Skocz do zawartości
TheArt

Problem z wysyłaniem poczty z domeny firmowej

Polecane posty

Witam,

czy moglaby mi jakaś mądra głowa pomóc. Cały czas normalnie poczta działała a teraz przy próbie wysyłania odpowiedzi na maile klientów wyskakuje

 

 

 

Wiadomość nie została wysłana. Odpowiedź serwera - 5.7.1 <tu moj ip>: Client host rejected: Acces denied.

 

I co teraz mam zrobić, jak odpowiadać na maile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez danych jak nazwa domeny nikt tobie nie będzie mógł pomóc. W dobie niezbędnych informacji czarodziejskie kule przestały być na fali. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wysłał ale się nie da, wyskakuje ten komunikat w thebat. Domena jest przypisana do hostingu na hostinger.pl, próbuje przeróżne porty 465, 587, 25, 2525 i nic. Teraz czytam że można użyć do wysyłania zewnętrznego SMTP więc założyłem konto na o2.pl i wpisałem dane logowania do uwierzytelniania SMTP ale to nic nie dało.

 

Może ktoś mi napisze jak skonfigurować tb z zewnętrznym SMTP, co dokładnie i gdzie wpisac.

Edytowano przez TheArt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz firmowa pocztę na hostinger? Super rozwiązanie w obliczu tak niskich cen usług i stosunku jakości na poziomie 0 (skala 0 -10) jaki reprezentują. Może napisz na ich wsparcie techniczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Twoje IP jest zablokowane? Spróbuj z innego adresu.

 

A ogólnie, to Tomek ma rację: lepszego dostawcę bym znalazł, bo email jest dość istotny w biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Zainwestuj te chociażby 6zł u Tomka w SixWishList na stabilną pocztę i nie będziesz miał problemu.

Edytowano przez Filipsiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki to i biznes :D Firma i poczta na darmowym hostingu.

Niestety, bardzo wiele firm jedzie na darmowych skrzynkach. Nawet nie gmailu, tylko jakimś wp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Niestety, bardzo wiele firm jedzie na darmowych skrzynkach. Nawet nie gmailu, tylko jakimś wp.

Gmail nie jest taki zły, gorzej z tymi polskimi skrzynkami bo tam drzwiami i oknami wszędzie wali spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w czym gmail jest taki dobry? Jeszcze gorsze g... niż rodzime darmowe hostingi. Większośc nie jest świadoma co daje dla wujka googla korzystając z jego dobrodziejstw.

Edytowano przez strefapc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmail ma świetny filtr antyspamowy, przyjemne UI, dobrą integrację z Chrome i Androidem oraz dodatkowe produkty Google (Drive, kontakty, etc). Nie widziałem pakietu porównywalnego z Google Apps. Nawet w Windowsowych firmach z Sharepointami i innymi bajerami, Microsoft wymięka w konkurencji.

 

To generalnie mit, że Google coś z tego ma. Jakieś grosze z firmowych klientów. Ich biznes opiera się niemal w całości o wyszukiwarkę. Pozostałe usługi to dopiero próby dywersyfikacji.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmail ma świetny filtr antyspamowy,

 

 

To generalnie mit, że Google coś z tego ma. Jakieś grosze z firmowych klientów. Ich biznes opiera się niemal w całości o wyszukiwarkę. Pozostałe usługi to dopiero próby dywersyfikacji.

 

Bardzo świetny nawet maile z innych kont googla trafiają do spamu w gmail.

Co do drugiego wątku to nie zrozumiałes chyba mojej dygresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmail ma świetny filtr antyspamowy, przyjemne UI, dobrą integrację z Chrome i Androidem oraz dodatkowe produkty Google (Drive, kontakty, etc). Nie widziałem pakietu porównywalnego z Google Apps. Nawet w Windowsowych firmach z Sharepointami i innymi bajerami, Microsoft wymięka w konkurencji.

 

To generalnie mit, że Google coś z tego ma. Jakieś grosze z firmowych klientów. Ich biznes opiera się niemal w całości o wyszukiwarkę. Pozostałe usługi to dopiero próby dywersyfikacji.

