie gwarantowane, bo już parę razy się przejechałem na "przepustowości nie gwarantujemy, ale łącza to my mamy prawie puste" - taaa, a później download 4 Mbps... Jak to komuś robi jakąś różnicę to może mi nawet przyciąć to łącze do jakiś 30 Mbps, ale oby było te 30 Mbps...

- miło by było (nie jest to wymóg) jakby dysk był SSD i miał z 50-100 GB.

Od razu zaznaczę, że z powodu przeznaczenia tego serwera VPS - za pewne przywiążę się na lata do firmy hostingowej (jeśli będzie spełniał moje oczekiwania), bo nie będzie mi się chciało przenosić tego typu rzeczy co chwilę ;)

 

Z góry dzięki za odpowiedź i wytrwałość jeśli ktoś doczytał do końca ;)

Pozdrawiam.

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat chyba był poruszany z 100 razy. Ja ostatnie pół roku testowałem różne usługi. Głównie budżetowe - bo nie jestem wymagający. I powiem Ci szczerze że za kwotę 200zł rocznie (słownie: dwustu złoty rocznie) w Polsce nic sensownego nie znajdziesz.

 

slaskdatacenter.pl gdyby nie ich problemy z ddosami i cały routingiem nie było by źle. Ale tam też za tą kwotę za wiele nie zwojujesz. Uprzedzam - raz na 2-3 miesiące mają ddosa z którym sobie nie radzą. Pada wszystko.

 

Tiktalik.com ma całkiem fajne tą chmurkę, tylko dziady do dziś nie wrzuciły informacji gdzie te serwery trzymają, jak się poczyta wychodzi że "gdzieś w warszawie". Jak to czytacie - zróbcie coś z tym! :-)

 

 

Wracając do tematu, ja ostatnio złapałem ks1, szału nie ma, rocznie koszt ponad 300zł z hakiem (podatek, przewalutowanie) ale daje radę. Jeszcze jak trafisz na sztukę z niezajechanym dyskiem gniecie te wszystkie chmury. Oczywiście jego małej mocy nie przeskoczysz ale stabilność na pewno jest większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale ja już mam dedyki i VPS poza PL... Tego potrzebuję pod mniejsze zastosowania żeby "stał obok". Cena może być wyższa niż ta którą podałem - wydaje mi się, że za 300-350 zł rocznie już raczej można znaleźć coś sensownego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


Tiktalik.com ma całkiem fajne tą chmurkę, tylko dziady do dziś nie wrzuciły informacji gdzie te serwery trzymają, jak się poczyta wychodzi że "gdzieś w warszawie". Jak to czytacie - zróbcie coś z tym! :-)


https://tiktalik.com/pl/aboutus

na dole po prawej "Nasza serwerownia"

 

Infrastruktura Tiktalik korzysta z własnego Data Center w centrum Warszawy.



Jakich dokładniej szczegółów potrzebujesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

https://tiktalik.com/pl/aboutus

 

na dole po prawej "Nasza serwerownia"

 

Jakich dokładniej szczegółów potrzebujesz? :)

 

 

Myślę że chodziło mu bardziej o to że jak idziesz do pracy gdzie kawę kupujesz i co mijasz po drodze ;)

 

Co do tematu , jak wyżej. Sensowna cena = sensowna usługa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ten temat chyba był poruszany z 100 razy. Ja ostatnie pół roku testowałem różne usługi. Głównie budżetowe - bo nie jestem wymagający. I powiem Ci szczerze że za kwotę 200zł rocznie (słownie: dwustu złoty rocznie) w Polsce nic sensownego nie znajdziesz.

 

slaskdatacenter.pl gdyby nie ich problemy z ddosami i cały routingiem nie było by źle. Ale tam też za tą kwotę za wiele nie zwojujesz. Uprzedzam - raz na 2-3 miesiące mają ddosa z którym sobie nie radzą. Pada wszystko.