 

Generalnie ich biznes opiera się na zbieraniu informacji na bazie których modyfikuje właściwe spostrzeganie rzeczywistości w internecie opartej na relacji produkt/klient.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, ich biznes opiera się na serwowaniu reklam, a te wrzucają na podstawie bardzo prostych informacji (zapytanie, język, fizyczna lokalizacja). Na całej reszcie może chcieliby coś zarobić, ale na razie nie widać rezultatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z gmaila przestaliśmy korzystać gdyż uważamy ich za zlodziejska firme, która bez pardonu czyta prywatną korespondencje (przez boty ale jednak). Hostinger nie jest darmowy i do tej pory działał, w sumie cały czas działa, cały sklep na tym chodzi i nie mamy zastrzezen natomiast nagle przestało działać wysyłanie maili.

 

Czy ktoś mógłby mi pokazać jak skonfigurować thebata dla zewnętrznego SMTP.


A co zrobić jak nasze IP jest na spamliscie spamhaus.org bo właśnie widzę, że inna domena na innym serwerze też to wyrzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda większa firma będzie miała boty czytające Twoją pocztę. Myślisz, że jak działa filtrowanie antyspamowe?

 

A co zrobić jak nasze IP jest na spamliscie spamhaus.org bo właśnie widzę, że inna domena na innym serwerze też to wyrzuca.

Wasze, czyli które? Adres routera w firmie czy serwera pocztowego?

 

W każdym razie, należy ustalić, na której jest liście, dlaczego, wypisać się i upewnić, że wyeliminowałeś powód wciągnięcia na listę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Routera, był na PBL, wypisany już i wysyłka działa ale na poprzedniej domenie dalej to co bylo czyli Acces Denied, czy ktoś tutaj posiada hosting w hostingerze i moglby mi napisać jak ma skofigurowane porty pocztowe.

 

 

Edytowano przez TheArt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Routera był na BPL wypisany już i wysyłka działa ale na poprzedniej domenie dalej to co bylo czyli Acces Denied, czy ktoś tutaj posiada hosting w hostingerze i moglby mi napisać jak ma skofigurowane porty pocztowe.

 

Korzystasz z darmowej usługi?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, czy ktoś tutaj posiada hosting w hostingerze i moglby mi napisać jak ma skofigurowane porty pocztowe.

 

 

 

To raczej nie to forum. Tu mało takich użytkowników. Szukaj może na innych forach, gdzie inny przedział wiekowy przeważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że email firmowy w domenie jest bardzo ważnym punktem w budowie wizerunku firmowego. Nic nie stoi na przeszkodzie by korzystać z dwoch kont (w domenie i polski serwis), które można że sobą połączyć i poczta będzi spływać na jeden mail, my np. tak mamy z tego względu ze poprzednik pracownik wszystko zarejstrował na maila w polskim serwisie. @w domenie jest podawany do kontaktu w każdej firmie, a w serwisie pl jest tylko jako uzupełnienie do spamu, rocznie obsługujemy prawie 20tyś maili i jedna skrzynka była problemem.

 

Dla mnie to troszke dziwne jeżeli firmowy mail jest w domenie np. wp przecież to są smieszne koszta 50zł rocznie nawet z domeną to nie są duże koszta, a i człowiek inaczej patrzy na taką firmę.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To raczej nie to forum. Tu mało takich użytkowników. Szukaj może na innych forach, gdzie inny przedział wiekowy przeważa.

 

A co ma wiek do rzeczy ;). Że niby starzy to glupi ;). Ale już wiem dlaczego nie działa, bo hostinger nie udostępnia SMTP na darmowym serwerze. Domenę mamy firmowa.

 

W związku z tym przenoszę serwis na inny hosting, jeżeli ktoś chciałby coś zaoferować to prosze o email.

Edytowano przez TheArt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A co ma wiek do rzeczy ;). Że niby starzy to glupi ;).

 

Raczej odwrotnie.

Co do hostingu to zapraszam do kontaktu. Przygotujemy coś odpowiedniego w DataHost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×