 

Tiktalik.com ma całkiem fajne tą chmurkę, tylko dziady do dziś nie wrzuciły informacji gdzie te serwery trzymają, jak się poczyta wychodzi że "gdzieś w warszawie". Jak to czytacie - zróbcie coś z tym! :-)

 

 

Wracając do tematu, ja ostatnio złapałem ks1, szału nie ma, rocznie koszt ponad 300zł z hakiem (podatek, przewalutowanie) ale daje radę. Jeszcze jak trafisz na sztukę z niezajechanym dyskiem gniecie te wszystkie chmury. Oczywiście jego małej mocy nie przeskoczysz ale stabilność na pewno jest większa.

 

 

200zł na rok? 200 / 12 = 16 zł / mc

4-5zł / IP, serwer za 10zł? 1GHz, 512MB ram, 10GB dysk?

Powodzenia z takimi usługami ;)

 

Możesz sobie popatrzeć na ofertę: https://hitme.pl/serweryvps_openvz/

Ewentualnie jakiś pakiet specjalny (mniej dysku, więcej cpu itp.)

Mam tam serwer w sumie już kilka lat i może ze 2 awarie się trafiły. Serwer pod stronki, bazy i różne testy. Do supportu nie piszę bo w zasadzie nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jaka cena jest sensowna?

@Kamikadze: Napisałem, że może być i do 300-350 zł, jeśli jeszcze za mało to podnieście po prostu granicę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę że chodziło mu bardziej o to że jak idziesz do pracy gdzie kawę kupujesz i co mijasz po drodze ;)

Jak znasz jakąś dobrą kawiarnie daj adres :-)

 

 

 

na dole po prawej "Nasza serwerownia"

Zwracam honor. W zakładce "O nas" - może być. Chociaż spodziewałbym się tego w zakładce "Oferta", zresztą odnośnik do "o nas" w stopce :(

 

 

 

Powodzenia z takimi usługami ;)

Przeczytaj jeszcze raz mój post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak więc jaka cena jest sensowna?

@Kamikadze: Napisałem, że może być i do 300-350 zł, jeśli jeszcze za mało to podnieście po prostu granicę ;)

 

Napisz może na biuro@swits.pl to możliwe że ci coś dobiorą fajnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z taką ceną tylko do OVH, jak już wyżej koledzy napisali w Polsce nie znajdziesz nic interesującego w takiej cenie, bo nikt nie będzie dokładał do biznesu.

 

Ja pod swoje zabawki mam nadal tego samego kebaba kupionego ponad 2 lata temu koło lipca (dostałem nowiutki dysk, teraz ma 20817 godzin przepracowanych). Stabilność jest na wyśmienitym poziomie jeśli chodzi o kebaba za 15 zł / mc, i nie mam się do czego przyczepić.

 

Dopóki na serwerze stawiasz swoje zabawki - czyli jakieś małe blogi, bawisz się usługami i mniej-krytycznymi usługami, to OVH wypada najlepiej bo nie dostaniesz takiej stabilności nawet za 3-4x więcej w Polsce, ale jeśli masz potrzebę kontaktowania się z supportem, w szczególności telefonicznie w byle jakiej sprawie, to definitywnie kebabownia nie jest dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile potrzebujesz miesięcznego transferu, bo jak nie kosmicznie dużo, to:

KVM, 2 (DEDYKOWANE) vCPu, 2GB RAM (rzeczywisty), 100GB HDD RAID10 za ~25netto/mc mogę Ci wykroić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska. Gdańsk. Mozesz wylądowac na serwerze, ktory 99% czasu łącze ma idle (100Mbit). Troche duzo zachodu z gwarantowaniem łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jaka cena jest sensowna?

@Kamikadze: Napisałem, że może być i do 300-350 zł, jeśli jeszcze za mało to podnieście po prostu granicę ;)

Sprawdź naszą ofertę VPS: http://pl.mzone.uk/basic-vps

Niestety w tej cenie nie zaoferujemy Ci gwarantowanego łącza, o ile ktokolwiek za taka kwotę może ci to zaoferować.

 

Od razu uprzedzam bez gier typu Minecraft i TS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×